Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nadide Bir P38
Arkadaşlar aşağıdaki silah, Walther'in savaş sonrası ürettiği tabancalardan birisidir. Walther 1957 ' de tekrar üretime başladığında, 1968 yılına kadar çelik gövdeli modellerden üretmeye devam etti. Aşağıdaki silah 1968 ' de üretilip, 1969 ' da Ulm Onay Evinde test edilip onaylanmış bir silah. Savaş sonrasının itinalı işçiliği ile üretilen bu modellerden 1500 adet kadar üretilmiş.

[Resim: p38.jpg]

Alıntı

mükemmel bir sanat harikası
yapı olarak inceleme fırsatı buldum
şimdilerde kullanılan silahların özellikle naylon olanlar
bu aletin yanında muhabbeti geçmemesi gerekir.
sayın lupus bulunmaz bir hazine

Alıntı

Yine arada üretilen nadir komple çelik P38 ' lerden birisi.
Silah 1994 yılında onaylanmış ve seri nosu 472 XXX.

[Resim: steelframe1.jpg]

[Resim: steelframe3.jpg]

[Resim: steelframe5.jpg]

[Resim: steelframe2.jpg]

[Resim: steelframe6.jpg]

Alıntı

Sn.Lupus, ilk fotoğrafta paylaştığınız silahın maddi değeri hakkında kabaca (aşağı, yukarı) bilgi verebilirmisiniz? Sygl.

Alıntı

Sn.pasa_7676,

Ülkemizde savaş sonrası üretilen komple çelik P 38 görmek çok, şahsen ben hiç görmedim, duymadım. Dolayısı ile alan satan birilerini de duymadım. Bu nedenle piyasası nedir, bilemiyorum. Bu tür silahlarda fiyatı daha çok alıcının bu tür bir silaha ne kadar bedel ödemek istediği belirliyor.

Saygılar.

Alıntı

Proof house =Onay evi
Hemen Ali Kozanoğlu Sözlüğüne ekliyorum.
Teşekkürler Sayın Lupus

Alıntı

1943 de üretilen bu silah ve nasıl olurda bizim silah üreticilerimiz bunu fark etmez Smile iyi seyirler .

Alıntı

(03-05-2013, 04:39 PM)lupus demiş ki: Sn.pasa_7676,

Ülkemizde savaş sonrası üretilen komple çelik P 38 görmek çok, şahsen ben hiç görmedim, duymadım. Dolayısı ile alan satan birilerini de duymadım. Bu nedenle piyasası nedir, bilemiyorum. Bu tür silahlarda fiyatı daha çok alıcının bu tür bir silaha ne kadar bedel ödemek istediği belirliyor.

Saygılar.

Değerli üstat, EGM personelinde bir zamanlar görevde kullanılan silahlar içinde bu tabancadan çok az miktarda vardı. Sonradan standart dışı ilan edilerek personele satılmıştı. 1988- 1990 lar filan.O zaman satılanlardan belki piyasaya düşen olmuştur. Ancak hastası olan bu silahı hayatta satmaz.

Alıntı

Hickok 45 Walther P38,

İyi seyirler.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi