Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Heckler & Koch P7
lupus aman abiSmile)
colt pyhton anaconda dan daha pahalıdır. sebebini coğu kişi bilmez.

aslında TÜRK mantığıyla düşündüğün zaman anaconda nın pyhtondan 2 kat daha pahalı olması lazımdır.
pyhton 357 mag.
anaconda 44 mag.
ama colt pyhton un bir çok parçası silaha elle

alıştırılarak takılır. yani yarı el yapımıdır.bu yüzden anaconda dan 200-400 dolar arası daha pahalıdır.
yani biri colt phyton üretecekse bunu sadece colt üretebilir.
bizim gümüşhanedeki ustalarımızın nasıl ne

ürettkleri ortadaBig Grin

Alıntı

Sayın Smith,

Aynen katılıyorum.
Kendim bir Anaconda'ya hangi mantıkla ne fiyat istendiğine şahit olmasam '' Yok artık '' derdim, ama maalesef haklısınız. Sadece dış görünüş olarak bir Python'a benzeyen, mekanik olarak ise sadece şişman bir King Cobra olan silaha istenen para gerçekten dudak uçuklatacak düzeydeydi.

Colt Python bence revolverlerin RollceRoyce'dur.
Manurhin veya Korth için ise bir şey uyduramadım henüz.Rolleyes

P7 ise benim gözümde bir Bugatti'dir.
Ona sahip olmak için para yetmez, felsefesini anlamak lazım.Cool

Alıntı

Size fazlasıyla yakışacağını düşünüyorum Sayın LUPUS ufak bir ameliyatlada parmakları

uzattıkmıBig GrinP7 ve takım elbiseyle sehir beyfendisi olmak cok huzur verici olurdu eminimkiSmile.Ama gercekten bu silah farklı bir felsefe farklı bir görüş açısı...

Alıntı

Yurt dışı bir forumda adamın biri '' Bowling oyna, parmakların uzar '' demişti. Big Grin.

Alıntı

Hahahaha denemekte fayda varSmile

Alıntı

HAhahaha valla gülmekten öldümBig Grin Sayın Lupus Adamı bilginiz le dövmekten beter etmişsiniz.
Keşke sizinkadar bilgili birkaç(abarttım ama) yüz kullanıcı olsa o zaman görürdüm bu şarlatanların haliniBig Grin
Herhalde bu işi bırakırlardı Big Grin

Alıntı

Pazar günü bi hk p7 m13 kullanmak nasip oldu.
Kabzesi m8 e göre 4 milim daha ince buda

Kavranmasını biraz da olsa zorlaştırıyor.
Tetik mekanizması acıkcası beni hayal kırıklığına uğrattı.
Ben daha hassas bir tetik beklerdim HK' dan, ama her attığımı ayarlı gez olmammasına rağmen vurdum.
Atışı çok isabetli olmasına karşın mermi namludan cıktıktan sonra oluşan fem ağzı patlaması silahı sadece geriye itiyor. Bunun sebebi ise çok nadir ve şahsına münhasır bir özellik olan sabit namlu ve gaz piston sistemi.

İlk anda maşayı kurmadan nişan almak zor.nişan alıp kurduktan sonra ise elimde hafif bir silkelemeyle tetik parmağımı tekrar otutturma ihtiyacı duydum. Bu benim tetik kavrama konusundaki hassasiyetimden olabilir.

Poligon profilli yiv seti olan namlusu ışıl ışıl...Smile)
Tek ciddi problem olarak gördüğüm şey ise kapak takımını kurmanın cok zor olması.
Şahsım adına konuşmak istersem m8 almayı düşünürdüm ama; M8 modelinin ve M13 modelinin kabze boylarının aynı olduğunu ve arada en olarak sadece 4 mm fark olduğununu öğrenince m8 modelinin gereksiz olduğunu düşündüm....

Ve kullandığım silahın yazıları büyük punto ve harfle yazılmıştı. Yani İlker Abi'nin ki gibi Çin malı (çakma) değildiSmile)

Alıntı

Bir şey daha aklıma geldi.
Silah cok teknolojik ve kaliteli olmasına karşın üzerinde torna ve freze izleri vardı.
İçinde ve dışında...
Ve çok enterasan bir şeyi gördüm; P7 nin kapak takımını tutan kızağın boyu 1 cm den az....

Alıntı

Sn.Altunhan, gerçekten güzel ve ayrıntılı bir derleme olmuş, teşekkürler.

Sn.Smith'in daha önce de üzerinde durduğu free izlerinin nedeni inanılmaz bir düzeyde olan malzeme sertliği. ABD'de kaplamacıların en nefret ettiği silah diyebilirim, çünkü üzerinde çalışması gerçekten çok zor ve zahmetli.

[Resim: img4069copytj2rd1.jpg]

Yukarıda bir P7'nin en hayati yerlerinden birisini ve hemen hemen tek tutukluk yapma nedenini görüyorsunuz. Bu piston, namlunun hemen altındaki gaz silindirine otururarak atış esnasında kızak ve namluyu kilitleyen parçadır. Üzerinde gördüğünüz karbon yanıkları ve artıkları bunun sonucudur. Bu nedenle de, bu pistonun ve içine oturduğu silidirin temizliğine azami özen göstermek lazım. Bunlar kirli olduğunda P7 kızağı sanki arka kısımlarından bir yerlerden gövdeye sürtünüyormuş gibi takılmaya başlar ve işi bilmeyen pek çok kişi, sorunu iğne tulumbası veya kızak yakalama mandallarında arar, ama sorun gaz silindiri ve pistonundadır, tecrübe ile sabit, Sn.İlksurfer'a duyurulur.Big Grin.

Aşağıda gördüğünüz resimde ise geride iğne bloğu görülüyor.
Bunun sağ ve sol yanında, yer yer kabarık, bozuk bir yüzey şekli vardır.
Bunun nedeni de, bu bloğun özel bir elektrokimyasal kaynak işlemi ile sonradan buraya oturtulmuş olmasıdır. Dikkat etmeyen arkadaşlardan, fişeğin oturduğu iğne çıkış yerinin tabanındaki çıkıntıya da bakmalarını rica edeceğim. Fişek sadece üstten değil, alttan da tamamen sarılarak, fişek yatağı içinde, iğne için en ideal pozisyonda durması sağlanıyor.

[Resim: img4083copyjc0gw9.jpg]

Her şeyi ile kalite ve işçilik dolu olan bu silahın, yurdumuzda tek tercih edilmeme nedeni ise, kurma mandalı nedeni bir bağ makasına benzemesi ve göze hiç hitab etmemesi.

Alıntı

Sayın Lupusla bunun hakkında biraz eğitim vermişti Smile
Göründüğü gibi değilmiş Big Grin
Ya da ben görmemiştim.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi