Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Beretta 92 FS İcra Yayı Kılavuz Mili ?
Beretta 92 FS ' lerdeki icra yayı kılavuz milinin demir yerine plastik olması artı bir özellik midir ?

Alıntı

Sn.cengiz63 babam bu silahı yaklaşık 15 yıldır kullanıyor,bizdekinde icra yayı metaldir,ancak yakın zaman versiyonlarında eski berettaların işçiliğini,boya kalitesini maalesef göremiyorum.İcra milinin plastik olması bana sanki üretim maliyetinin düşürülmesi için yapılan bir kırpma gibi geliyor, metal ile arasında işlevsel olarak büyük bir fark olacağını düşünmüyorum ama dayanım olarak metalin daha uzun ömürlü olacağı kanaatindeyim...Selamlar ,saygılar..

Alıntı

Bence bunun iki nedeni var,
1. Epeyce ağır olan silahın hafiflemesini sağlamak,
2. Tabancanın maliyetini azaltmak,

Alıntı

Benim bildiğim metal icra milinin namlu kilit bloğunu kırması ama plasik olanlarda da kırıyor.Beretta da eski kalitenin olmadığı kesin.

Alıntı

sayın kardeşim beratta f 92 alt gövdesi aliminyum dur bu özellik silahı hafif olmasını saglıyor icra milide bunun için olsa gerek.
ama alimyum oldugu için elinden düşürdügünde olacakları bir düşün .
onun için silah alırken seçimi ona göre yap.

Alıntı

bernard demiş ki:sayın kardeşim beratta f 92 alt gövdesi aliminyum dur bu özellik silahı hafif olmasını saglıyor icra milide bunun için olsa gerek.
ama alimyum oldugu için elinden düşürdügünde olacakları bir düşün .
onun için silah alırken seçimi ona göre yap.
bernard demiş ki:arkadaşlar biz bu zigana sport marka tabancayla dügünde 4 saat içirisinde yaklaşık olarak
500 mermi harcandı ama hiç tutuluk vermedi
yanımıza sarsılmaz kılınç light vardı 100 mermiden sonra çalışmadı.
siz yanılmayın türkiyede gelmiş geçmiş tek silah zigana ....
bernard demiş ki:yerli olarak alınacak tek tabanca zigana sport
inşallah bende alırım ..
bernard demiş ki:ahhhhh zigana sport ahhh

zigana sportla benim aşkımı kimse engelleyemz

Sn.bernard, sizin gözünüzde alüminyum alaşım gövdeli bir Beretta elden bile düşürülmeye gelmeyecek kadar narin ve kırılgan bir silah iken, yine alüminyum alaşım gövdeli bir başka silah olan Zigana ' ya karşı olan bu aşkınız, sizce de biraz garip ve çelişkili bir durum değil mi?

Alıntı

bu tamamen silahın ağırlığını düşürmekle alakalı bir değişiklik ve bir zararı olduğu konusunda net bir şey yok.fakat ben bir beretta 92 fs kullanıcısı olarak silahı aldıktan sonra ilk yaptığım iş icra milinin çeliğini alıp takmak oldu.

Alıntı

Sayın sniper 77,bu icra milinin çeliğini temin edebileceğimiz bir yer önerirmisiniz...

Alıntı

Yavuzlarda bu mil çelik. Uyumluysa denenebilir.

Alıntı

Beretta store de titanyum miller mevcut ben birtane yay ve mil almıştım yayı kullanıyorum çünkü eski yayım artık çok aşınmaya başlamıştı. Ancak çok uzun süredir Beretta kullanmama rağmen ne benim nede çevremdeki kullanıcıların millerinde en ufak bir sorun çıktı.. Amacın Silahı hafifletmek olduğunu biliyorum.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi