Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 8 Oy - 3.5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Beyaz perdede silah en güzel hangi filmde, hangi sahnelerde kullanılmıştır?
Evet bence de güzel bir film. Ayrıca Ben Afflec in de yine böyle soygun tarzı bir filmi var ve oldukça sıkı çatışma sahneleri olan bir film. Tavsiye ederim.
Saygılar
 
Alıntı

[Resim: Hamilton_cover.jpg]

Commander Hamilton, ülkemizde yayınlanan ismi ile Buzuldan Gelen Adam - https://www.imdb.com/title/tt0119249

Film, İsveçli James Bond Carl Hamilton (Peter Stormare) ve silah arkadaşlarının uluslararası silah kaçakçıları ile (Star Wars serisinde Luke Skywalker olarak tanıdığımız Mark Hamill kötü adam rolünde) mücadelesini anlatıyor. İsveçli Komünist yazar Jan Guillou'nun yarattığı İsveçli komando Carl Hamilton karakteri defalarca sinemaya ve televizyona uyarlandı. Peter Stormare'den önce ve sonra olmak üzere sırasıyla Stellan Skarsgård, Peter Haber, Stefan Sauk ve Mikael Persbrandt tarafından canlandırılan karakterin ilk anlatıldığı roman olan Coq Rogue ülkemizde Kızıl Tetik ismiyle yayınlandı. Casusluk, Sovyet propagandası, İsveç Ordusu içindeki gayri meşru oluşumları ifşa etme suçlarından hapis cezasına çarptırılan yazar Jan Guillou'nun sonraki eserleri Türkçe'ye çevrilmedi ve ülkemizde yayınlanmadı. 

Gelelim filme... 1998 yapımı filmi ben ilk kez Cine-5'de yayınlandığında izlemiştim. Romanlarda detaylıca anlatılan Komutan Hamilton'ın silah kullanmadaki ustalığı beyaz perdeye de aynı şekilde yansımış. Murmansk'da (Rusya) cereyan eden çatışma sahnesinde Beretta 92SB ve Otomatik CZ 75'i kullanmaktaki hünerini sizlerle paylaşmak istedim. Çatışma sahnesi ne yazık ki çok kötü kırpıldığı için kötü youtube videosuyla idare etmek zorundayız. Filmi izlemenizi öneririm. Lena Olin'in vahşi cazibesi, Hamilton'ın abartıya kaçmayan tam bir profesyonele yakışır silah koleksiyonu, sürükleyici ve akıl oyunlarına yer verilen senaryosu "tactical film zevkinize" katkı sağlayacaktır... Ve evet, Murmansk gerçekten böyle bir yer...

 
Alıntı
5 üye teşekkür etti:
madenci08, wubıh, XXAHMETXX, harun, husrev
Rocky. Tarama sahnesi Big Grin
 
Alıntı

Hayırdır aylık mesaj kotasını mı dolduruyorsunuz?
 
Alıntı
4 üye teşekkür etti:
cevik1911, gunner.1, kut4, serdar75
(21-09-2018, 10:40 AM)shotgun34 demiş ki: Rocky. Tarama sahnesi Big Grin

?????
 
Alıntı

 
Alıntı

Namlusu dipçiği kesik Winchester 1892 namı diğer Mare's Leg.
Bunları seyrederek bu işe gönül verdim.

Saygılar
 
Alıntı
3 üye teşekkür etti:
serdaraktas, tirendaz, PersonalDefence
Film olarak değil ama Ülkemizde 90lar kuşağı üzerinde derin izler bırakan, Deli Yürek dizisinde Başrol oyuncusunun askerden dönüş sahnesinde teröristlerle çatışma sahnesi derim. İyi forumlar.
 
Alıntı

Bu konuyu görünce aklıma tek film geldi. Oda Steven Spielberg?un ?Dünyalar Savaşı? filmidir. Bu film de bir sahne var ki ! Hani şu bulundurma ruhsatına gereksiz diyerek ?alacaksan taşına alacaksın? diyen, kanunlardan bi haber insanlar vardır ya. Ülkemizde özel izinler dışında ve özel konumlarda bulunmuyorsanız bulundurma ruhsatı almaktan başka çağreniz kalmaz. Bunu niye anlattım çünkü bazı insanlar bişeylerin ters gidipte çok güvendikleri sistemin bir gün çökebileceğini yada doğal afetler sebebiyle insanların çağresizce birbirlerine saldıra bileceklerini, hayatta kalabilmek için gerekli olan basit şeyler için başkalarını yağmalamaları ve saldırmalarına karşı seni ve aileni koruyacak bir şeyler bulmak zorunda kaldığın anda ya hazır değilsen ! Tabi bu durum karşı taraftaki kötü insanlar içinde istediği herşeyi yapmak için ellerinde tuttuğu bir güç olarak görmekteyken, seni koruyacak şey bıçak,kılıç,beyzbol sopası, mınçıka, sapan, taş değildir.

Gelelim filmdeki sahneye... evinde bulundurduğu toplu tabancasını yanına alarak çocuklarını uzaklaştırmak isteyen bir baba izliyoruz. Önce film konusuna göre tüm araçlar manyetik tepkime nedeniyle arızalanıyor. Tamir edilen bir aracı arkadaşından onuda çağırarak almak istiyor. Arkadaşı istemeyince aracı kaçırıyor. Sonrasında yolda yürüyen insan kalabalığı arasından geçmek isterken bazıları aracı alabilmek için saldırmaya çalışıyor. Önünü göremeyen baba direğe çarparak duruyor ve insanlar çaresizce araca kendilerini atmaya çalışıyor. İşte tamda bu anda kızını ve oğlunu kurtarmaya çalışan baba silahına sarılarak havaya bir el ateş ediyor. Saldıran kalabalık çil yavrusu gibi dağılıyor ve uzaklaşıyor. Çocuklarına kavuşan baba tabancasını yere atıyor ve uzaklaşıyor. Sonrasında yerden tabancayı alan biri arabaya sahip olabilmek için kullanıyor silahı ve başkasında da olan ve başka kötü niyetli olan kişi tarafından vurularak bir anda kaos yaşanıyor. Yönetmen bu iki anı çok güzel işlemiştir. İzlemeyenler izlemeli ve silahların iki farklı yüzünü  görmeliler.
 
Alıntı

  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi