Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Custom Zig 1911
Toungue 
Arkadaşlar, bugün silahı teslim aldım benim ustadan. Bu konuyu yol haritasına işleyecektim ama teknik sorun olduğunu farkettim onun için yeni başlık açtım özürdilerim.
Silahla deneme amaçlı olarak pek müsait olmayan bir alanda (bizim ustanın doldur-boşalt varilinde Smile ) mendil açıp topladığım 13 fişeği yaktık. Hiç bir sorun yaşamadım. Üstelik bilimum hardball vardı, MKE, PMC, 43 model, S&B vs.

Yapılanları sıralarsam:

1- FULL-LENGTH GUIDE ROD WITH PLUG and spring. (tamamen ustanın kendi imalatı. Artık yeni plug tam oturuyor ve eğrilip bükülecek tarzda değil. )

2- EXTENDED SLIDE STOP (mevcut olan parçaya ek yapılmak sureti ile)

3- EXTENDED THUMB SAFETY (mevcut olan parçaya ek yapılmak sureti ile)

4- EJECTOR (daha önceki atışlarda bir miktar ezilme olmuştu, dolgu ile revize edildi.)

5- Feed ramp iyice traşlanıp, açılanıp, fişek yatağı ile uç uca verilip, parlatıldı. Elimde olsa hardball harici fişeklerlede denerdim. Sadece hardball atar ezberini bozduğumuza eminim.

Bu değişikliklerle silahın şakırtısı bile değişti. Fişek sürme, sürgü hareketi resmen düzene girdi. tepme kontrolümün arttığını hissettim. Ancak boş kovanlar kafama daha fazla çarpmaya başladı. Emanet çelik miğferi olan varmı acep?

Eğer silahtan biraz daha ayrı kalmayı göze alabilirsem, genişletilmiş kovan tahliyesine, delikli tetik ve horoza, güncellenmiş bir kabze emniyetine ve novak tarzı nişangahlara da sahip olabileceğim. Smile

Saygılar.

NOT: Dijital fotoğraf makinası akşama elimde olacak. Bir aksilik olmazsa makina gelir gelmez fotoları koyacağım.

VEEE ALLAH rızası için MERMİİİİ KAĞIDIIIII....Sad

Alıntı

Alıntı: Feed ramp iyice traşlanıp, açılanıp, fişek yatağı ile uç uca verilip, parlatıldı. Elimde olsa hardball harici fişeklerlede denerdim. Sadece hardball atar ezberini bozduğumuza eminim.
Besleme rampasını birebir ve ucu ucuna tam olarak denk gelecek şekilde ayarlayıp, parlattıysanız, besleme konusunda bayağı yol alınmış demektir. Ancak yine de eğer ustanızın da aklı yatarsa, güzel bir boğaz açma işleminin eklenmesi, hem beslemeyi, hem de tahliyeyi kolaylaştıracaktır.

Alıntı: EJECTOR (daha önceki atışlarda bir miktar ezilme olmuştu, dolgu ile revize edildi.)
Alıntı: Ancak boş kovanlar kafama daha fazla çarpmaya başladı
Revizyon esnasında normalde ileri uzanmayan, ancak yukarı doğru hafif bir açı ile öne uzanması gereken ejektörün bu mesafesinde bir değişiklik olduğundan mı, yoksa yapılan işlemlerden sonra sürgü temasındaki azalma ve çalışmasındaki rahatlamadan dolayı, geriye hareketinin hızlanmasından mı bu asabi kovan fırlatması, dikkat edebildiniz mi?
Alıntı: Eğer silahtan biraz daha ayrı kalmayı göze alabilirsem, genişletilmiş kovan tahliyesine, delikli tetik ve horoza, güncellenmiş bir kabze emniyetine ve novak tarzı nişangahlara da sahip olabileceğim.
Özellikle genişletilmiş kovan tahliye pencerisini merakla beklediğimi söylemek isterim.
Kabza emniyeti değiştikten sonra umarım sizin usta kenarlardan taşan gövde kısımlarını da traşlayacaktır, çünkü İçten Forum da gördüğüm bir kabza emniyeti revizyounundan sonra, o bölgelerin ele nasıl batacağı hesaplanmadan, gövde hiç traşlanmadan yeni bir kabza emniyeti takılmıştı, inanılmaz derece kötü gözüktüğü gibi, kullanış açısından da hiç doğru bir yaklaşım değil.

En kısa zamanda silahınızı tamamen elden geçmiş hali ile görmek dileği ile.

Alıntı

İşte resimler Smile

[Resim: 0_0163.jpg]

[Resim: 0_0166.jpg]

[Resim: 0_0169.jpg]

[Resim: 0_0173.jpg]

[Resim: 0_0174.jpg]

Alıntı

Devam..

[Resim: 0_0175.jpg]

[Resim: 0_0177.jpg]

[Resim: 0_0179.jpg]

[Resim: 0_0182.jpg]

Alıntı

lupus demiş ki:Revizyon esnasında normalde ileri uzanmayan, ancak yukarı doğru hafif bir açı ile öne uzanması gereken ejektörün bu mesafesinde bir değişiklik olduğundan mı, yoksa yapılan işlemlerden sonra sürgü temasındaki azalma ve çalışmasındaki rahatlamadan dolayı, geriye hareketinin hızlanmasından mı bu asabi kovan fırlatması, dikkat edebildiniz mi?

Sayın Lupus, yapılan işlemlerden sonra sürgü temasındaki azalma ve çalışmasındaki rahatlamadan dolayı, geriye hareketinin hızlanmasından kaynaklandığı kaanatindeyim. Çünkü sürgü hareketi çok rahatlamış durumda ayrıca eşit basınç dağılımı kontrolü bayabi arttırdı. Bu arada tavsiyeleriniz ve temennileriniz için teşekkürler. Saygılar.

Alıntı

Sn Kovan35 custom 1991 iniz hayırlı olsun...

Alıntı

Sağolun Sn.melihaga.Smile

Alıntı

Sn.kovan35, icra yayı mili ve yay taşıyıcısı göründüğü kadarı ile gayet güzel yapılmış. Ek yapılarak uzatılan manevelalardaki işlem de sırıtmıyor ve gözü yormuyor. Manevelaların kullanışı ise tamamen sizin kişisel özelliklerinizle alakalı olduğundan, bu konudaki yorumları sizden bekliyoruz.

Ustanız acaba çok kalın bırakılmış olan ön kabza bölümüne, düz kare desen çekebilir mi? Bu şekilde hem buranın et kalınlığı azalacak ve hem de ele temas çok daha sıkı olacaktır. Ayrıca bu alanın dış kenarları kabza kapaklarına doğru yuvarlanarak, ideal ölçülerde ve desende bir 1911 kabzası elde edilebilir. Hele hele tetik korkuluğunun altı da traşlanabilirse, alüyyül ala olur.

Diğer yandan gövdedeki otomatik iğne kilidi manevelasının da sökülmesi isabet olmuş, çünkü boşlukta kalınca sürgüye temas edip, sıkıntılara neden olabiliyor. ÖZetle görüldüğü kadarı ile ustanız artık '' Custom 1911 '' işine girecek gibi. Umarım Türkiye ' de bu konuda da ABD kadar olmasa da bir sektör oluşur ve becerikli sanatkar insanlara yeni bir ekmek kapısı da açılmış olur.

Saygılar.

Alıntı

Ustam, buyrun size Tisaş'ın bir ileri görüşlülüğü daha... Müteşebbis abilerimiz ülkemin seçkin el emeği göz nuru sahibi zanaatkarlarınıda kolluyorlar.

Alıntı

mrb arkadaşlar ben satın alma belgesini almış(bulundurma işyeri) ve bir zig m 1911 almayı düşünen bir üyeniz olarak size görüşlerinizi sormayı istiyorum.ayrıca sıfır aldığım bir silahın hicbiryerini değiştirmeyi düşündüğümüde söylemek isterim(kabze haric).yani bu şartlarda alıcağım bir zig m i sorunsuz kullanabilirmiyim
saygılarr...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi