Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MKEK ve Walther P99
FARSEZ demiş ki:sn Durango,eger sızde bır kac kat asagıya kus cıglıkları altında ındı ve sonra bır kac kat yukarı cıktı ısenız evet haklısınız galıba.

Arkadaşlar, sanırım hepimiz aynı '' jungle '' dan bahsediyoruz. Big Grin
O ormanda silahsever yiyen canavarlar var, aman uzak durun, aman.

Alıntı

lupus demiş ki:Arkadaşlar, sanırım hepimiz aynı '' jungle '' dan bahsediyoruz. Big Grin
O ormanda silahsever yiyen canavarlar var, aman uzak durun, aman.

Tam çıkarken Beyfendinin birine el kabzalı pompalı tüfek satıyorlardı. Normal dipçiğinide araçta bulundurursanız,araçta taşıyabilirsiniz dediler Big Grin
Ah dedim içimden memur abi o şekilde yakalasa, değil dipçiği arabada taşımak, ağzında tutsan kar etmez Big Grin

Alıntı

durango demiş ki:Tam çıkarken Beyfendinin birine el kabzalı pompalı tüfek satıyorlardı. Normal dipçiğinide araçta bulundurursanız,araçta taşıyabilirsiniz dediler Big Grin
Ah dedim içimden memur abi o şekilde yakalasa, değil diğçiği arabada taşımak, ağzında tutsan kar etmez Big Grin

Sn.durango,
Tabanca için de '' Biz size arabada taşıma ruhsatı çıkartırız '' diyorlar mı....

Big Grin

Alıntı

lupus demiş ki:Sn.durango,
Tabanca için de '' Biz size arabada taşıma ruhsatı çıkartırız '' diyorlar mı....
Big Grin

Başkasından duyarsam şaşırmam Üstadım Big Grin

Bu arada forumdaki üstadlarımıza, üyelerimize tekrar tekrar teşekkür ederim. Formumuzdan çok bilgi depolamışımda benim haberim yokmuş. Bugün orada konuşurken silahların teknik özellikleri, fiyatları, özellikleri, mevzuat, hakkında adamlarla konuşmaya girince adamlar şaşkınca bakakaldılar Big Grin

Bilinçli müşteri profiline kesinlikle alışık değiller Big Grin

Yok ya bir daha oraya kolay kolay gitmem. Oraya gidicek vatandaşın kaptırılmaya müsait olması gerekli. Eğer piyasa fiyat bilgisinden, mevzuatlardan haberi olan birisi ,benim gibi girdiği gibi bakıp çıkar

Alıntı

sn Lupus,

Yanlıs hatırlamıyorsam yasal uygulamalarımız 15+1 sarjor kapasıtesını gecemez. Ancak sozkonusu yerdekı arkadaslar 17+1 yada daha yuksek kapasıtenın sorun olmadıgı konusunda da ısrarcılar.

Saygılarımla

Alıntı

FARSEZ demiş ki:Yanlıs hatırlamıyorsam yasal uygulamalarımız 15+1 sarjor kapasıtesını gecemez. Ancak sozkonusu yerdekı arkadaslar 17+1 yada daha yuksek kapasıtenın sorun olmadıgı konusunda da ısrarcılar.
Şarjör kapasitesi konusu tam bir muamma. Yasa ve yönetmeliklerde net bir şey bulmak imkansız. EGM ve İç İşleri Bakanlığı bu konuda ısrarcı, MKEK' nin ithal ettiği silahlarda bu kural uygulanıyor, hatta CZ ve IWI ' nin sitelerinde bu duruma uyumlu TR modelleri listeleniyor. Ama piyasada satan da var, alan da, kullanan da. Şimdilik bir şey diyen yok, ama bir Deli Dumrul hesap sormaya kalkarsa iş nasıl sonuçlanır, işte orasını bilemiyorum. Cool

Saygılar.

Alıntı

üstad,

bu vesile ile hem bilgimi tazelemiş oldum. benim bilgim eksikte olsa en azından kendimi ilerisi içinde kendimi garantiye alacak bir yaklaşım izlemişim. ancak düşünüyorumda satıcınında sizin gösterdiğiniz yaklaşımı benimsemesi, en azından yaşanması muhtemel sıkıntılardanda bahsederek kararı kullanıcıya bırakması. ama nerede. satış olsunda geresi onemli değil yaklaşımı işte.

tekrar teşekkürler.

Alıntı

Bugün Tuğra Gravür'ün sahibi Sn. Mehmet Karslıoğlu ile görüştüm (Walther,Sıg Sauer Türkiye distribitörü).
Kendisi Türkiye'ye gelicek Walther'lerin hala Japonya'da olduğunu, kendilerininde beklediğini söyledi.
İlgilenen arkadaşların bilgisine Smile

Alıntı

durango demiş ki:Türkiye'ye gelicek Walther'lerin hala Japonya'da olduğunu..
Nedense bu cümle bana çok garip geldi, zira Walther, Japonya ve Türkiye, her ne kadar hikayeyi bilsem de hala aynı cümlede garip duruyor. Smile

Alıntı

P99 AS C ler mkek de bittikten sonra gelecek demişler idi

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi