Değerlendir:
  • 1 Oy - 4 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İşte gerçek rambo bıçağı
07-04-2009, 02:23 AM
İşte gerçek rambo bıçağı
Gill Hibben'ın RamboIII filmine özel olarak tasarladığı ve imal ettiği Sylvester Stallone'nin filmde bizzat kullanıp içimizden herhalde bu bıçakla tankı bile ikiye böler dediğimiz bıçaktır, ömrünüzde sahip olabiliceğiniz en sağlam ve en dayanıklı rambo bıçağıdır.
Bu el yapımı şaheser boyut yaklaşık olarak 43 küsür cm Smile
Fiyat 1,750$

Ekli Dosya(lar) Resim(ler)

Alıntı Yaparak Cevapla
07-04-2009, 07:53 AM
RE: İşte gerçek rambo bıçağı
sayın grdiyan oldukça güzel bıçak ama ben daha pratik ve taşınıması daha kolay olanları tavsiye ediyorum
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
07-04-2009, 02:44 PM
bu tür bıçakları türkiyede satan yok sanırım bi ara içten av silah sanayi getiriyodu satan yer biliyormusuzun
Alıntı Yaparak Cevapla
07-04-2009, 10:24 PM
Sn.kumpas,
Pratiklik konusunda size katılmıyorum birçok çakıdan daha pratiktir sadece kılıf çıtçıttını açarsınız ve kılıfından çıkartırsınız fakat taşınma konusunda hemfikiriz, elbette böyle bir aleti şehir içinde taşımayı düşünmek büyük yanlışlık olur kampçılar için ideal olduğunu düşünüyorum çünkü gerçekten zor şartların bıçağıdır.
Alıntı Yaparak Cevapla
07-04-2009, 10:31 PM
Sn ertug_tamur,
Bu tür bıçakları satan çok mağaza var fakat bu bıçağı satan bir yer bulamadım ben Türkiye'de ancak risk alıp gidiş geliş posta masraflarını gözden çıkardıktan sonra yurtdışından sipariş edilebilir çünkü daha önce 1 metrelik samuray kılıcını gümrükten geçiren birini tanımıştım.
Alıntı Yaparak Cevapla
08-04-2009, 10:03 AM
Ben de bır gaztede yazar olup sarı basın kartı olmasına ragmen 15 cm uzunlugunda 4 bıcagı gecıremeyıp ıc ıslerı bakanlıgından onay almak ıcın emnıyete basvurdugunu ve yınede alamadıgını gordum.
Aynı bıcakları sırkecıden tanesı 50tl den alacakken o daha ucuz olsun dıye yurtdısından ıstemısdı.
Ama alamadı ve kargo parası da bosa gıttı.
Saygılarımla.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
08-04-2009, 10:04 AM
sn grdiyan
çocukluğumda hayallerimi süsleyen bir bıçaktır kendisi. ancak aklı başında hiç bir dağcı ve kampçı bu bıçağı taşımaz. bu ağırlığın doğada hiçbir anlamı inanın yoktur. yine bu bıçakla operasyona gidecek profesyonel insanlar da sanırım çıkmaz.
sadece kolleksiyon için bir güzellik olarak kalacak bir bıçak.
saygılarımla...
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
 Tebrikler: ERDAL
08-04-2009, 11:42 AM (Bu Mesaj 08-04-2009 11:43 AM değiştirilmiştir. Değiştiren : ekeke.)
nutkey Yazdı:sn grdiyan
çocukluğumda hayallerimi süsleyen bir bıçaktır kendisi. ancak aklı başında hiç bir dağcı ve kampçı bu bıçağı taşımaz. bu ağırlığın doğada hiçbir anlamı inanın yoktur. yine bu bıçakla operasyona gidecek profesyonel insanlar da sanırım çıkmaz.
sadece kolleksiyon için bir güzellik olarak kalacak bir bıçak.
saygılarımla...

+1...Smile

Ağırlık-ergonomi-denge....Sad
Gerçek hayatta kullanılması düşünülerek yapılmış bir bıçak değil, "bir filmde-ilgi çekmesi" için tasarlanmış bir bıçaktır. Bu tür (Hibben ın çoğu tasarımı da böyledir) bıçakların tür olarak adı "fantasy dir." Böyle bir parayı da ancak "Hibben ya da Rambo kolleksiyonerleri" (yanılmıyorsam bu son serinin yalnızca 300 adet üretilmiş olduğu için) verecektir.

Şahsen illa bir "Rambo bıçağı" alacak olsam, I veya II de kullanılanı tercih ederdim. Dünya daki genel tercih de böyledir. En azından onlar "bıçağa" benziyor...Big Grin

Sevgiler
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
09-04-2009, 03:45 AM
Sn. other,
Şimdiye kadar benim farklı tarihlerde yurtdışından 4 adet bıçak siparişim oldu ilk gelen paketimin içinde 15cm'lik crkt marka bir çakı vardı paketin boyutu ise üşenmeyip ölçtüm tam 35cm'di yani bu gerzek satıcı 15 cm'lik çakıya 30cm'lik paketleme yapmış sonuç olarak adresime kadar geldi 100TL lik çakıyı ben 30TL'ye almıştım diğerlerinin boyutu daha büyüktü. Yukarıda bahsettiğim olay benim fantezim değil vatandaş gerçektende orta sınıf ( bugün en aşağı 750TL'ye bulabileceğiniz) 1 metre boyundaki samurak kılıcını 100$ 'ra aldı faturasını görmesem inanmazdım sizce gümrük memurları bunun samuray kılıcı olduğunu bilmiyorlarmı?.Bu gün gittigidiyor internet sitesine bakarsanız av bıçaklarının fink attığını görürsünüz nerdenmi alıyorlar? Tabiki yurtdışından genelde Ebay tercih ediliyor çünkü Ebay'deki satıcılara paketleme ve fiyat konusunda değişiklikler yaptırabiliyorsunuz çünkü gümrükte satıcının yazacağı fiyat ve açıklama çok mühimdir.
Alıntı Yaparak Cevapla
09-04-2009, 04:22 AM
Sn. nutkey ve sn. ekeke
Yazdıklarınız kişiye göre değişir ve tercihler farklıdır bence 50cm'lik bir pala veya ekstra cep baltası taşıyan kampçı bu bıçağıda çok rahat taşıyabilir (hoş dağa tırmanacak halimiz yok) diye düşünüyorum, dedim ya tercih meseledir.Misal ben bu bıçağı fantazi bıçağı olarak düşünmem kullanırım fakat siz fantazi bıçak dersiniz bir köşede saklayabilirsiniz ki tek vuruşta 40cm'lik bir meşe odununu ikiye bölen başka bir fantazi bıçağı bilmiyorum.
Fakat fiyat uygun olmalı Smile
Saygılar
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum Atla:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

İletişim | TabancaTufek.com | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafifleştirilmiş Sürüm | RSS