Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 8 Oy - 3.5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Beyaz perdede silah en güzel hangi filmde, hangi sahnelerde kullanılmıştır?
Evet bence de güzel bir film. Ayrıca Ben Afflec in de yine böyle soygun tarzı bir filmi var ve oldukça sıkı çatışma sahneleri olan bir film. Tavsiye ederim.
Saygılar

Alıntı

[Resim: Hamilton_cover.jpg]

Commander Hamilton, ülkemizde yayınlanan ismi ile Buzuldan Gelen Adam - https://www.imdb.com/title/tt0119249

Film, İsveçli James Bond Carl Hamilton (Peter Stormare) ve silah arkadaşlarının uluslararası silah kaçakçıları ile (Star Wars serisinde Luke Skywalker olarak tanıdığımız Mark Hamill kötü adam rolünde) mücadelesini anlatıyor. İsveçli Komünist yazar Jan Guillou'nun yarattığı İsveçli komando Carl Hamilton karakteri defalarca sinemaya ve televizyona uyarlandı. Peter Stormare'den önce ve sonra olmak üzere sırasıyla Stellan Skarsgård, Peter Haber, Stefan Sauk ve Mikael Persbrandt tarafından canlandırılan karakterin ilk anlatıldığı roman olan Coq Rogue ülkemizde Kızıl Tetik ismiyle yayınlandı. Casusluk, Sovyet propagandası, İsveç Ordusu içindeki gayri meşru oluşumları ifşa etme suçlarından hapis cezasına çarptırılan yazar Jan Guillou'nun sonraki eserleri Türkçe'ye çevrilmedi ve ülkemizde yayınlanmadı. 

Gelelim filme... 1998 yapımı filmi ben ilk kez Cine-5'de yayınlandığında izlemiştim. Romanlarda detaylıca anlatılan Komutan Hamilton'ın silah kullanmadaki ustalığı beyaz perdeye de aynı şekilde yansımış. Murmansk'da (Rusya) cereyan eden çatışma sahnesinde Beretta 92SB ve Otomatik CZ 75'i kullanmaktaki hünerini sizlerle paylaşmak istedim. Çatışma sahnesi ne yazık ki çok kötü kırpıldığı için kötü youtube videosuyla idare etmek zorundayız. Filmi izlemenizi öneririm. Lena Olin'in vahşi cazibesi, Hamilton'ın abartıya kaçmayan tam bir profesyonele yakışır silah koleksiyonu, sürükleyici ve akıl oyunlarına yer verilen senaryosu "tactical film zevkinize" katkı sağlayacaktır... Ve evet, Murmansk gerçekten böyle bir yer...

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
madenci08, wubıh, XXAHMETXX, harun, husrev
Rocky. Tarama sahnesi Big Grin

Alıntı

Hayırdır aylık mesaj kotasını mı dolduruyorsunuz?

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
cevik1911, gunner.1, kut4, serdar75
(21-09-2018, 10:40 AM)shotgun34 demiş ki: Rocky. Tarama sahnesi Big Grin

?????

Alıntı

Alıntı

Namlusu dipçiği kesik Winchester 1892 namı diğer Mare's Leg.
Bunları seyrederek bu işe gönül verdim.

Saygılar

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
serdaraktas, tirendaz, PersonalDefence
Film olarak değil ama Ülkemizde 90lar kuşağı üzerinde derin izler bırakan, Deli Yürek dizisinde Başrol oyuncusunun askerden dönüş sahnesinde teröristlerle çatışma sahnesi derim. İyi forumlar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi