Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Keşke o gün belimde ''Zigana Sport'' olsaydı
Beyler öncelikle hepinize merhaba.Ben malesef bu silah işine sizler gibi hobi yada sevdiğim için değil,mesleki olarak girmiş bulunmaktayım.yakın koruma işindeyim.sizler kadar olmasada yurt dışı ağır eğtimler dahil oldukça fazla tetik çektiğimi sanıyorum.değinmek istediğim konu ise affınıza sığınarak silahlara araba muammelesi yapmamız.bir silah için 20 binler 30 binlerden bahsetmemiz.ben 5 kişilik bir ekibin başındayım ve tatsız birçok şey yaşadım.en önemli tatsızlıkta ise o çok sevdiğim bir günde 700ün üzerinde mermi yaktığım o pahalı tabancam tutukluk yaptı.ama alırken dalga geçtiğim yardmcımın tisaşı ise adeta konser verdi.silahımın tutukluluk sebebini tahmin edebilirmisiniz.hiçbirşey.kısacası iyi silah yada kötü silah yaklaşımından ziyade 5 yıl silah taşırsınız ama o silah size çok kritik bir 5 saniye gerktiğinde ne olur işte soru bu.bu arada sizlerden öğrendiğim birçok şey oldu.özellikle geyikler kısmındaki yazılar aklıma geldikçe hala gülüyorum.bu sitede emeği geçen herkeze çok teşekkür ederim

v.u.p demiş ki:Silahımın tutukluluk sebebini tahmin edebilir misiniz?
Hiçbirşey.
Kısacası iyi silah yada kötü silah yaklaşımından ziyade 5 yıl silah taşırsınız ama o silah size çok kritik bir 5 saniye gerktiğinde ne olur işte soru bu.bu arada sizlerden öğrendiğim birçok şey oldu.özellikle geyikler kısmındaki yazılar aklıma geldikçe hala gülüyorum.bu sitede emeği geçen herkeze çok teşekkür ederim
Sn.v.u.p, sanırım sorunuzun cevabının bir kısmı aşağıdaki konuda mevcut;

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=1446

lupus demiş ki:Eğer bu manevraları bilmeden bir yarı otomatik silah taşıyorsanız, ya silahınızı zaten kullanmaya hiç niyetiniz yoktur ve sosyal amaçlı bir süs ya da aksesuar olarak taşıyorsunuzdur, ya da kendinize ve silahınıza, mekaniğin ve atıcılığın gerçeklik sınırlarının ötesinde cahilce bir güveniniz var demektir. Ki bu güven bir gün sizi öldürtebilir. Çünkü her mekanik alet, mutlaka bir gün bir sorun çıkaracaktır ve ne zaman, nerede, hangi şartlarda olacağını, yazgının kalemini elinde tutandan başka hiç kimse bilemez.
Saygılar.

Bu konudaki yaklaşımı yukarıda özetlendiği gibi olan birisi olarak, '' Keşke o gün belimde Sport olsaydı '' gibi bir cümle yerine, '' Keşke belimde her zaman, her şartta, her şekilde yetkin olabildiğim bir silah taşıyabilsem '' şeklinde cümle kurardım. Bu noktadan sonrasını ise sadece kader kavramı ile izah edebilirim.

Diğer yandan kaba ve ayrıntılı bir dereceli gez, sürgü üzerindeki emniyet mandalları, yukarıda linkini verdiğim konudaki manevralardaki manüpülasyonu zorlaştıracağı için, kişisel olarak Zigana Sport ve benzeri silahlar hiç bir zaman savunma hattındaki ilk tercihim olamaz. Ki Zigana' ların atası olan orijinal dizayn Walther P 88 Compact ' ın markası ve üretim kalitesi dahi bu platformu birinci basamak tercihlerim arasına sokmaya yetmedi.

Saygılar, sevgiler.

Sn v.u.p öncelikle hoşgeldiniz ve geçmiş olsun,

silahınız tutukluk yaptı ve sebebi hiçbirşey bunu biraz açarmısınız, ve ssanırım silahınızın ismini zikretmeniz sorun olmayacaktır...

ve yazınızdan çıkan sonuç güvenebileceğiniz tek silah zigana...

geri kalan konular içinde Sn Lupus'un dediklerine aynen katılıyorum...

Yanlıs anlasılmasın ama sankı reklam kokan cumleler var.......
Sn.Lupusa katılıyorum ben olsam ben de her zaman, her şartta, her şekilde yetkin olabildiğim bir silah taşıyabilsem demeyı tercıh ederdım.

Sımdıye kadar da ozel guvenlık sırketlerınde calısanlar dısında kı hıc bır yakın koruma da hele hele de resmi ozel egıtımlerden gecırılenler de yerlı tabanca gormedım.

değerli arkadaşlar herşeyden önce ilginiz alakanız vede uslubunuz için çok teşekkür ederim.biraz önce kendi yazdıklarımı okuyunca kendi kendime koca bir oha çektim.özellikle other arkadaşımın yazdığı reklam kokuyor cümlesi ise felaket içime oturdu.fakat bazı yaşanan olaylar malesef hatırlanırken bile insanda adrenalin salgılamasına yol açıyor.tamamen haklısınız başlık cümlem yanlıştı ikincisi, adı geçen markanın o andaki tek özelliği çalışmasıydı yani bu asilsanda olabilirdi kırıkkalede.üçüncüsü ise herşeyi bilebilmek gibi bir zorunluluğunuzmu varki yakın koruma konusunda bukadar rahat bi genelleme yapılabiliniyor.birde sayın lupus benden nacizane bir bilgi poligonlardaki kağıttan kötü adamlarla gerçek kötü adamlar arasında oldukça büyük bir fark var.

Haklısınız Sn V.U.P ben de yanlıs yapmısım genelleme yaparak hata yapmısım dogru soyluyorsunuz.
Lutfen benım de kusuruma bakmayın.
Saygılarımla.

Tutukluk yapan silahınızın markası ve modelini söylemeniz mümkün müdür sayın V.U.P.

v.u.p demiş ki:birde sayın lupus benden nacizane bir bilgi poligonlardaki kağıttan kötü adamlarla gerçek kötü adamlar arasında oldukça büyük bir fark var.

Sn Vup,
Umuyorum bu ima içeren bir cümle değildir. Eğer öyle ise, cümleniz çok yanlış...Mesleğiniz gereği "kötü adamlarla" daha sık karşıya kalıyor olmanız; sizden başka kimsenin "kötü adamlarla" nasıl başa çıkılacağını bilmediği, hatta çıkmadığı anlamına gelmez.
Bu de benden nacizane bir bilgi...Smile

Bir önceki mesajda "önyargılı fikirler" olduğunu düşünüyorsanız (ki tabi ki düşünebilirsiniz) bunu nazik bir dille vurgulasaydınız; çok daha oturaklı, efendi bir yaklaşım sergilemiş olurdunuz...

Alıntı: benden nacizane bir bilgi, poligonlardaki kağıttan kötü adamlarla gerçek kötü adamlar arasında oldukça büyük bir fark var.
Bu farkın halihazırda üzerinde münazara etmekte olduğumuz konuya yaklaşımımıza nasıl bir teknik ve pratik farklılık getirmesi gerektiğini de açıklarsanız, emin olun o zaman çok daha eğitici bilgiler vermiş olursunuz.

Eğer bu fark ve sizin bizzat yaşadığınız muharebe şartlarındaki tecrübeleriniz, oldukça kırılgan olabilen ve kullanım esnasında sağa sola takılabilen ayarlı gez sistemini, sürgüdeki emniyet manevelalarını daha kullanışlı bir hale getirip, Zigana Sport' u da sizlerin şartları kadar zorlu ve tehlikeli olmasa da, dünyanın farklı yerlerinde oldukça çetin şartlarda görev yapan pek çok güvenlik birimlerinde kullanılan silahlardan örnekleme sayısı ve istatistiki açıdan daha güvenilir yapıyorsa, bunları duymaktan mutluluk duyacağımı bilmenizi isterim.

Saygılar.

ima farklı birşeydir ben genellikle yüze karşı direk konuşmayı seçerim.orda söyledikleriminde herzaman arkasındayım.artı kaldıki birisinin bana efendilik konusunda akıl verbilmesi için en azından benim kadar efendi olduğunu bilmeliyim.sn lupusa verdiğim cevaba gelince,söylemek istediğim teknik ayrıntılara öylesine girmişsinizki...adam arabadan beline kadar sarkmış yanınızdan bir anda nevar neyok sıkıyo ortalık pazar yerine dönmüş ama can pazarı ee siz neyapıcaksınız hmm bi saniye beklermisiniz silahımın atım yatağına bakmam gerekli yada pardon yeniden gelirmisiniz bozuk mermi sıkıştırma yaptı.böyle birşey yok.o bana tarif edilen şeyleri bundan 8 sene önce israilde gözlerim bağlı yapıyordum.ama gerçek hayatta ne oldu arabanın arkasında kelimei şahadet getirdim...sn OTHER rica ederim ne demek...sn150 silahım walther p88 compact ve yapmış olduğu tek tatsızlık anlattığım malum konudur saygılar.

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi