Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Heckler & Koch P7
Beyler,
Yukarıda resimleri verilen tabanca ile ilgili olarak benim düşüncem:
Bu silah güzel olabilir ama çok sofistike parçalar içeren silahlar her zaman bende bir antipati yapar nedense.

Benim için silah parçaları basit ancak kaliteli olacak. Bakım ve söküm aşamalarında ulaşılacak parça sayısı ne kadar az olursa o kadar iyi benim için.
Saygılar...

Alıntı

xlcod3r demiş ki:Beyler,
Yukarıda resimleri verilen tabanca ile ilgili olarak benim düşüncem:
Bu silah güzel olabilir ama çok sofistike parçalar içeren silahlar her zaman bende bir antipati yapar nedense.

Benim için silah parçaları basit ancak kaliteli olacak. Bakım ve söküm aşamalarında ulaşılacak parça sayısı ne kadar az olursa o kadar iyi benim için.
Saygılar...

+1

Ne kadar az, bozulacak şey o kadar az..

Alıntı

HK P7 HAKKINDA YAPMIŞ OLDUĞUNUZ AÇIKLAMALARI OKUDUM, VİDEOYU DA ÇOK BEĞENDİM. BU SİLAHDAN ETKİLENMEMEK MÜMKÜN DEĞİL. BU SİLAHIN GÖVDESİ HAKKINDA BİLGİ ALMAK İSTİYORUM. GÖVDE ALİMÜNYUM ALAŞIM MI, YOKSA ÇELİK Mİ ? TAŞIMA RUHSATLI ALINABİLECEK İDEAL SİLAHLARDAN BİRİ OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜM...SAYGILAR

Alıntı

sayın lupus bunların alt HK P7 M13 lerin alt gövdeleri çelikmi alimünyum mu bilgi verirseniz sevinirim 2.el de pek tutulmuyor demişsiniz 2.el piyasa fiyatı ne civarda kaç paraya bulabilrim?saygılar

Alıntı

Sn.hedonist, HK P7 modelerinin tamamı, gövde dahil komple çelik konstrüksüyondur.
İkinci elde silahçılar genelde bu silaha para bağlamazlar, sahibi adına satmayı önerirler, illa ki para bağlanacaksa da bu silaha 1500 USD civarında fiyat teklif edip, bazen de daha düşük bir fiyata kapatmaktadırlar. Sorulduğunda da tutturabildikleri fiyattan satmaya çalışırlar. İkinci elde denk gelirse maksimum 2500 USD ' ye, oldukça temiz P7 bulunabilir.

Ancak bu silahta karar vermeden önce en az iki kez düşünmenizi öneririm. Çünkü bu silah gerçekten herkesin adapte olup da kullanabileceği türden bir silah değildir. Şimdiye kadar bu silahla peş peşe üçi hatta iki mermi ateşlemeyi beceremeyen pek çok atıcı gördüm. Diğer yandan atışta çok çabuk ısınan ve kirlenen, özel bir ihtimam gerektiren gaz silindiri olan bir tabanca. İtinalı ve hassas silah temizliği ve bakımı yapamayacak atıcıların kesinlikle uzak durması gereken bir model.

Mükerrer ve hızlı atışlarda da gerçekten çok ısınan bir silah. Özellikle 100 atıma yaklaşıldığında, neredeyse silahı kavratmayacak kadar ısındığını belirtmeliyim. Burada bir kaç arkadaş parmaklarını neredeyse yakıyorlardı. Bu nedenle keyfe keder, aralıksız olarak yüklü miktarda mermi yakmaya uygun bir silah olmadığını da aklınızın bir köşesine yerleştirin.

Yedek parça, şarjör veya kılıf bulmak için ise Allah yardımcınız olsun derim.

Ateşleme sistemine adapte olarak, fasılalı ğitim atışları yaparak, atışlar sonrasında temizlik ve bakımını yapabileceğinize inanıyorsanız, oldukça kompakt boyutlarda, tam boy bir hizmet silahı namlusu ve atış hassasiyetine sahip, hızlı ve güvenli bir çek-sık silahı istiyorsanız, P7' yi alın. Eğer yukarıda saydığım handikaplar ve her ele uyumlu olmayan kabza boyutları kafanızı bulandıracaksa, uzuk durun derim.

Saygılar.

Alıntı

syn lupus kaç gündür gönderdiğiniz videoyu izliyorum çok hoşuma gitti temzilik konusunda hiç bir korkum yok çünkü jericho 941 fs silahımı bile her atıştan sonra muhakkak zevkle temizlerim kabze konusunda sıkıntım olacağını sanmıyorum ama yedek parça ve şarjör olayı biraz düşündürücü ama amerikada yeğenim var o amerikadan temin edip yollayamazmı şarjörü?müfredatı bilmiyorum.Ben can güvenliğinden taşıma alacağım bu silahın atışa her an hazır olması kompact boyutu ve bir kamu çalışanı olarak göstermeden gizli taşımam açıslarından hoşuma gitti

Alıntı

[Resim: cutaway.jpg]

P7 menzili 30 metremi bana çok kısa geldi bir 9x19 a göre

Alıntı

ombra demiş ki:[Resim: cutaway.jpg]

P7 menzili 30 metremi bana çok kısa geldi bir 9x19 a göre

acaba doğru olan bu mu yoksa diğerlerinin söyledikleri mi, nede olsa hesaplar genelde namlu uzunluğuna göre hesaplıyorlar...Smile

Alıntı

Ağa'm verilen çıkış hızı gayet normal.
Bu durumda menzilin de normal sınırlarda olması gerekir.
Ancak adamların broşürde verdiği menzil '' Effective Range '' yani etkili menzil.
Yani adamlar bir tabanca ile etkili ve isabetli atış yapılabilecek mesafeyi vermişler.
Uçmak yerine. Big Grin

Alıntı

lupus demiş ki:Ağa'm verilen çıkış hızı gayet normal.
Bu durumda menzilin de normal sınırlarda olması gerekir.
Ancak adamların broşürde verdiği menzil '' Effective Range '' yani etkili menzil.
Yani adamlar bir tabanca ile etkili ve isabetli atış yapılabilecek mesafeyi vermişler.
Uçmak yerine. Big Grin

üstadım işte sorun orda adam uzattıkça namluyu 100 metreyi geçtim diyor etkili menzil olarak, aynı çıkış hızıyla yani bencede bunların dedikleri doğru...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi