Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dürbün ve Red Dotlar
(01-12-2019, 08:38 PM)Xlll demiş ki: Zamanın da Uçar Av ile Aimpoint T1 ve T2 ile ilgili görüşmüştüm. Bu modellerin askeri Ürün olduğunu, sivile satışlarının olmadığını söylemişti. Gece görüş cihazına uygun olan bir ürünün sivile satışının neden yasak olduğunu o zaman da, şu anda da anlamış değilim. Gece görüşü kullanımı yasak bir ülkede bu cihazı kullananlar için yaptırımlar kanun da belli, uyumlu olmasının ne gibi bir sakıncası var?, maalesef bu belli değil.

Burada sorun bizim ithalat tebliğleri değil, Aimpoint için ihracat kısıtlamalarında. T1/T2 askeri ürün olarak sınıflandırıldığı için ihraç lisansı gerekebiliyor. H1/H2 sivil kullanım ve avcılık ürünü olarak sınıflandırıldığı için ihracında izin gerektirmiyor. 

Sorun gece görüş cihazlarıyla kullanılabilen artıkıl ışık ayarı olsaydı, zaten Nightforce, Leupold, SB, Zeiss, Kahles gibi dürbünlerin birçok modeli ithal edilemezdi.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Xlll, Carbon12
Açtım WinkThumbs Up 

Açan başka bir arkadaşı da tanıyorum. 

Eotech, araç ile gidip, gir ve işini bitir çık, işleri için kullanılacak bir optik bence. Aimpoint varsa gerisi teferruattır.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Carbon12, harun

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi