Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Custom Zig 1911
sayın kovan35 icra mili iki parça alyanla açılıyor doolayısı ile dışarıdan alındığı için sorun teşkil etmiyor ayrıca parça uyumlarına gelince parçalar birebir diyebilirim.icra milinde herhangi bir kasıntı yaşamadım.size elimden gelen yardımı yaparım .horoz ve tetik grubunu değiştirince tetik ağırlığını 1400 grama düşürdük çok hassas oldu poligon ve müsabaka için ideal.saygılar

Alıntı

gürler demiş ki:sayın ekeke liste şöyle kabze ve vidaları uncle mikes,ed brown.tetik ve horoz grubu wilson combat.icra mili ,yayı ,kompensatör wilson combat.yaprak yay ,colt .kabze emniyeti wilson combat.kabze alt aparatı ve uzantısı wilson combat.yeni taktırdığım fiber optik gez ,fao.sayın ekeke bu parçalardan bende var düşünürseniz elimden geldiği kadar size yardımcı olabilirim.sevgiler benden de size. not: ha birde boyandı tabi fabrika çıkışı siyahtı.

Sn Gürler. Toplamda fiyat ne kadar tuttu.

Alıntı

aşağı yukarı silahın fiyatına yakın .üstte unutmuşum çift ttaraflı emniyet mandalıda var değişenlerde.

Alıntı

Sn.gürler, oldukça masraf ve emek harcanmış, güzel bir 1911.
Güle güle kullanın.

Ancak ben her zaman ki '' umacı '' olarak, parçalar ve uyumları üzerinde biraz kritik yapmak istiyorum. Cool
Öncelikle Wilson Multi Comp namlu yüksüğüne değinmek istiyorum;
Aşağıdaki silahın sürügüsündeki A ve B hatları ile, C ve D hatları arasındaki uyumsuzluk direk namlu yüksüğünün kendisinden mi kaynaklanmaktadır? Acaba aynı namlu yüksüğünü, orijinal bir Colt modelinde deneme imkanı bulabildiniz mi ? Bir alt resimde Wilson' ın bir boy küçük kompansatörünün, kendi silahlarının sürgü hattına uyumunu görüyorsunuz ve arada TİSAŞ M1911 kadar fark yok...Ki bence bu kompansatörün alt hattının da sürgüye uyumu bu düzeyde bir firma için kabul edilebilir bir şey değil, o ayrı bir konu, ama TİSAŞ M 1911 de parça sanki bir başka silaha aitmiş izlenimi vermiş...

[Resim: wlsonocmbat.jpg]

[Resim: 46074472.jpg]

[Resim: 40546978.jpg]

Diğer bir parça da, horoz yayı muhafazası ile yekpare olan şarjör tüneli. Bu parçada, Wilson Combat yerine Smith & Alexander tercih edilseydi,silahla çok daha iyi uyum sağlayacağını düşünüyorum. S & A, şarjör kılavuzunun alt kenarları, orijinal 1911 lerle sıfır temas ve uyum sağlayarak, sanki silahın gövdesinin bir parçası gibi durmaktadır. Ancak bu parça da TİSAŞ 1911 in gövde kesimlerine ne kadar uyum sağlayabilir, onu bilemiyorum, çünkü Wilson Combat ' in şarjör tünelinin ön ve arka bölümlerinin kesimleri, parçanın sonradan takıldığını hissini uyandırıyor. Ön ucu ise TİSAŞ gövde önünün et kalınlığı nedeni, olması gerekenden çok daha geride kalıyor.

[Resim: 57544636.jpg]

İdeal ölçülerdeki bir 1911 gövdesinde, yukarıdaki gibi S & A stilinde bir şarjör tüneli aşağıdaki gibi durur;
Malzeme silahın gövdesi ve kabza kapakları ile tek parça gibi duruyor.
İkinci ve üçüncü resimler bir Kimber'deki kabza emniyeti ve şarjör tünelini gösteriyor.

[Resim: lesbaerpii10rounder1226.jpg]

[Resim: 19773742.jpg]

[Resim: 95516496.jpg]

Kabza emniyetinin altında kalan gövde kenarı, yeni takılan emniyet mandalına uyumlu olarak traşlanmamış. Bu resimde çok net görünmüyor, ancak İçten Silah Forumu'undaki bu bölgeyi arkadan ve yakından gösteren resimde çok daha net olarak görülüyor. Bu tür parçalar takılırken, parçayı üreten firmanın ürettiği bir '' Fitting Jig '' in de beraberinde tedarik edilip, gövde arka kuyruğunun da bu kullanılarak, traşlanması gerekmektedir. Aşağıda bu amaçla kullanılan Ed Brown '' Fitting and Installation Jig '' i ve nasıl kullanıldığını görüyorsunuz. Wilson Combat ' in de benzer bir parçası vardır. Bu parça sadece 22 USD dir aynı firmanın kabza emniyetlerini adapte etmek için ile nihaye kullanılabilir.

[Resim: 087145886.jpg]

Alıntı

Sayın lupus doğru söylüyorsunuz a b c d olarak belirlediğiniz yer uyumlarında hakkınız var ancak çalışmada hiç bir problem yok . yinede gözüm alıştı böylede seviyorum silahımı.saygılar

Alıntı

Sn.gürler başlangıç için çok güzel. Ülkemizde zaten henüz silah modifiyesi diye kavram yoktur. Başlangıçta bu tür küçük kusurların olması normaldir. Bu konuda şimdilik maalesef her şey deneme yanılma yoluyla yapılmaya mecburdur. Ancak bu tür kişisel tecrübelerimizi bu tür ortamlarda paylaştıkça, bundan sonra bu tür işlere girişecek arkadaşların çok daha az para harcayarak, çok daha güzel sonuçlar elde edebileceklerini düşünüyorum. Umarım üreticiler de vatandaşın bu hızına ayak uydurarak, zaman içerisinde bu tür konularda farklı alternatifler sunmaya başlarlar.

Aslında kompansatörlü namlu yüksüğü haricindeki hatların uyumunun sağlanması iyi bir ustanın elinde bir kaç saatlik bir iş. İleride fırsat bulursanız özellikle şarjör tüneli ucu ve gövde kabza önü hattının bir araya getirilmesi, kabza emniyeti uyum traşlarının yapılması düşünülebilir, ama tabi bu işlem size yeni bir gövde boyası masrafı külfeti de getireceğinden, kar zarar hesabı yapmakta fayda var.

Saygılar.

Alıntı

İyi günlerde kullanın Sn.Gürler gayet güzel görünüyor..

Alıntı

Sn Gürler üstadın da dediği gibi ufak tefek eksikler olsada ülkemizde bu bir başarı...

hayırlı günlerde kullanın...

Alıntı

Sayın lupus belirtmeden önce kompansatör ile kapak arasındakı hat uyumsuzluğu dikkatimi çekmemişti.
Buna ragmen zig m1911 olduğuna inanmak zor, pahalı olsada güzel olmuş emeğinize sağlık.

Güle güle kullanın...

Saygılar...

Alıntı

emeğe saygı.tebrikler.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi