Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 8 Oy - 3.5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Beyaz perdede silah en güzel hangi filmde, hangi sahnelerde kullanılmıştır?
Sn. wubıh yalnız doğduk, yalnız yürüdük. Sürüsüne dost dedik. Sonuç. TÜRK OĞLU TÜRK bize bizden başka yoktur dost millet. Din , dil , ırk ayrımı olmaksızın Türk oğlu Türk her daim ayakta kalacaktır. Söylediğiniz gibi o kin bitmez lakin bu çelik beden tükenmez.Saygılar

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
madenci08, wubıh, demirci57, xeorx
1878 Osmanli rus harbinden sonra balkanlardaki turk ve muslumanlarin durumunu anlatan çok fazla makale ve kitap okudum.Hem 1878 savasinda ve sonrasi 1912 yılına kadar sayıları 300000 bulan turk ve diğer müslüman unsurlar katledilmiştir.Basta Bulgar komitacilari ardindan sirp ve yunan komitacilari sehirden uzakta bulunan koylerimize,balkan savasi sirasinda da şehirlerdeki masum binlerce insanımızı katletmişlerdir.Hemde sadistçe acımasızca.Silahla gelen bir ölüm çok temiz ve kolay bir ölümdür.İnterntte yapilan bu saldırıların yüzlerce örneği bulabilirsiniz.Silah ve namusun ne demek olduğunu o olaylari okurken insan daha iyi anlıyor.Silahi ailesinin bir bireyi gibi sahipleniyor.Balkan savasinda düşman orduları bir şehir veya kasabamıza girmeden önce halka zarar vermiyecegini soyler sonra ne kadar silah varsa toplayıp insanlari katletmisler.Justin mac darty ölüm ve surgun kitabını okumanızı öneririm.Silahin ne demek olduğunu insan daha iyi anliyor
Biraz uzun oldu kusra bakmayın.Saygilar

Alıntı

(01-07-2019, 10:30 PM)kotucenk demiş ki:
(30-06-2019, 01:36 PM)onder33 demiş ki: Bir bulgar filminden kisa bir kesit.1870 yılların sonrasi ve Osmanlının 1912 balkanlardan çekildiği yila kadar geçen dönemine kadar sayısız defa komitacilarla yaptığı çatışmalar sonucu güç bela bastırılan onca isyan ve bunun karşılığı olarak ıssız dağ başlarında defnedilen binlerce sehit.Bulgarlar bu filmde kendi propagandası yapmış ama askerimizi korkusuzca ilerleyen bir düşman olarak göstermiş hayret.Ayrica o dönemin silahları görulmesi açisindan izlenibilir

Okumak isteyenler için...

https://twitter.com/PehlivanOgluuu/statu...8643129344
http://trakyabalkan.org/ani/enver-pasa-v...018/07/13/
[Resim: DVMm-UMXcAABwEs.jpg]
Yalnız cesetlerin basında bekleyenler bizimkilerden çok yunan çetecilere benziyor.Bunlar Türk askeri kadar birbiriylede carpisirlardi.Saygilar

Alıntı

İzleyemeceğiniz bir film paylaşayım.Çok pis ters psikoloji yaparım.  Big Grin

Film Rusya-Ukrayna hibrit savaşı sırasında Donetsk hava alanınında geçen çatışmaları anlatıyor.Ben olayları  o zaman yakından takip etmeye çalışıyordum ne kadar zorlu geçtiğini hatırlıyorum.

Film Ukrayna devletinden resmi destek almış bir film.Dolayısıyla bir nevi propaganda filmi.Film aynı zamanda Cyborg olarak biliniyor.O dönem hava alanını savaşan askerlere rivayete göre ayrılıkçı güçler daha olası ihtimale göre basın tarafından bu lakap takılıyor.

Filmin alt yazısı yok.İngilizce alt yazı en azından bendeki geriden geliyordu.Yine de merak edenler için gerçekten şehir savaşı yada meskun mahal savaşının ne olduğunu anlatan güzel bir film.Bir de ne dediklerini anlayaydık.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
Tartarus, karabasan, ERDAL
(03-07-2019, 08:57 AM)onder33 demiş ki: 1878 Osmanlı-Rus Harbi'nden sonra Balkanlar'daki Türk ve Müslümanların durumunu anlatan çok fazla makale ve kitap okudum. 1878 Savaşı'nda ve sonrasında 1912 yılına kadar, sayıları 300.000'i bulan Türk ve diğer Müslüman unsurlar katledilmiştir. Başta Bulgar komitacıları, ardından Sırp ve Yunan komitacıları, şehirden uzakta bulunan köylerimizde, Balkan Savaşı sırasında da şehirlerdeki masum binlerce insanımızı katletmişlerdir. Hem de sadistçe, acımasızca... Silahla gelen bir ölüm çok temiz ve kolay bir ölümdür. İnternette yapılan bu saldırıların yüzlerce örneğini bulabilirsiniz. Silah ve namusun ne demek olduğunu, o olayları okurken insan daha iyi anlıyor. Silahı ailesinin bir bireyi gibi sahipleniyor. Balkan Savası'nda düşman orduları bir şehir veya kasabamıza girmeden önce halka zarar vermeyeceğini söylemiş, sonra ne kadar silah varsa toplayıp insanları katletmişler. Justin MacDarty'nin "Ölüm ve Sürgün" kitabını okumanızı öneririm. Silahın ne demek olduğunu insan daha iyi anlıyor. 
Biraz uzun oldu kusura bakmayın. Saygılar.

Sanırım böyle daha iyi...

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
Kıraç Ata, tanerzorlu01, emre76, red, karabasan, ERDAL
Ve bozkırda bir kurt uyur, uykusu Türkçe.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
Kıraç Ata, ERDAL, harun
(26-04-2017, 08:11 AM)lupus demiş ki: Sn.musti267,

Bu tabanca yapma bir silah olup, teknik olarak bir FN 1922 kopyasıdır. Ülkemizde Gürcü ustaların yaptığı bazı örnekleri mevcut olduğu gibi, rahmetli Harun Usta' nın yaptığı bazı örnekler de mevcuttur. Bizzat inceleme şansına sahip olduğum bu tabancalardan iki tanesi EGM İkmal Bakım Dairesi ve Kriminal Dairesi envanterinde mevcut olup, işçilik kaliteleri takdire şayandır, bir tanesi tam otomatik atış kabiliyetine de haizdir.

Saygılar.

Harun Usta'nın tasarımı ve üretimi olduğunu biliyorum, internetten farklı kaynaklardan, Samsun'daki bir silah tamircisinden modele ait çalışma prensibinin bulunduğu bazı görsellere erişebilmiştim. Konumuz ve forumumuz salt silahlar ve mekaniği olduğu için, bu modele ait elinde görsel döküman, bilgi ve tecrübesi olanların esirgememesini rica ediyorum.

Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi