Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 8 Oy - 3.5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Beyaz perdede silah en güzel hangi filmde, hangi sahnelerde kullanılmıştır?

Halk Düşmanları isimli film başlı başına bir ikondur. Gerçekte yaşamış ve hala FBI'nın atış poligonlarındaki hedef kağıtlarını süsleyen John Dillinger isimli hırsızın hayatını anlatıyor. Ama bu sahneden gerçekten kalite akıyor.
Saygılar

Alıntı

Bruce Willis de Hostage filminde yivsizle döktürüyor. 1.32 den sonra kilidi kırarak binaya giriyor. Tüfeği tanıyamadımSmile)
http://720pizle.com/izle/altyazi/hostage.html

Alıntı

(07-03-2018, 01:27 PM)tatarsuvari demiş ki: Bruce Willis de Hostage filminde yivsizle döktürüyor.

1.32 den sonra kilidi kırarak binaya giriyor.  

Tüfeği  tanıyamadım...Smile

Eşşek kulaklı Ghost gez Mossberg 590' nın alameti farikasıdır... Smile

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
tirendaz, husrev, tatarsuvari, Saka
Annihilation (Yok Oluş)

[Resim: Ekran_G_r_nt_s_2.png]

Hatunlardaki tetik disiplinine dikkat...

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
drmehmet, defender45acp
Öldürme Arzusu (Death Wish) - Bruce Willis

26. dakika civarı geçen diyalog;

"İnsanlar güvenlik için polisi arıyorlar. Sorunda bu zaten. Polis olay yerine ancak suç işlendikten sonra geliyor. Bu da bir tilkiyi kümesten çıkarken yakalamak gibidir. Eğer insan kendisine ait olanı korumak istiyorsa bunu kendi yapmak zorundadır."

Bireysel silahlanmanın özeti...

Alıntı
17 üye teşekkür etti:
Rangeman, Saka, DaRkNeSs-, xeorx, lupus, mimaslan, lenduha, wubıh, drmehmet, husrev, usame, blueokkes, abhaz81, Gazanfer, Beykoz, 6patlar, alone61
(25-12-2017, 06:01 PM)Guns N demiş ki:
(21-12-2017, 11:26 AM)Heat demiş ki:

Fragman ilgilimi çekti, nette ilkini buldum. Gayet güzeldi.

İlki çok ama çok keyifliydi . Emily Blunt hanımkızımızın içine düştüğü bunalım hali bizi her nekadar üzdüyse de Benicio Del Toro abimizin Memativari tavırları karizması ve soğukkanlılığı bir o kadar sürükleyiciydi. Yine Josh Brolin bir " ağırabinin" parmakarası tokyo ile nasıl bir kombin oluşturduğunu bize göstermiş oldu . Amerikan derin devletinin Meksika sınırındaki sıradışı operasyonları ve kirli hesaplaşmalara tanık olurken  Denis Villeneuve ün gerek çekim teknikleri gerek sountracklar gerekse üst geçitlerde sallanan başsız cesetlerle bizi ne kadar gerdiğini hala daha hatırlamaktayım. İkinci filmi sabırsızlıkla bekliyorum.

Alıntı

Öncelikle şunu söylemek istiyorum. İçinizdeki en yeni üyelerde biriyim. Meğer Michael Mann'ı benim kadar seven ne çok insan varmış... Hatta Kevin Gage'i benden başka bu memlekette kimsenin sevdiğini bilmezdim. Hayret ve mutlulukla okudum bu başlığı başından sonuna kadar. Heat hayranlarının çoğunlukta olması sevindirici. Biliyoruz ki; sinema tarihinde Heat en ilginç filmlerden biridir. Michael Mann tam 3 kez aynı filmi çekmiş ve sonuncusunda Mick Gould ve Andy McNab'in oyunculara verdiği teknik eğitim ve son derece muntazam icra edilmiş teknik ve taktik sahneler sayesinde tatmin olmuştur. 

Andy McNab başlı başına bir muamma zaten. Boy Soldier serisi dışında neredeyse tüm kitaplarını okudum. Hatta elimde imzalı kitabı dahi var. (Adamın şekli şemali meçhul ancak imzası var, evet.) Burada değinmek istediğim nokta; Andy McNab'in Nick Stone serisinde hemen her kitabında sürekli bahsettiği Miami Vice'da Don Johnson'ın aniden elinde Bren Ten ile belirip sabit durarak odayı taramasının ne kadar saçma ve yanlış olduğu... Askeri eğitim almış bir operatörün gerçekte asla böyle hareket etmeyeceğinin altını çizer. Neyse, Heat'in prodüksiyonu sırasında bunu Mann'a açık açık anlatmıştır, eminim... Michael Mann'a ileride tekrar döneceğim. 

Mick Gould demişken, ben biraz Avrupa Sineması'ndan örnekler vermek istiyorum;

COLT 45
[Resim: 444px-Colt45-poster.jpg]
https://www.imdb.com/title/tt2113636/
http://www.imfdb.org/wiki/Colt_45

(Filmi repost ettiğimin farkındayım. Daha önce bahsedilmiş, affınıza sığınıyorum.) Fragmanını paylaşmıyorum çünkü filmle ilgili tüm sürprizleri neredeyse açıklamışlar. COLT 45, teknik ve taktik açıdan beni son zamanlarda en çok etkileyen film oldu. Yapımında Mick Gould'un görev aldığını söylemiştim. Hatta adeti olduğu üzere filmde küçük bir rolü de var. Atış turnuvası, yakın muharebe ve soygunun canlandırıldığı sahneler zihnimde yer etti. Yalnız aklıma takılan bir şey var ki; o da bu "L Formation" (L Formasyonu) nedir, ne değildir, hangi durumlarda, nasıl uygulanır. Aramızda bu işin mürekkebini yalamış yutmuş üstadlar bu tekniği bizlerle paylaşırlarsa çok sevinirim...

Bir başka Fransız filmi de 36 Quai des Orfèvres...
[Resim: 416px-36P_poster_01.jpg]
https://www.imdb.com/title/tt0390808/
http://www.imfdb.org/wiki/36th_Precinct
Çetenin soyguna giderken hazırlanışı, dikkatsizlik, alkol ve geçimsizlik yüzünden büyük başarısızlıkla sonuçlanan bir operasyon... Fazla spoiler vermeyeyim. Lakin izlememiş olanlar olabilir. Ancak benim başarılı bulduğum filmlerden. 
Buradan dönüp geri geliyoruz Michael Mann'a. 

BAND OF THE HAND
[Resim: Band_of_the_hand.jpg]
Michael Mann'ın yapımcılığını üstlendiği bir film Band Of The Hand. 1980li yılların çocukları bu filmi anımsayacaklardır. Filmde beş tane çuvala koysan sağlamı çıkmayacak sabıkalı gencin bir rehabilitasyon programı olarak Viet Nam Savaşı gazisi bir Mikasuki yerlisi olan Joe'ya (Stephen Lang) emanet edilişlerini ve Joe tarafından hizaya getirilişlerini seyrediyoruz. Elbette ki Kambersiz düğün olmaz! Filmde eser miktarda da olsa Mann'ın taktik damarı kabarmış. Burada sizlerle paylaşmak istediğim Sert Adam Joe'nun çocuklara iptidai şartlarda verdiği taktik eğitimler ve filmin sonunda çeteyle mücadele ederken çocukların kullandıkları taktikler ancak Youtube'da bu sahnelere rastlayamadım. Filmin Almanca dublajlı fragmanı, kesilip kırpılmış tamamı mevcut oysa ki...

Kafanızı yeteri kadar şişirmediysem Kevin Gage'in gerçek hapishane hatıralarından Andy McNab'in soyağacına, hatta 5. evliliğinden sonra sırıl sıklam aşık olup; aşık olduğu kadının adamları tarafından bacaklarının kırılıp İstanbul Galata'da yanan bir dairede nasıl ölüme terk edildiğini uzun uzadıya yazarım. Ama başka zaman Wink

Bu arada benim için çok önemli bir dip not; Charles Bronson üzerine aktör bu dünyaya ne gelmiştir, ne de gelip uğrayacağı vardır. Tamam Charlton Heston, Chuck Norris, William Smith (komedyen olan değil, Barbar Conan'ın babası) emsalsiz aktörler ve insanlar ancak Charles Bronson resmen Savaş Tanrısı Mars'ın ete kemiğe bürünüp yeryüzüne inmiş avatarı...

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
madenci08, lenduha, husrev, wubıh

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi