Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SW 5906 Sahra Sökümü

Alıntı

Alıntı

Sn. Lupus,

İlk iki resimde ki kabze iç kısmında kalan, şarjör yuvası diyebileceğim yerde ki takım ve döküm izleri beni hayal kırıklığına uğrattı. Güya paslanmaz çelik olan silahın, kabza kapaklarının altında kalan kısımda şiddetli bir paslanma oluşmuştu. Kabze kapağının içinde kalan horoz yayının ve kolunun olduğu bölge adeta kurum bağlamıştı. Önce sıcak su ve el yıkama köpüğü ile iyice hem kabze kapağını hem de malum bölgeleri yıkadım. Kurulama işleminden sonra Sn. Turan Tactical'in tedarik ettiği temizleyici köpüğü silahın her tarafına bol miktarda uyguladım. Yarım saat kadar bekledikten ve köpüğün fazlasını bezle aldıktan sonra bakır namlu fırçasıyla halen paslı kalan kısımları resmen kazıdım. Kuyumcu bir tanıdığım istersem çok ince bir malzemeyle kumlama yapabileceğini söyledi, ancak ben fazla sıcak bakmadım. İyice kuruladıktan sonra tekrar silah solventi ile (Gun Slick) tekrar tekrar temizledim. Silahın her yanını koruyucu yağ ile bol miktarda yağladım, sonra silene kadar canım çıktı. Smile En son kızaklara ve hareketli parçalara az miktarda yağ tatbik ettim. İç mekanizması telkari gibi karmakarışık olan, plastik boncuklu tabancayı yaklaşık 2 saatlik uğraş sonucu bu hale getirebildim. En sonunda da sızan yağları ve dışını silikonlu, pamuklu bezle uzun uzun sildim. Çok az atım görmüş, taşıma ruhsatlı olmasına rağmen silah bolluğundan nadiren belde kılıfsız taşınmış. Alındığı tarih 90'lı yılların ortalarına doğru olması lazım. Uzun süre kasada, yatak-yorgan arasında ve çekmece de atıl vaziyette, kıyına uğramış bu Amerikalı "Ağır Abi" tabancası için sizce daha yapılabilecek bir şey var mı? Big Grin Saygılar...

Alıntı

Sn. Kıraç Ata baya bir uğraşmışsınız, elinize sağlık.

Alıntı

Evet Sn. High-66,

Epeyce uğraştırdı beni ama İnşa'Allah değer. Esasen silahın ilk halini fotoğraflamadığım için kendime kızıyorum. İnanın o durumu görseydiniz yazdıklarımın mübala olmadığını anlardınız. Smile Gerçi bu ara bu işi meslek edindik zahir... Gelen giden elimize bir tabanca tutuşturup, "-Gadasını aldığım, ağzını yidiğim..." gazlarıyla yılların günahını bana temizletmeye uğraşıyor. Aklıma Rahmetli Kemal SUNAL'ın "Meraklı Köfteci" filmi geldi. O da diyordu ya, "Her hıyarım var diyene, bir avuç tuz alıp koşarsan..." diye... Artık kendilerine vereceğim mesaj belli, "İşareti: Meraklı Köfteci, Parola: Maydonoz". Big Grin Artık evlere de hizmet vermeye başlayacağız. Nevşehir'e geleyim, sizin yavrucaklarında gönlünü alırım İnşa'Allah. Saygılar...

Alıntı

Kıraç Ata demiş ki:Evet Sn. High-66,

Epeyce uğraştırdı beni ama İnşa'Allah değer. Esasen silahın ilk halini fotoğraflamadığım için kendime kızıyorum. İnanın o durumu görseydiniz yazdıklarımın mübala olmadığını anlardınız. Smile Gerçi bu ara bu işi meslek edindik zahir... Gelen giden elimize bir tabanca tutuşturup, "-Gadasını aldığım, ağzını yidiğim..." gazlarıyla yılların günahını bana temizletmeye uğraşıyor. Aklıma Rahmetli Kemal SUNAL'ın "Meraklı Köfteci" filmi geldi. O da diyordu ya, "Her hıyarım var diyene, bir avuç tuz alıp koşarsan..." diye... Artık kendilerine vereceğim mesaj belli, "İşareti: Meraklı Köfteci, Parola: Maydonoz". Big Grin Artık evlere de hizmet vermeye başlayacağız. Nevşehir'e geleyim, sizin yavrucaklarında gönlünü alırım İnşa'Allah. Saygılar...

Sn. Kıraç ata benimkilerin veya bulabileceğim diğer modern ve antika çeşitlerin istediğiniz gibi gönlünü alabilirsiniz, ancak benim yavrucaklar her daim bakımlıdır, sizi uğraştırmaz, saygılar.

Alıntı

Sn. High-66,

Efendim uğraştırsa da fark etmez. Keyifle elimden geleni yaparım. Filhakika size ait ateşli silahların ya da herhangi bir objenin, asla ve kat'a bakımsız olacağına zaten ihtimal dahi vermem. Gereken özeni gösterdiğinize eminim, benim ki sadece hobi amaçlı... Smile Saygılar...

Alıntı

Sn.Kıraç Ata, bu silahlar '' stain-less '' yani daha az ve geç paslanan silahlar. Ancak kabza altı gibi temizlenmeyen yerlerde çok çabuk noktalanmaların meydana gelebildiği silahlar. Bu nedenle bu alanların kupkuru ve tertemiz olmasına özel bir itina göstermek lazım. Çünkü koruyucu yağlar bile zamanla bu alanlarda tortulaşma ve noktalanmalara neden olabiliyor.

Saygılar.

Alıntı

kabzedeki pimi deforme etmeden nasıl sökebilirim.sanırım 5906 mın kabze plastiği daha önce hiç sökülmemiş

Alıntı

(02-10-2012, 01:40 AM)pasa_7676 demiş ki: kabzedeki pimi deforme etmeden nasıl sökebilirim.sanırım 5906 mın kabze plastiği daha önce hiç sökülmemiş

Sn; pasa_7676 imla kurallarına dikkat;

Kabzedeki pimi deforme etmeden nasıl sökebilirim? Sanırım 5906 mın kabze plastiği daha önce hiç sökülmemiş.Saygılarımla

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi