Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 3 Oy - 4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
COLT 1911 .38 Super
Sn.Evrenay Allah kötüye kullandırtmasın iyi günlerde ağız tadıyla kullanın...
Alıntı: Yazan Evrenay
daha cok sekline duydugum ilgi ve hayranliktan dolayi aliyorum

ahhh ahhhhhh...

Alıntı

evrenay demiş ki:Saka bir yana bu silahi pek te atmak icin almiyorum, daha cok sekline duydugum ilgi ve hayranliktan dolayi aliyorum.

ozaman tisasin 1911 ini alin.hem daha hesapli,hem 45 acp,hem fabrika yurticinde.

Alıntı

Sayin Altunhan,
1911 modellere duydugum ilgiden dolayi degil satin almam, (kaldi ki böyle bir ilgim de yok). 60 yillik bir silah ve cok güzel, olay o. Yoksa .45 lik seven biriside degilim.
Is görsün isterse 5.7 mm olsun hehehe..

Alıntı

evrenay demiş ki:Is görsün isterse 5.7 mm olsun hehehe..

Big GrinBig GrinBig Grin

anladim sy Evrenay hem klasik hemde orjinal bir tabanca sahibi olmak istiyorsunuz.

Alıntı

Arkadaslar simdi silahin fotograflarini tekrar gözden gecirirken birsey dikkatimi cekti: Silaha sag yandan bakarken (seri numarasini oldugu taraf) kabza kabaginin en ust noktasinin hemen gerisinde yuvarlak bir damga var. Sangi damganin yarisi silinmis kelen yarisi gözüküyormus gibi. Damganin icinde de yildiz gibi birsey var.

Internet ortaminda buldugum diger Colt .38 Super fotograflarinda bu damgayi göremedim. Ne oldugunu bilen var mi acaba?

Alıntı

Arkadaslar, 1911 forum undan edindigim bilgileri burada sizlere aktarmak isterim. Bu durumdaki bir silahin ABD deki satis bedeli icin 1500 USD ile 2000 USD arasi tahmini rakamlar söyleniren bir kullanici yakin zamanda benzer bir silahin bulundugu bölgede 17.000 USD ye satildigini yazmin (yanlis mi yazdi acaba). Her neyse Sayin ilksurfer posta adresinizi alayim ilk UPS ucagi ile gönderiyorum makinayi. Artik fifty-fifty kirisiriz ;-) .
Silahin üzerindeki G.H.D damgasi Lt. General Guy H. Drewry (tuggeneral oluyor herhalde) ordu kontrol ve tslim alma sefiymis onun damgasi. Ayrica yukarida bahsettigim damga catilmis iki topun üzerindeki alev mis ve military acceptance stamp, used by Springfield Armory where the pistol was shipped yani askeriye kabul damgasiymis diger adi da Ordnance escutcheon imis Google da aramak isteyenler icin.
Bu damga silahin OSS (Office of Strategic Services) tarafindan kullanildigini gösteriyormus. Bu arkadaslarin yaptiklari isler icin Wikipedia ya bak demis admin.

Israrla 9x19 mm mermi kullanma demis. Elimde 7 adet .38 Super mermisi var (kovanlarda .38 super yazmiyor ama 9x19 dan daha uzunlar, fotograflarda görebilirsiniz) onlarida kullanmayacagim. Bu da demek oluyorki bu silahla uzunca bir süre atis yapilmayacak.
Uzunca bir süre bekledigim bu güzeli kaptirmasyon olmayan bir fiyayta alabildigim icin mutluyum. Umarim herkese arzuladigi silahi almak nasip olur. Bundan sonraki hedeflerim ise dereceli geze sahip bir BHP ve denk gelirse klasik bir SIG P210 (bu knuda pek umudum yok ama nasip).

Bugün tanistigim emekli bir pilot Albay bu .38 Süper lerin Amerikan hibesi esnasinda .45 liklerin arasin karistigini (yani yanlislikla gönderilmisler ABD den) cok uzun bir süredir de depolarda yattiklarini söyledi. Dedigine göre orduda da mermisi yokmus (ben var biliyordum ama).

Bu arada bugün SigSauer P226 ve P226 S ile ayrica S&W .357 Magnum ile ayrica 7,65mm kücük bir silahla atis yapma firsatim oldu. Düz P226 cok keyifli bir silahmis ancak kabzasi bana YINE büyük geldi, rahat edemedim. Yasasin Steyr im . 15 lik sarjörün girdigi kabzeyi adamlar oldukca ince tutmuslar.
Zaman olmadi bir de Glok 17 vardi atmak istedigim ama onunda kabzasi kalin gibi geldi bana, bir de grip takmislar üstüne. Steyr le "on site" karsilastirma yapan 3 kisi de Steyr in daha güzel atisi oldugunu söyledi (kriterleri neydi bilmiyorum).

Alıntı

Arkadaslar, bugün, sayin atakan'in telefonda yardimiyla, benim .38 supein igne blogunu söktüm. Bilen arkadaslar vardir sürgünün seri numarasi gne blogunu altindadir, herneyse gördügüm rakamlar beni cok mutlu etti (Matching Numbers !!!!) Gövde ve sürgü ayni seri numarasina sahip. Benim gözümde silah daha kiymetli hale geldi. Mutlulugumu paylasmak istedim.

Alıntı

sn. evrenay hayırlı olsun... çok güzel bir silah almışsınız, bayağı da kondüsyonlu duruyor... boyasında bazı çizikler ve yıpranmalar var gibi ama 60 yıllık silah, o kadar da olsun değil mi... tekrar hayırlı olsun, Allah kötüye kullandırtmasın...

sevgiler,

Alıntı

Sayin cmblc ve diger arkadaslar iyi dilekleriniz icin tesekkür ederim. Dün silahla 15 el attik ( 1 sarjör 9 adet .38 super fisek aliyor). Hatta videoya cektik. Silahin tepmesi gercekten cok az, hos ben zaten sayin atakan in silahondan tecrübeliyim, her neyse silahim problemsoz calisiyor. Her ne hikmetse Steyr im le daha isabetli ataislar kaydettim (sanirim Colt ta daha tam alisamadigimdan dolayi oldu).

Bu arada forumda cakma Glock konusu altinda gereksiz bir gerginlik gördüm, buna istinaden ifade etmek isterim ki benim M9A1 Steyr im bir cakma Glock tur ancak kopya degil iyilestirilmis bir Glock tur. Her ne kadar bazi tutukluk problemleri olsa dahi! I love my Steyr and I do accept that it is manufactured after Glock!

Benimle atisa gelen avukat arkadasima HS2000 tavsiye ettim, sanirim fiyatindan da kaynaklanan sebeplerden dolayi bu silaha sicak bakiyor. Ama bu HS2000 in cakma Glock oldugu gercegini degistirmiyor.

Ayni zamanda bence Akdal da cakma Glock, ancak bunda kötü birsey yok. Yani, evet ABD otomobil ülkesi olabilir ama Alman otomobilleri ABD yapimi otomobillerden cok daha üstündür (malzeme kalitesi ve iscilik olarak). Ilk veya ikinci seri üretimi bir Mercedes MLK ile ayni yillarda üretilmis siradan bir E serisini karsilastirin ne demek istedigim daha iyi anlasilir. Evet Glock her sartta calisan polimer silahlarin atasidir ancak en iyisi degildir.

Alıntı

evrenay demiş ki:M9A1 Steyr im bir cakma Glock tur ancak kopya degil iyilestirilmis bir Glock tur.
I love my Steyr and I do accept that it is manufactured after Glock!

Ama bu HS2000 in cakma Glock oldugu gercegini degistirmiyor.

Ayni zamanda bence Akdal da cakma Glock, ancak bunda kötü birsey yok.

Evet Glock her sartta calisan polimer silahlarin atasidir ancak en iyisi degildir.

ekeke demiş ki:Not: Sn Arkadaşlar,
Özellikle yabancı forumları takip eden arkadaşlar...
Rica ediyorum, aman hiçbir yabancı foruma (TFL, Sigforum, Glocktalk vs vs vs) HS/XD Glock klonudur, çakmasıdır filan yazmayın. Derhal şutlanmak bir kenara, hiç yakışık almayacak yorumlar alırsınız ki hiçbir arkadaşımın başına gelmesini istemem.

Sevgiler

Sn Evrenay,

Size de bir arkadaşınız olarak aynı tavsiyeyi vermek istiyorum...

Sevgiler

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi