Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Luger P08 Restorasyonu
Ellerinize sağlık Sn.GöKTuĞ çok hoş olmuş.Saygılar.

Alıntı

Ellerinize sağlık Sn. Göktuğ gerçekten çok güzel olmuş.

Alıntı

Silaha yapılan meneviş yılların silaha verdiği anlamı yok etmiş bence..

Alıntı

mrt083 demiş ki:Silaha yapılan meneviş yılların silaha verdiği anlamı yok etmiş bence..

Sayin ustam lütfen yanlis anlamasin, yapilan isciligine söyleyecek sözüm yok ancak ben de sayin mrt083 gibi düsünüyorum.

Elbette bu menevis silahin ömrünü cok uzatacak ama sanki cok parlak olmus ve silahin yasagdigi onca seneyi silmis. Tabi burada amac silahi korumak saniyorum.

Bugün bana bir tugrali Browning geldi, hatta fotograflarini da cektim bir firsatta yüklerim, silah kromlanmis ve 1500 TL isteniyordu. Sanirim 1200-1000 TL arasina vercekler. Ama kromaj cok kötü olmamasina ragmen (elbette ki buradaki P08 le mukayese edilemez), silaha hayir dememe sebep oldu.

Alıntı

Sn.evrenay, Sn.Göktuğ günlük kullanılan standard silahların bile orijinal boyasının muhafazasından yana birisidir, bu nedenle de refüze ettiği müşteriler yüzünden ciddi maddi kayba da uğramaktadır. Hiç bir müşterisine de asla orijinal boyası olmayan bir silah aldırmaz. Ancak bu silah artık resmen elden çıkmak üzereydi. Mekanizma çalışma yataklarında bile pas ve korozyon başlamıştı.

Silahın meneviş tonunu ise sahibi ısrarla bu şekilde istedi. Bir kaç tane katalogtan bakarak beğendiği bu ton ve renkte ısrar ettiğinden dolayı da silah bu tonda yapıldı. Aslında Sn.Göktuğ biraz daha mat bir tonda ve tamamen sade olarak yapmayı planlıyordu, ancak silah sahibi Almanya'dan gelen Frankonia kataloglarından birisinden bu tonu ve kompozisyonu beğenip, bunda ısrar ettiği ve silahı kesinlikle satmayacağını beyan ettiği için bu şekilde yapıldı.

Saygılar.

Alıntı

merhabalar..
bana gelen maillerde resimleri göremiyorum.
sebebi nedir acaba
teşekkürler.

Alıntı

Sn Evrenay
Müşteri nasıl olmasını isterse ona uymak zorundayım.
Mat tonlarda da boya çeşitleri var tabi.
Şahsım bir tabancanın boya veya krom ihtiyacı olmadan silah boyamam.
Ama tabancanın tamamına yakın bölümü korozyon oluşmuş,bu tabancayıda
geçmişten gelen izleri siler diye düşünmek pek mantıgım almıyor.
Arabanız da çürümeler oluşmuş yok hatırası var deyip kaderine terketmek gibi bişey.
Bu eleştirileri anlayışla karşılarım,çünki bende eleştiriyorum.
Fakat ne yapmak gerekiyor onuda belirtiyorm.
Akıl danışacagımız tabancaları kaderine mi terkedelim,ölsünlermi.

Alıntı

Sn. Göktuğ,
Kaçınılmaz sonu görmüş 1917 mamulu bir silahı, tekrar hayata döndürmek gibi bir şey sizin yaptığınız ameliye. Ellerinize sağlık.

Alıntı

Göktuğ demiş ki:Akıl danışacagımız tabancaları kaderine mi terkedelim,ölsünlermi.

işte can alıcı nokta, tabi anlayana....

Alıntı

Göktuğ demiş ki:Sn Evrenay
Müşteri nasıl olmasını isterse ona uymak zorundayım.
Mat tonlarda da boya çeşitleri var tabi.
Şahsım bir tabancanın boya veya krom ihtiyacı olmadan silah boyamam.
Ama tabancanın tamamına yakın bölümü korozyon oluşmuş,bu tabancayıda
geçmişten gelen izleri siler diye düşünmek pek mantıgım almıyor.
Arabanız da çürümeler oluşmuş yok hatırası var deyip kaderine terketmek gibi bişey.
Bu eleştirileri anlayışla karşılarım,çünki bende eleştiriyorum.
Fakat ne yapmak gerekiyor onuda belirtiyorm.
Akıl danışacagımız tabancaları kaderine mi terkedelim,ölsünlermi.

Merhaba Sn. Göktuğ,

Konu kapandıktan 5 ay sonra tekrar canlandırmak ne derece doğru bilmiyorum ama yaptığınız restorasyona hayran olduğumu belirtmek istiyorum. Nefis bir çalışma, ellerinize sağlık.

Benim de dede yadigarı 7,65 Franz Stock marka bir silahım var. Aile yadigarı olduğu için satışı söz konusu değil. İnşaallah benden sonra da oğluma geçecek. Daha önce boya gördü ama beğenmiyorum. Bu başlıktaki Luger gibi bir görüntü arzu ediyorum.

Forumda çok yeni olduğum için işyerinizi adresinizi bilmiyorum. Sizinle nasıl temas edebileceğimi bildirirseniz sevinirim.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi