Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 3 Oy - 4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
COLT 1911 .38 Super
Bu basligi acarken kisa süren bir ikilemde kaldim. markasi Colt ama modeli 1911. Acaba 1911 modeller konusuna mi baslik acmaliydim yoksa Colt konusunun altina daha mi cok yakisirdi?
Neyse ki ikilemim kisa sürdü.
Aslinda ben bu basligi COLT konusunun altinda acmak istemistim. Cünkü herkes Model 1911 üretebilir ama kimse COLT üretemez seklinde düsünmüstüm. Ancak herne hitmetse benim baslik 1911 konusu altina acilmis :-) . Ne yapalim kader!

Herkesten ama özellikle yurtdisinda yasayip ta 1911 lere özel ilgi duyan forum üyelerinden bu silah hakkindaki yorumlarini duymak isterim.

Silahin .38 super mermileri Türkiye'de pek bulunmuyor, bunu biliyorum. 2008 MKEK fisek alim ihalesinde 250.000 adetle maksimum adette .38 Super fisek alim talebi oldugunu ancak MKEK in ihaleye her cikarttigi fisegi satin almadigini (sonuncusunun kaynagi sayin Lupus) biliyorum.
Bir kolleksiyon silahi olarak sizce ederi nedir. Lutfen bulundugunuz ulkeye göre degerlendiriniz.
Ek bilgi: Silah tahminen 1946 yapimi

[Resim: P1140210.jpg]
[Resim: P1140200.jpg]
[Resim: P1140205.jpg]
[Resim: P1140206.jpg]
[Resim: P1140207.jpg]
[Resim: P1140217.jpg]
[Resim: P1140218.jpg]
[Resim: P1140219.jpg]
[Resim: P1140221.jpg]

Umarim fotograflar hosunuza gitmistir.

Alıntı

[Resim: P1140227.jpg]
[Resim: P1140232.jpg]
[Resim: P1140233.jpg]
[Resim: P1140234.jpg]
[Resim: P1140236.jpg]
[Resim: P1140237.jpg]

Yorumlariniz merakla bekleniyor.

Alıntı

Mke ye 38 Super mermisi gelirse tatından yenmeyecek bir silah,en azından springfild üretimi 1911A1 lerden değil saf kan bir tay.Kondisyonuda çok güzel duruyor.

Alıntı

Sn Evrenay hayırlı olsun diyebilirmiyiz...

Alıntı

Bu silah üretildiği ülkede mermi bulma sorunlarıyla birlikte anılıyor. Mermilerin yerel satıcılarda olmadığından, bulununca yüksek fiyat istendiğinden, silah sahiplerinin namlularını 9 mm namlu ile değiştirdiklerinden bahsediliyor. 1911 koleksiyoncularının ilgilendiği bir modelmiş.
http://forums.1911forum.com/showthread.p...t=.38super

Alıntı

Sayın melıhaga,

sanırım diyebiliriz. Kaporasını verdim, bugün hastane işlemlerine başladım. Yanlız hastane olayı adamaı canından bezdiriyor. Yine kan ve idrar testleri yapıldı, EKG psikolog (benim binamda oturuyordu :-), şahsende tanıdığı için sıkıntı olmadı ), psikiyatri keza öyler . Artık olaya Polyanna felsefesi ile yaklaşıyorum, silah ruhsatı vesilesiyle check-up tan geçmiş oluyorum. Sanırım salı günü kurula girer çarşamba falan silahı teslim alırım.

Alıntı

O halde , hayırlı olsun Sn Evrenay...

Alıntı

Hayırlı, uğurlu olsun Sn.evrenay.
Umarım MKEK haşmetmeapları da en kısa zamanda .38 Super getirir.
Saygılar.

Alıntı

Sn Evrenay hayırlı olsun o zaman, yalnız size tavsiyem tanıdık bir MKEK bayisi varsa fazladan mermi isteyin kapora verin veya parasını ödeyin mermiler onda dursun her yıl istihkakı götürüp mermileri alın yoksa bu merminin bir daha ne zaman geleceği belli olmaz, tabi bu dediklerim mermi geldikten sonra geçerli olacak...

Alıntı

Arkadaslar iyi dilekleriniz icin tesekkür ederim. Özellikle sayin Lupus'a silahla sahsen ilgilendigi ve vakit ayirdigi icin...

Sayin ceycey aklima karpuz kabugunu düsürdünüz artik ya TR den yada yurtdisindan birilerine ben bu silahi en az 5000 USD ye yivlerim heheheeh.
Saka bir yana bu silahi pek te atmak icin almiyorum, daha cok sekline duydugum ilgi ve hayranliktan dolayi aliyorum.

Sayin melihaga, buradaki MKEK bayisi tanidik, sanirim tavsiye ettiginiz sekilde bana bir miktar mermi ayirmaya itirazi olmaz, ammaaaa MKEK mermileri getirirse tabi.

Merakimdan soruyorum benim Steyr'in istihkak belgesiyle (ki bilindigi üzere M9 9x19 mm kullanir) .38 Super mermiler satin alabilir miyim? Gerci ortada daha mermi falan yok ama..

Yurtdisina satarim deyince aklima geldi. Bazen yurtdisi piyasalarda cok iyi fiyatlar eden silahlar TR ic pazarinda göreceli olarak uygun fiyatlara bulunabiliyor (-dur herhalde demek istedim aslen). Bu durumda o silahi yurtdisina satabilir miyiz? Yani biraz komik bir durum herkesin ithal etmeye calistigi Mercedes'i ihrac etmeye benziyor ancak olmasi muhtemel bir durum. Bu konuda bilgi veya tecrübesi olan var mi aramizda?

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi