Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dürbün ve Red Dotlar
Sn. m16a2, ZFM 6x42 Z Swarowski.FAyda maliyet karşılaştırmasını size bırakıyorum. Optik için, ne amaçla kullanacağınızı bilmeden ( Uzun mesafe hedef atıcılığı, Av, orta mesafe atıcılık )önermede bulunamam.
Sevgiler...

Alıntı

Sn forum üyeleri,ayak konusunda ne yaparsanız yapın,nasıl bir sistem kullanırsanız kullanın, mutlaka ama mutlaka ön tarafı ölümüne sabitleyin.
Arka kısmı telle tuttursanızda olur.bütün mevzu ön taraftadır.Şimdi koskoca firma bunu yapmış sen dahamı iyi bileceksin diye düşünebilirsiniz.Unutmayalımki endüstriyel tasarım dünyasında bir sürü işe yaramaz imalatlar mevcuttur.Silah tasarımlarında çok büyük firmaların yaptığı artık adı bile hatırlanmayan bir çok model silah ve mermi mevcuttur.sistem değerini uzun vadeli farklı sahalardaki kullanımlar belirler.Saygılar

Alıntı

Merhaba,
bugün idef fuarını gezerken ekteki dürbünü gördüm.
Yerli bir firma bu dürbünü yapmış, kullanma şansım olmasa da düzgün bir dürbüne benziyor.
Jandarmaya 1000 adet vereceklerini söylediler. Azerbeycan'a da MKEK aracılığı ile satılmış. ( Bora tüfekleri ile beraber )
Umarım başarılı olur ve bir gün sivile satışta gerçekleşir.

[Resim: mvnf7.jpg]

Alıntı

Merhaba,
önceki mesajımda ki dürbünden MKE 620 adet satın almış.

Alıntı

http://www.sabah.com.tr/webtv/dunya/duny...keli-icadi

Alıntı

(13-06-2013, 08:32 AM)Cem78 demiş ki: Merhaba,
önceki mesajımda ki dürbünden MKE 620 adet satın almış.

Evet ortalama tanesi 3500 TL den satın almış.

Alıntı

Gerçek bir keskin nişancı silahı kullanmadığımdan kafama takıldı 3-12x yetecekmi. Yani maksimum 12x büyütme. Yoksa ben mi yanlış yorumluyorum. Havalı tüfekte 3-9x basit bir dürbün takılı 100 metreye kadar güzel yetiyor, ötesi tat vermiyor. 12x şöyle 800 metreyi vururken işe yarar mı yoksa tamamen orta mesafe için alınmış dürbünler midir bunlar.

Alıntı

(14-06-2013, 01:20 PM)emir869 demiş ki: Gerçek bir keskin nişancı silahı kullanmadığımdan kafama takıldı 3-12x yetecekmi. Yani maksimum 12x büyütme. Yoksa ben mi yanlış yorumluyorum. Havalı tüfekte 3-9x basit bir dürbün takılı 100 metreye kadar güzel yetiyor, ötesi tat vermiyor. 12x şöyle 800 metreyi vururken işe yarar mı yoksa tamamen orta mesafe için alınmış dürbünler midir bunlar.

Sn. emir869,
Dürbün tecrübesi olmayan birçok arkadaşın merak ettiği bir soruyu sormuşsunuz. Keskin nişancıların kullandığı dürbünlerin farklı mesafelerdeki görüntülerine göz atmak merakınızı giderecektir.
Daha önce forumda paylaşılanlardan örnek; NightForce
Benim kullandığım Hawke 6-24x50 24x büyütmede;
[Resim: 20130303_172238_zps939bf7b9.jpg]

[Resim: 20130303_172221_zps76a3a212.jpg]

Saygılar.

Alıntı

800 metrede 12 defa buyutmeli bir durbun, ciplak goz ile 66 metreye bakmak gibi olacaktir.
Hedef tanimlanabilir ama gurupman yapabilmek icin 20 veya 25 defa buyutmeli bir durbun tabiiki cok daha iyi olacaktir. Problem fiyat, agirlik ve miraj faktoru. Kaliteli bir durbunde 12 den 25 defa buyutmeye ciktiginizda fiyat da neredeyse iki kati artiyor. Durbun buyutmesi arttikca agirlik da artiyor ve tasimasi zorlasiyor. Ayrica sicak gunlerde 20-25 defa buyutme ile havadaki serap olayi daha rahatsiz edici oluyor.

Alıntı

Durum anlaşılmıştır. 1000 metreye dahi atış yapacak bir dürbünün özelliklerine ve fiyatına hayallerim dahi ulaşamaz. Gerçi çok şükür bu ülkede tüfeğin kendisine ulaşma derdini de kaldırıyorlar. Allah devletimize zeval vermesin.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi