Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
GHOST HARİKA
Fiyat ve satış özellikleri:

Akdal Ghost tabancalar üretilmeye başlandığı günden bu yana geçen bir yıllık süre içinde adını şimdiden dünyada duyurmaya başlamış ve başta ABD olmak üzere birçok ülkeden 50.000 adetten fazla sipariş almıştır. Ülkemizde ise MKE üzerinden AKDAL Ghost TR-01 modelleri 1.220 TL ve AKDAL Ghost TR-02 modelleri 1,325 TL fiyatlarla satışa sunulmuştur. Adını ve markasını tanıtmayı amaçlayan firma kısa bir süre için bu indirimli fiyatlarla satışa devam edeceğini bildirmektedir. Emsallerinden oldukça ucuz olarak piyasaya sürdüğü tabancaları emniyet mensuplarına özel olarak bir de peşin alımlarda 200 TL gibi ciddi bir indirimle vermektedir.
Üçyıldız Silah Sanayi ayrıca Akdal markası ile 6,35 mm Mini 03 ve Mini 06 tabancaları da satmaktadır. Cep tabancası olarak sınıflandırılan bu tabancalar oldukça küçük boyutları ile gizli taşıma için son derece uygundur. El yapısı küçük olanların ve bayanların özel olarak tercih edebileceği bir silah olan tabancalardan Akdal Mini 03 modeli 350 TL ve Akdal Mini 06 modeli 400 TL den satışa sunulmuştur. Aynı şekilde emniyet mensuplarına özel olarak bir de peşin alımlarda 50 TL gibi indirim uygulanmaktadır.
saygılarımla.....

Alıntı

çok güzel bir tanım olmuş bordo berenin ellerine sağlık

Alıntı

Sn dr.akdal,

Novak gezli TR 05 haricinde, Ghost modellerinde (özellikle TR 02) şu an itibariyle güncel olan, veya yakın zamanda gerçekleştirmeyi düşündüğünüz (1-2 ay içerisinde sonuç verecek) herhangi bir iyiliştirme-geliştirme çalışmanız mevcut mu acaba?

TR 05 hangi tarih itibariyle MKE' de satışa sunulabilir?

Bir de; satış temsilciniz emniyet mandallı Ghost modeli üretileceğinden bahsediyor. Gerçekten böyle bir projeniz var mı?

Cevaplayabilirseniz sevinirim. Saygılar.

Alıntı

Sevgili oncearocker!
Birden fazla ArGe anlamında çalışmalar var tabii testleri uzun sürüyor.TR05 2-3 ay sonra çıkar.
Emniyet mandalı,iğne düşürücü,çocuk kilidi,aksesuar tabanca anahtarlık,fobus tarzı bir kılıf ,insert laser ve fener(gövdenin içinde) vb iyileştirme anlamında pek çok çalışma var.Bittikçe her yeni modelde uygulamaya girecek.
İlginiz ve desteğiniz için çok teşekkür ederim.
saygılar.....

Alıntı

sn dr akdal.bence bırakın aksesuar reklamı yapmayı standart bir ghost modeli bari oluşturun.kusura bakmayın ama bir zamanlar 2 aylık bir süre istemiştiniz.bu süre dolalı çok oldu ve hala 2,3 ay sonra tr 05 çıkar diyorsunuz.bu sözü geçen 2 aylık süre zarfında 2 arkadaşım tercihlerini cz ve browningden yana kullandılar bile.biz hala beklemeye devam ediyoruz.ama kusuruma bakmayın önce mal sonra arge,mantığıyla çalışan diğer yurdum firmalarından bir farkınız olmadığına inanmaya başladım iyiden iyiye.son söz olarak size iyi ihracatlar diliyorum.saygılarımı sunuyor ve glock yada walther olmak bu kadar kolay değilmiş demekki demek istemesemde,üzülerekte olsa bu cümleleri telaffuz ediyorum...

Alıntı

Herşey zamanla diyelim yaşadıkları sıkıntı ve zorlukları bilemeyiz firmanın malum kriz ortamı herkezi fazlasıyla zorluyor.

Walther ve Glock olmak için daha çok yol kat edilmesi gerekiyor bu tarz bir karşılaştırmaya girmek zaten gereksiz diye düşünüyorum ama çabalamak uğraşmak ayakta kalmaya çalışıp kaliteli iş yapmakta azımsanmamalı diyorum saygılar...

Alıntı

Sn.radius!
Arkadaşlarımızdan birisinin sorusu üzerine cevap yazdığımı biliyorsunuz.Şu anda reklam yapmak için erken.Ama dergi gazete vs talep eden olursa tabii ki bir şeyler yapmaya çalışan insanlar olarak memnuniyyetle kabul ediyoruzSmile.
Mevcut TR01 ve TR02 modellerimiz standart modellerdir.Herhangi bir eksik veya bitmemiş ArGeleri yok.Dış pazarda 5000 iç pazarda 200 tane satışımız oldu.Tamamı daha önceki mesajlarda detaylı anlatmaya çalıştığım standartlara sahipti.
Bahsettiğim 2 ay bittiğinde biz zaten çoktan o standardı bulmuştuk.Ben iddia olmasın diye temkinli konuşuyorum.Yoksa şu kadar iç ve dış satıştan henüz ciddi bir sıkıntı duyumumuz olmadı.Ama söylentiler derseniz tabii ki var ve her zaman olacaktır.
Biliyorsunuz glock ve walther olmak bizim iddiamız değildi.Habercilik mantığıyla yapılmış şeyler.O modeller için Mercedes BMW diyeceksek bizimki henüz fiat palio.Hesabımızı pek tutturamıyoruz ama haddimizi biraz biliriz...
İlk çıkan tabancamız bile önce mal sonra ArGe diye çıkmadı.Çalıştırdık testlerini bitirdik ve yurtdışına binlerce sattıktan sonra yurt içine verdik.Ama iyileştirme hiç bir zaman bitmez glock un ilk modeli ile son modeli arasında mutlaka farklar vardır.Bu gelişimdir bitmemiş ArGe değil.Her zaman söylüyorum birinci hedefimiz problemsiz çalışan bir tabanca yapmaktı.
Piyasada bütün insanlara sadece biz tabanca verelim demek mümkün değil.Belki hala Zigana ve Sarsılmaz bile olamadık.Ayrıca bu modellerde çok güzel çalışan kusursuz modeller.Sevgili glock ve forum mensupları arasındaki laylon muhabbetini eminim okumuşsunuzdur.Zevkler ve renkler tartışılmaz.En iyiye müşteri karar verecek,pazar en güzel hakemdir.Eğer dediğiniz gibiyse pazar bizi bitirir , değilse eminim sizde bizde mutlu oluruz.
HERKES BEN İYİYİM DİYEBİLİR VEYA EN İYİYİM DİYEBİLİR FAKAT TEK İYİ BENİM VEYA BENİM FİKRİMDİR DEMEYE HAKKI OLMAZ.

Bizim için endişe ve temennilerinize çok teşekkür ederim.Dilerim en kısa zamanda denemek için bile olsa bizim ürünümüzü kullanarak burada paylaşırsınız.Ben ve firmam bundan gurur duyarız.

Satışta problemlerimiz her zaman oluyor bundada ben ve arkadaşlarım kimseyi incitmemeye gayret ediyoruz.

saygılar....

Alıntı

dr.akdal demiş ki:...
Emniyet mandalı,iğne düşürücü,çocuk kilidi,aksesuar tabanca anahtarlık,fobus tarzı bir kılıf ,insert laser ve fener(gövdenin içinde) vb iyileştirme anlamında pek çok çalışma var.Bittikçe her yeni modelde uygulamaya girecek.
...
Bence bunlar çok güzel geliştirme-eklentiler olur, her ne kadar silahın kendisi asıl alım kararını etkileyecek te olsa, aldığı silahı hemen "aksesorize" eden benim gibi kullanıcılar için hoş bir gelişme.
Şahsen, TR03-04'ü MKE'de görmeyi ve özellikle muhtemel .40SW modelini merak ile bekliyorum.

Alıntı

sayın Dr.Akdal, benim öğrenmek istediğim silahlarınızın küçük parçalarını, örneğin yaylar, iğne, mandal vb satışa sunmayı düşünüyormusunuz? Sanırım bu konuda izlenecek şirket politikası silahlarınızın satışında etkili olacaktır. Örneğin springfield xd/hs 2000 usa'DA çok beğenilmesine rağmen bir çok potansiyel müşteri bu şekildeki after market küçük parçarın şirket politikası olarak satılmamasından dolayı glock almayı tercih etmektedir. Çünkü glock parçaları hemen her yerde bulunabilmekte ve küçük tamirler, yay değişimi vb için silahın gönderilmesi gerekmemektedir.
Yurdumuzda sarsılmaz istediğim geri getirme yayı ve namlu-sürgü kilit mandalını 2x24TL karşılığında posta ile ertesi gün elime geçecek şekilde göndermiş ve olumlu puan toplamıştır. Ancak girsan yavuz 16 için istediğim geri getirme yayını göndermekte isteksiz davranmış, silahı fabrikaya döndermemi istemiştir. Silahın bir arızası olmadığını, yay değişimini küçük parça kırılmasını engellmek için proflaktik olark istediğimi belirtip ısrar etmem üzerine ancak kabul etmiş ve yayı ücretsiz olarak göndermiştir. Burada istenen ücretsiz bir parçaya sahip olmak değil bulundurma ruhsatlı bir silahın kargoya verilmesi ve gereksiz zaman kaybını önlemektir.
Özetle küçük parçaları ücretli-ücretsiz tüketiciye ve silah tamircilerine sunabilen firmalar yurt içi ve dışında daha çok tercih edilmektedir. Sizin bu konudaki şirket politikanız örneğin benim gibi çok sayıda atış yapan birisinin bir ghost modeli alıp almamamda etkili olacaktır. Saygılar

Alıntı

Cool 
Alıntı: Son olarak tabancanın sahip olduğu diğer bir emniyet de atım yatağında bir fişek olduğunda atıcının bunu fark edebilmesini sağlayan “Dolu Atım Yatağı Göstergesi” emniyetidir. Tabancanın atım yatağında bir fişek varken kapak takımının sağ yanında bulunan kovan tutma tırnağının üst bölümünde bulunan kırmızı renkle işaretlenmiş bölüm görünür konuma gelir ve atıcı silahın dolu olduğunu anlar.

Makaralı Barabellumlarda da var böyle bir özellik. Yanlış hatırlamıyorsam üzerindede "İmtihan" yazıyordu. Ancak buna sadece ikaz edici diyebiliriz. Ben emniyet deyince ateşlemeyi engelleyen bir dizi mekanik sistem algılıyorum.
Hakeza “Kurulu Ateşleme İğnesi Göstergesi” olayıda direkt olarak sistemi engellememekte, sadece atıcıyı ikaz etmektedir.

Kabalık etmek istemem, lakin sormalıyım. Ghost üründe model gamı çok yelpazeli olmadımı? Tr1 den TR5 kadar 5 model.

Yeni modeldeki değişikliklerden "Emniyet mandalı" inşallah sürgü üzerinde olmaz. Olursa çok ucube olacağını şimdiden tahmin edebiliyorum. Çocuk kilidi silah için iyi olabilir. Kılıf ise kalite olursa gayet güzel olur. İnsert lazer ve fenerin ise ilgimi çekmediğini belirtmeliyim. Yanlış anlaşılma olmasın hoşuna gidecek arkadaşlar çıkabilir ama ben insert olanları fazlalık olarak görüyorum.

En güzeli üretme çabanızın krizlere takılmaması ümidi ile,

Saygılar....

P.S: Yukarıdaki fikirler tamamen kendi düşüncelerim olup, herkesin beğenisinin değişik olacağını belirtirim.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi