Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BDC Artikelli Optik
kuleli dürbünler gerçekden rahatlık ama çok çok iyi bilmek gerekiyor...
Fakat av esnasında çok zor....Daha geçen ay yaşadık Muflon avında...ilk 2 koçu aklı karışan avcı..vuramadı....bulduğumuz 3.koçu ısrarlarımızla sıfır ayara çekip attırdık...Koç öyle vuruldu...

Alıntı

ansamselcuk demiş ki:kuleli dürbünler gerçekden rahatlık ama çok çok iyi bilmek gerekiyor...
Fakat av esnasında çok zor....Daha geçen ay yaşadık Muflon avında...ilk 2 koçu aklı karışan avcı..vuramadı....bulduğumuz 3.koçu ısrarlarımızla sıfır ayara çekip attırdık...Koç öyle vuruldu...

Sn. Ansamselçuk,
0 duruşlu optiklerde mesafede oluşan path değerlerinin düzeltilmesi için ön çalışma yapmak gerekir. Fişek cinsi ve grain değeri son derece önemlidir. Fişeğin B.C. değeri, mesafede kaybettiği hız değeri,path çizelgesi önemli konulardır.
Kullanacağınız fişek için mesafede değişen değerlere göre kartex hazırlamak ve tüfeğe iliştirmek şayanı tavsiyedir. Optiğinizin düzeltme oranına göre mesafede kaç klik düzeltme verileceği, rüzgar altında yapılan atışlarda rüzgar hızı ve yönüne göre yan önleme klikleri bu kartexde hazırlandığında atış anında ne kadar heyecan yapsanızda elinizin altında olan bilgiler ışığında yeniden hesaplama yapmanız gerekmeyecektir. Dolayısı ile tahmini atışlarında önüne geçilecektir.

Saygılar.....

Alıntı

Anlattıklarınıza katılıyorum zor iş....
Avda arkadaşda böyle diyordu Smile....Muflonu görünce cıtlar karıştı Smile

SELAMLAR

Alıntı

Alıntı: Kullanacağınız fişek için mesafede değişen değerlere göre kartex hazırlamak ve tüfeğe iliştirmek şayanı tavsiyedir.
Yakın çevremdeki arkadaşlarla benimsediğimiz ortak ve en pratik çözüm bu.
Genel olarak kullandığımız kalibreler ve mühimmat tipi ile atış yaptığımız ortalama mesafelerde bir süre sonra neredeyse herşeyi ezberlemeye başlıyorsunuz.
Saygılar.

Alıntı

Kartex hazırlamayıda bırakabilirsiniz...ZEISS kuleli dürbün alıyorsunuz...kulelerin üstüne özel balistik bantlar var onları takıyorsunuz...o bantlarda kaç mt.kaç çıt yazıyor...Ama onda bile kafa karışıyor

SELAMALR

Alıntı

Tüm dostlara merhaba,

Sessiz bir şekilde de olsa forumu beğeniyle takip ediyorum. Açıkcası ülkemizde, bu kadar sınırlı imkanlara ve bilgi eksikliğine rağmen kendini yetiştirmiş arkadaşların olması beni çok şaşırtıyor. İnsan kalitemize laf söyleyenlere söyleyecek bir sözüm var artık. Smile

Konu Mil-Dot tan açılmışken mil dot hakkında deneyimi olan arkadaşlar, detaylı bilgi verebilecek olanlar burada yada yeni bir başlık altında tecrübelerini paylaşırlarsa faydalı olur diye düşünüyorum. İnternette bir kaç site var bununla ilgili ama hem tercüme edemeyen arkadaşlar hemde benim gibi tercüme etsede olayı çözemeyen arkadaşlar için yol gösterici olur. Teorik bilgi herzaman anlamamıza yetmiyor açıkcası. Hepinize iyi günler dilerim.

Alıntı

Sn. Yavuzhan, öncelikle foruma hoş geldiniz.İlk mesajınız ve devamınıda bekleriz. Sizde yivlicisiniz galiba? Silahınızın ve optiğinizin marka model ve resimlerini paylaşmanızı umuyorum.
Sevgiler...

Alıntı

Tekrar merhaba,

Sn. xlcod3r ilginize teşekkür ederim. Evet bende yivli silahlara çocukluğumdan beri ilgi duyan amatör bir avcıyım. Bunun sebebinide bol bol oynadığım "Call of Duty" ve "Medal Of Honour" gibi WWII oyunlarına bağlıyorum.

Silahıma gelince bir Steir M95'im vardı. Dağda düşürdüm. Kullanılamaz hale geldi. Yakınlarda CZ 550 300 WSM aldım. Dürbünüm orjinal birşey değil. Uzak doğu malı. Performansı iyi. Bugün schvenk montaj için ayaklar geldi onları monte edecem. Sıfırlamayı yapıp domuzda deniyeceğim. tekrar ilginiz için teşekkür ederim. Bu arada dürbünü monte edince resimlerini paylaşırım.

Sağlıcakla kalın.

Alıntı

Yavuzhan demiş ki:Tekrar merhaba,

Sn. xlcod3r ilginize teşekkür ederim. Evet bende yivli silahlara çocukluğumdan beri ilgi duyan amatör bir avcıyım. Bunun sebebinide bol bol oynadığım "Call of Duty" ve "Medal Of Honour" gibi WWII oyunlarına bağlıyorum.

Silahıma gelince bir Steir M95'im vardı. Dağda düşürdüm. Kullanılamaz hale geldi. Yakınlarda CZ 550 300 WSM aldım. Dürbünüm orjinal birşey değil. Uzak doğu malı. Performansı iyi. Bugün schvenk montaj için ayaklar geldi onları monte edecem. Sıfırlamayı yapıp domuzda deniyeceğim. tekrar ilginiz için teşekkür ederim. Bu arada dürbünü monte edince resimlerini paylaşırım.

Sağlıcakla kalın.

Sn.Yavuzhan,
Öncelikle foruma hoşgeldiniz. Steyr'inize inanın çok üzüldüm. Yeni silahınız da hayırlı olsun, keyifli atışlar dilerim.
Ama CZ'den önce sizden rica etsem Steyr'i paylaşsanız forumda Big Grin
Saygılar,
TT

Alıntı

Into the Wild, bu filimi seyretmenizi tavsiye ederim . Filim tavsiyesi topiğine yazıcağıma mesajı yanlışlıkla buraya yazmışım, özür diler mesajın ilgili konuya taşınması rica edrim.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi