Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yavuz 16' da emniyet?
Yavuz 16 Cmpact MC silahımda mermiyi ağıza verip emniyeti kapadığımda horoz düşüyor, emniyeti açsam da tetik çalışmıyor.

Emniyetteyken mermiyi ağza verdiğimde horoz kurulup yine düşüyor ve tetik çalışmıyor.

Ben bu silahı mermi ağızda aynı zamanda atışa hazır vaziyette taşıyamayacak mıyım, ya da diğer şarjörlü tabancaların hepsi de böyle mi?

Alıntı

sayın cengiz
Tabancanın tetik kolunun altında bir yay var bu yay özelligini kaybetmiş olabilir,
aksi taktirde sizin anlattıgınız arza başka yerden olacagını zannetmiyorum
Fabrikasyon hata yok ise

Alıntı

Silahınızda emniyeti kapattığınızda meydana galen horoz düşmesi emniyet sisteminin özelliği olup son derece normaldir.Yani bu tip emniyeti olan silahları (beretta f92,tüm Tisaş 9x19 modelleri,Yavuz 16 v.b) hem horozu kurup hemde emniyete alamazsınız.Ancak emniyeti açtığınızda tetiğin normal işlevine devam edememesi silahınızda bir arıza olduğunu gösterir.Ankara veya yakınında iseniz sanırım Tandoğan'da Girsanın bir bürosu var orada sorununuzu kolaylıkla çözüleceklerdir,eğer Giresun yakınlarında iseniz direk fabrikaya başvurmanızı, bunların dışında bir yerde iseniz firmayı arayıp sorununuzu bildirmenizi tavsiye ederim.Bu tip silahları mermi ağızda iken taşımanın en emniyetli (ki bu yöntem de risklidir ) yolu silahın haznesine mermiyi sürüp baş parmakla horozu tutup tetiğe yavaşça basarak ,yavaşça horozu baş parmakla 1. kademe horoz emniyetine kadar indirmekle olur.Böylece hem horoz sürekli kurulu durumda kalmaz hem de silahın çift hareketli tetik özelliğinden faydalanılmış olunur.Bu arada haznesinde mermi varken horozu kurulu bir silahı taşımanın bir bombayla gezmekten farkı yoktur.Silah ne kadar iyi olursa olsun sonuçta kul yapısıdır ve mekanik özelliklerine % 100 güvenmemek gerekir.Umarım yardımcı olabilmişimdir.Selamlar ,saygılar..

Alıntı

ziya demiş ki:yolu silahın haznesine mermiyi sürüp tetiğe yavaşça basıp yavaşça horozu baş parmakla 1. kademe horoz emniyetine kadar indirmekle olur.

sn ziya, önce horozu tutmak lazım değil miSmile

Alıntı

Sn nutkey ,mesajı düzelttim,dikkatsizliğim için özür dilerim Rolleyes..Dikkatiniz için de teşekkür ederim..Smile

Alıntı

valla yerli tabancaları eleştirenleri şimdi daha iyi anlıyorum,6 ay oldu alalı toplam 150 mermi atmışımdır arıza çıktı nerde kaldı 30000 atım......

Alıntı

mermiyi ağza verip emniyeti kapatıp açtığımda tetiğin basmadığını söylemiştim,lakin yanılmışım.normalde horoz kuruluyken tetik daha yumşak olduğu için yanılmışım.doğal olarak horozu tekrar kurmak için tetiğe daha sert basmak gerekiyormuş yani tabancanın bi kusuru yok.yavuz 16 ya özürllerimi iletiyorum...

Alıntı

yavuza laf yok yani Wink

Alıntı

yani....

Alıntı

Son bir ay içerisinde Sn.Göktuğ'a 5 adet namlu kilit kulakları kırık Yavuz 16 modeli geldi.
Bunların üçü MKEK' den son bir yıl içerisinde alınmış silahlardı.

Şahsa ait olan silahlardan bir tanesi henüz bir istihkakını bitirmemişti. Kilit kırımı ile ilgili olarak ise GİRSAN arandığında, silahın ve parçanın incelenmek üzere kendilerine gönderilmesini talep ederek, parça tedariki yapmayı reddetti. Sürekli olarak da, bu işlerin yürümesi için gerekli hukuki prosedür esnasında ve silahın kendilerine getirilmesi, sorunun tespiti ve silahın sahibine geri iade edilmesi esnasında geçecek sürenin sürenin ve yapılacak masrafın da kendilerini bağlamadığını belirttiler.

Bu gün Beretta temsilcisi Stoeger'den aynı talepte bulunduğunuzda, 92 serisinin kilit bloğu iki günde elinizde oluyor. Bu durumda yedek parça garanti güvencesinin tüm yerli firmalar için geçerli bir avantaj olmadığı ortaya çıkıyor. Beretta 92 serisinde en sık lazım olan ve uzun yıllar boyunca hemen hemen değişmesi gereken tek parça olan kilit bloğu, silahın orijinali söz konusu olduğunda iki günde elinizde olurken, yerli çakmasında hendek atlayacak deve yerine konulmanız, gerçekten sinir bozucu bir durum.

Bunca yıldır ürettikleri silahlarda hala incelenmeye muhtaç işçilik ve parça kusurları varsa, o zaman vatandaşa silah da satmasınlar. Kusura bakmasınlar ama, bizlerin firmaların sarf etmeleri gereken ARGE gider ve zamanları yerine, verilecek yol paramız, harcanacak zamanımız yok.

Bu firma ve modelleri ile ilgili son zamanlarda pek çok soru geliyordu, her modelini nasıl ve hangi kalitede ürettiklerini bilemem, ama ARGE, üretim ve müşteri hizmetleri felfesi bu olan, yerli üreticiden beklenen yegane avantaj olan hızlı, garantili yedek parça tedariki dahi sunmayan bir firmanın ürünlerinden uzak durmakta fayda olduğunu düşünüyorum.

Evet, bence de Yavuz' a ve GİRSAN' a laf yok, çünkü söylenebilecek bir laf yok.

Saygılarımla.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi