Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
GHOST HARİKA
Sn dr akdal.kusura bakmayın ama öyle garip yazılar okuyoruz ki,örneğin mkekde satışta olmadığı ve hatır minnet alındığı,şarjörünün sorunlu olduğu,sistemi bakımından mermi namluda taşındığı zaman sanki Allah'a emanet olduğu,ne biliyim üzerine atılan boyanın hala ne olup ne olmadığı gibi yazılıp sorulan ama hala netliğe kavuşamamış sanki bir çok soru var.bu gibi sorularda sn Bordobereden teknik destek beklediğiniz gibi bir izlenim oluştu bende şahsen.bence sizin konuyla ilgili olup olmadığınız beni pek alakadar etmiyor.benim için önemli olan sizin bir firmayı temsil ediyor oluşunuz.gereken cevapları gereken kişilerden alıp aktarmaya çalışmanız bile kamu yararına yapılan bir hareket ve paylaşım ;artı bilgilendirmeden yana iyi niyetle yapılan bir yaklaşım tarzı olduğu için sizi zaten tebrik ediyorum ve bizden biri gibi görüyorum.ama denildiği gibi silah hakkında geri dönüşümlerin olmadığı bir ortamda silahınızı siz ne kadar anlatırsanız anlatın gerçek kullanıcı ve buna müteakip atış ve sonuç karşılaştırmasının eksik olduğu durumlar neticesinde silahınız benim gözümde soru işareti konulup,beklemede kalınıp, izlenilmesi gerektiği telkinleri verilecek bir silah olarak kalmaya devam edecektir..saygılar.

Alıntı

Sevgili Radius!
Bu söylentilerde abartı payı olmakla birlikte hepsinin aslı var.Tabii ki yeni bir firma ve yeni bir üründe bunlar olur.Şu ana kadar 200 e yakın tabanca satıldı.En az 5-10 tanesinin forumdan arkadaşlar olduğu veya en azından takip ettiği ya da bir kerecik bile olsa mesaj yazdığını biliyorum.
Sağolsun Lupus usta kadirşinaslık göstererek tabancayı incelemek için gerekli olan kuralları madde madde hazırlayarak alan arkadaşlardan geri dönüş bekledi daha henüz tatmin edici yazılar alamadık.Ya kısa mesajlı övgüler veya satışla ilgili sıkıntı mesajları geldi.
Milletçe tenkit ederken abartralı,hak ararken yıkıcı (son derbi maçSad)takdir ederken yavaş davranırız.
her türlü takdir ve tenkit firmalar için şans ve ilgi eseridir.
saygılar....

Alıntı

Bu foruma Ghost' u araştırırken ulaştım. Buradaki, üretim kalitesine ve hatalarına ilişkin eleştirilere karşı firma yetkilisinin hassasiyetine şaşırmadım desem yalan olur. Silah resmen buradaki görüşler ve şikayetler doğrultusunda küçük çaplı bir gelişim süreci yaşamış. Firmanın yetkilisi vasıtasıyla gösterdiği bu reaksiyona ise hayret ettim ne yalan söyleyim. Ben şahsen ürünlerine vaki eleştirilere yaklaşımından dolayı sn dr.akdal' a teşekkür ediyorum. Diğer yandan "miş" ve "muş" lara itibar etmeden, silahın kısıtlı fotoğraflarıyla dahi olsa çalışma sistemi ve genel görünüm kalitesine ilişkin uzman görüşlerini esirgemeyen değerlu forum üyelerine de teşekkür ederim.

Ruhsat süresi dolmaya yaklaşan ufak emektarımı emekliye ayırıp bir köşede ıstırahate almayı düşündüğümden bir arayışa girdim. Beğenimi kazanan, alabileceğim bir kısım yabancı üretim silah mevcut. Ne var ki yurt dışındaki (menşei dışındaki ülkelerdeki) satış fiyatları ile karşılaştırdığımda, ülkemizdeki satış fiyatları üzerinden bunlardan birisini edinmeyi uygun görmüyorum. Alacağım silah kolleksiyon amaçlı değil, bu tabanca torunumun torununa kalsın gibi bir düşüncem de yok. Diğer yandan yerli sanayimiz gelişim gösteriyor ve kanaatimce desteklenmesi de lazım diyerek yerli silahlara yöneldim.

Ghost TR 02 görüntüsü, hafifliği, taşıma açısından makul ebatları, atış pozisyonunda silahı kavrama rahatlığı ve dengeli duruşuyla dikkatimi çekti. Gönül ister ki özellikle yerli silahların tamamından birer tane MKEK atış poligonunda bulunsun, atış yaparak deneme imkanı bulalım. Ama maalesef. Buradaki eleştiriler ve gösterilen reaksiyona binaen silahın yeni serilerinin demo örneklerinden daha iyi olacağını düşünüyorum, dolayısıyla demo ürüne bakarak şurası şöyle burası böyle de demeyeceğim. Her silah sahibinin edindiği silahtan doğal olarak en büyük beklentisi, silahın gerektiği her zaman düzgün çalışmasıdır. Sizlerin de bahsettiği üzere bu hususa ve silahın atış özelliklerine ilişkin fikir sahibi olunacak kadar feedback yok ortada. Gerçi ülkemizde çokça şikayet konusu olmayan bir ürünün genel kural olarak işlevini düzgün gördüğü yorumunu yapmak pek de yanlış olmuyor. Zira şikayetimizi paylaşmak konusunda ne kadar bonkörsek, memnuniyetimizi paylaşmakta o kadar cimriyiz maalesef.

Sanırım Ghost TR 02' yi deneyip görecek kişilerden birisi olacağım, ama her bir silah ruhsatı için ayrı ayrı uğraşacak vaktim olmadığından biraz zaman lazım.

Alıntı

Sevgili Arkadaşlar!
Tepkilerimizin italyanlarla benzerliğine dair komik bir animasyon..

http://www.lifeinitaly.com/flash/default.asp

saygılar....

Alıntı

dr.akdal demiş ki:Sevgili Arkadaşlar!
Tepkilerimizin italyanlarla benzerliğine dair komik bir animasyon..

http://www.lifeinitaly.com/flash/default.asp

saygılar....

tam türk işi valla, resmen insanımızı anlatmışlar...

Alıntı

sn dr akdal,ghost tr 05in bir fotosunu görsek eğer mümkünse.novak gezle nasıl durmuş son şekli nedir.bunlar hep merak ettiğimiz hususlar.saygılar.

Alıntı

Sevgili Radius!
En kısa zamanda yayınlarım inş.Novak gez gerçekten görünümü çok değiştiriyor.Dilerim kusurusuz bir ürüne en kısa zamanda hep beraber ulaşırız.
sayglar....

Alıntı

Kıymetli Arkadaşlar!
İlgilenen ve yeni başlayan arkadaşlar için sn.bordobere nin bir dergiye hazırladığı tanıtım yazısını müsaadenizle paylaşayım...

Yerli Tabanca Pazarında Yeni ve Modern Bir Silah
“Akdal GHOST”
Ülkemizin yerli tabanca üretimi yapan firmaları her geçen yıl büyük başarılara imza atmaktadır. Bu başarılara son olarak AKDAL Ghost serisi tabancaları ekleyen yerli silah sanayimiz artık dünya ile yarış edecek konuma gelmiştir.
AKDAL markası ile piyasaya çıkan Üçyıldız Silah Sanayinin geliştirmiş olduğu Akdal Ghost serisi tabancalar TR-01 ve TR-02 ana modelleri ile Şubat 2009 tarihinden itibaren MKEK bünyesindeki İstanbul ve Ankara satış reyonlarında satışa sunulmaya başlamıştır. Yurt dışı pazarlara çok daha önceden satılmaya başlayan estetik görünümlü Akdal Ghost serisi tabancalar 9x19 mm parabellum fişek ateşlemektedir. Şarjörü de dahil olmak üzere %100 Türk işçisi ve mühendislerinin emekleriyle üretilen tabancalar taşıdığı özelliklerle günümüz silah teknolojisinin geldiği son noktayı yansıtmaktadır.
Başta Amerikan FBI teşkilatı olmak üzere dünya genelinde gelişmiş birçok ülkenin güvenlik güçlerinin tercih ettiği ve onlarca yıldır kullanmakta olduğu “Polimer” gövdeye ve ülkemizde horozsuz ateşlemeli olarak da ifade edilen çarpma iğne ateşlemeli sisteme sahip profesyonel maksatlı tabancaların Türkiye’deki örneği olan Akdal Ghost tabancalar tüm güvenlik güçlerimizin beğenisine sunulmuştur.

Alıntı

-devamı-

Emniyet Özellikleri:

AKDAL Ghost tabancaların sahip olduğu bu emniyetlerden ilki, tetik üzerine yerleştirilmiş tetik emniyeti sistemidir. Bu emniyet, tabancanın kılıfında iken veya kılıfına sokulup çıkarılırken atıcının yanlışlıkla parmağına veya etraftaki herhangi bir cisme takılarak tetiğin düşmesini engeller ve sadece tetik bilinçli bir şekilde çekildiğinde iğnenin düşmesine izin verir.

Ghost tabancaların sahip olduğu ikinci emniyet sistemi ise “Otomatik Ateşleme İğnesi Bloğu Emniyeti”dir. Bu emniyet kurulu durumdaki ateşleme iğnesinin düşme ve çarpma gibi dış etkenler sonucu istenmeden düşmesi durumunda iğnenin fişek kapsülüne çarpmadan durdurmakta ve ateşlemesine engel olmaktadır.

AKDAL Ghost tabancaların sahip olduğu diğer önemli bir emniyet ise “Kurulu Ateşleme İğnesi Göstergesi” emniyetidir. Bu emniyet ateşleme iğnesi kurulu olduğunda ; kapak takımının arkasından , kırmızı ile işaretlenmiş ateşleme iğnesi arka ucu, görünür konuma gelmektedir. Gözle görülebilen ve karanlıkta elle hissedilebilen bu gösterge atıcının silahın kurulu olup olmadığını anlamasını sağlar.

Son olarak tabancanın sahip olduğu diğer bir emniyet de atım yatağında bir fişek olduğunda atıcının bunu fark edebilmesini sağlayan “Dolu Atım Yatağı Göstergesi” emniyetidir. Tabancanın atım yatağında bir fişek varken kapak takımının sağ yanında bulunan kovan tutma tırnağının üst bölümünde bulunan kırmızı renkle işaretlenmiş bölüm görünür konuma gelir ve atıcı silahın dolu olduğunu anlar.

Tabancanın sahip olduğu tüm bu emniyetler sayesinde Akdal Ghost tabancalar, atım yatağında dolu bir fişek olduğunda bile güvenle taşınabilirken, gerektiğinde sadece hızlı bir şekilde tetik çekilerek ateşlenebilmektedir.

Alıntı

-Devamı-

Diğer Özellikler:

Akdal Ghost TR-01 modeli ile TR-02 modelinin dış görünümü birbirinden farklı olmakla birlikte çalışma sistemleri ile iç kısmında kullanılan parçalar hemen hemen birbirinin aynıdır. Ancak TR-01 modelleri kırlangıç geçme olarak tabir edilen yandan sürgülü gez ve sabit bir arpacığa sahipken TR-02 modelleri ayarlı gez veya Novak tipi gez nişangâh ile donatılmıştır. Ayrıca TR-02 modellerinin kabzası elin anatomik yapısına en uygun biçimde tasarlanarak ergonomik bir yapıya kavuşturulmuş ve farklı el ölçüsüne sahip kullanıcıların silahı daha rahat kavramasını sağlayacak şekilde değiştirilebilir kabza sırtlığı özelliği ile sunulmuştur. Üç farklı ölçüdeki kabza sırtlığı ile kullanıcıya sunulan tabancayı eline alan atıcı kendini silaha göre ayarlamak yerine istediği kabza sırtlığını kullanarak silahı eline göre ayarlama imkânına kavuşmakta ve bu sayede daha rahat ve kontrollü atış yapabilme olanağı bulmaktadır.

AKDAL Ghost TR-01 ve TR-02 modellerinin her ikisi de gerektiğinde tabancaya taktik fener, lazer noktalayıcı gibi donanımların takılmasına olanak sağlayan uluslararası standart olan Picatinny ray sistemi ile donatılmıştır.

Silahın tasarımı ve üretiminde kullanılan materyaller tabancayı emsalleri ile kıyaslandığında oldukça hafif kılmaktadır. Tabancanın şarjörsüz boş ağırlığının yaklaşık 700 gram gibi hafif bir yapıda olması, silahını sürekli taşımak zorunda olan asker, polis ve diğer güvenlik gücü personeline önemli bir avantaj sağlar. Aynı şekilde silahın hafif oluşu tabancanın vücut üzerinde taşınmasını ve kullanımını önemli ölçüde kolaylaştırdığından, siviller içinde son derece kullanışlıdır.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi