Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 3 Oy - 4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
COLT 1911 .38 Super
colt 1911.38 gerçektende iyi bir makinadır alan, kullanan arkadaşlara hayırlı olmasını dilerim, yanlız mühümat konusunda biraz dertlidir. birde bizim mkek ithal getirdiği mermilerden polisimizin haberi olmuyo. bizim bir arkadaşın yıllar önce başına geldi .polis konturolü esnasında tabancadan çıkan ithal mermilere zabıt tuttular ve mahkemelik oldu bu olaydan başı çok ağırdı. işi halledene dek göbeği çatladı.'' mutlak ama mutlak mermi faturanızı yanınızda taşıyın''.

Alıntı

bu da link fakat silah satılmış ilgilenen arkadaşlaarın bilgisine

http://www.esilah.com/ilanlar/1824/Colt..htm

Alıntı

uzun bir aradan sonra foruma girebildim ilk fırsatta resimleri sizlerle paylaşıcağım arkadaşlar...

Alıntı

Sayin deep, silahinizin fotograflarini ve silahinizla ilgili tecrübelerinizi bizlerle paylasmanizi sabirsizlikla bekliyorum.

Asagida bana ait olan Colt 1911 .38 Super in farkli kabza kapaklari ile cekilmis fotograflarini göreceksiniz. Kabza kapaklarini sayin atakan kendisi ve benim icin ABD'den getirtmisti. Her ne kadar beyaz kabza kapaklari bu silaha bambaska, Teksas vari, bir hava verse de benim ilk tercihim yine orjinal kapaklar. Ayrica beyaz kapaklarin yüzeyi kaygan ve silahin kabzasini da biraz kalinlastiriyor, bunlarda benim atis esnasinda silahi layikiyla kavramami engelliyor.

[Resim: 38Super_BeyazKabzaKapaklari-2.jpg]
[Resim: 38Super_BeyazKabzaKapaklari-7-sil.jpg]
[Resim: Colt38Super-Gvde-2.jpg]
[Resim: Colt38Super-Gvde-4.jpg]
[Resim: Colt38Super-Gvde-5-sil.jpg]
[Resim: Colt38Super-Gvde-6-sil.jpg]
[Resim: P1140631.jpg]
[Resim: P1150451.jpg]
[Resim: P1150454-sil.jpg]
[Resim: P1150461.jpg]

Alıntı

Arkadaslar, yazmadan duramayacagim; lütfen sondan 3. fotografta kabzanin önüne (korkuluk deniliyor sanirim) bakin. Her yeri cizik icerisinde. Büyük ihtimal o kocoman askeri okul mezuniyet yüzükleri ile nikah yüzüklerinin eseri bu zedelenmeler.

Sizden ricam boyasi hassas olan, özellikle menevis boyaya sahip silahlar, silahlari incelerken veatis yaparken yüzüklerinizi cikartmaniz ve ya eldiven gizmeniz. Eldivenin bir avantajida parmak uclarinizda biriken ve korozif özelligi olan vücut sivilarinin silaha bulasmamasidir. Aksi takdirde silahi her elinize aldiktan sonra silmek hatta koruyucu yag sürmek zorunda kalirsiniz (benim gibi).

Alıntı

Sn.Evreney,Fotoğraflar çok güzel gerçekten,Silahınız da gerçekten çok güzelmiş..Bence ahşap kabze daha güzel duruyor.Allah kazadan ve beladan uzak tutsun..

Alıntı

Arkadaslar, dün gerceklestirdigimiz GLOpus, tokoglu, evrenay bulusmasinda ben is icin yaklasik 1 saatligine kendilerinin yanlarindan ayrildim. Geri döndügümde ise manzara asagidaki gibiydi:

[Resim: P1150843.jpg]

Sayin lupus bunu hep yapiyor. Artik yanindan ayrilip tuvalete bile gitmeye korkar oldum :-) .

Isin sakasi bir tarafa saniyorum benim Colt üretildigi 1944-45 yillarindan bu yana ikinci veya ücüncü defa bu kadar teferruatli sökülüp temizlenmistir.
2. Dünya savasi sonrasi OSS Avrupa'dan cekilirken devletimize hibe edilen bu silahlarin, ordu depolarinda böylesine detayli sökülüp temizlenmesi icin bir neden göremiyorum. Amerikali larin bile hibeden önce sökmemis olmasi muhtemeldir. Zaten silahlari neredeyse hic kullanmamislar. O yüzden bir ihtimal fabrikadan ciktiktan sonra ilk defa temizlenmis te olabilir.

Her neyse Colt'un 60 yildir isik görmeyen noktalarina kadar sökerek temizleyen sayin lupus un isledigi sevabin büyüklügünü varin siz düsünün.

Kendisine bu platformda ve sizlerin de nezdinde tesekkür ederken, kendisiyle sahsen tanisma sansina eristigim icin sahsimi son derece sanli hissettigimi de ifade etmek isterim.

Colt 1911 .38 Super in sökümü ile ilgili diger fotograflari da bu baslik altina ekleyecegim.

Unutmadan sunu da belirtmek isterim ki; detayli temizlik sonrasi, zaten kisa mesafeli ve net olan tetik daha da keskinlesti. Artik neredeyse bir
S&W 686 6 inch .357 Magnum toplunun tetik hassasiyetine ulasti (sayin tokoglu nun ifadesidir). BU silahla 200 e yakin fisek yakmis biri olarak kendisine hak vermemek elde degil.

Alıntı

Simdi ekleyecegim fotograflar; sökümden sonra, temizlikten önce cekilmistir. Colt 1911 .38 Super in ic yapisi hakkinda genel fikir vermek amaclidir. Bu silahin genel imalat kalitesi ve bazi özellikleri hali hazirda piyasada satilmakta olan series 70, series 80, Gold Cup vesaire gibi diger Colt marka 1911 model .45, 9 mm veya .38 Super tabancalardan farkliliklar gösterebilir.

Fotografladigim parcalarin teknik teriminolojideki isimleri yeryer bilmekle beraber, bilgilerimin hatali ve/veya eksik olma ihtimali oldugu icin fotograflarin altina parcalarin isimleri ve ne ise yaradiklari hakkinda nolar yazmayacagim.

DIKKAT : Fotograf yogun konu!

Asagida ayni parcanin farkli acilardan cekilmis fotograflari mevcut. Bunlarin yüklenmei zaman aldigindan dolayi baglantisi yavas olan arkadaslarin fotograflari görüntülemek isteyip istemediklerine simdi karar vermelerini tavsiye ederim.

Alıntı

[Resim: P1150846.jpg]

[Resim: P1150847.jpg]

[Resim: P1150848.jpg]

[Resim: P1150849.jpg]

[Resim: P1150854.jpg]

[Resim: P1150855.jpg]

[Resim: P1150856.jpg]

[Resim: P1150857.jpg]

[Resim: P1150861.jpg]

[Resim: P1150862.jpg]

Alıntı