Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
5906 S&W, 4.000 Atım Raporu...
24-03-2009, 11:56 AM
5906 S&W, 4.000 Atım Raporu...
Arkadaşlar tekrar merhaba şimdide yine envanter silahlarımdan S&W 5906 nın yaklaşık 4.000-5.000 arası (sayıyı tam bilmiyorum ama 4.000 i geçtiği kesin) atım raporunu sizlerle paylaşmak istiyorum...

Yeni TSW lerde durum nasıldır bilmiyorum ama bu silah inanılmaz derecede sağlam ve kaliteli bir malzemeyle üretilmiş, silahın metal kısmında kızaklar dahil hiçbiryerinde herhangi bir çizilme kırılma vs yok, doğal olarak kızaklarda sürtünme etkisiyle hafif çizikler oluşabilir ama metal renginden dolayıda bu nerdeyse farkedilmeyecek durumda, yine bu silahta herhangi bir kırılma ve parça değişimi olmadı, sadece plastik olan kabze kapaklarında çizilmeler oldu, o da kabze kapayığı değiştirmeyle halledilebilecek bir problem..

ve bu silahın en büyük özelliği kılıfsız taşımada hiçbir sorun çıkarmaz ve tere inanılmaz derecede dayanıklıdır, sadece uzun süre kabze kapağını sökmediğim için resimde işaretli parçada hafif pas oluşumu oldu onuda giderdim...

ayrıca bu silahın iğne ve emniyetini söküp takmak çok uğraştırıyor, ayrıca sürgüyü silaha takarken kovan fırlatma pimi ve yandaki diğer zımbıtrıyı bir metal parça yardımıyla bastırarak takmak gerekiyor ki çok gıcık bir durum...

[Resim: Grnt019-4.jpg]

[Resim: Grnt023-3.jpg]
Alıntı Yaparak Cevapla
25-03-2009, 12:59 AM
RE: 5906 S&W, 4.000 Atım Raporu...
melihaga Yazdı:ayrıca bu silahın iğne ve emniyetini söküp takmak çok uğraştırıyor, ayrıca sürgüyü silaha takarken kovan fırlatma pimi ve yandaki diğer zımbıtrıyı bir metal parça yardımıyla bastırarak takmak gerekiyor ki çok gıcık bir durum...

evet gercektende öyle sy Melihaga.her defasinda takarken bahsettiginiz kovan firlatma ve diger iki pimi kirarim diye cok korkardim.ayrica silahi sökmekte bir sig-sauer,bhp,hk ya göre zahmetli.sökme pimini elinizde sert bir alet olmadan cikarmak zor.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
14-04-2009, 04:12 PM
abi benimki 2,500 atımı gördü bir kere bile takılamdı sen 4,000 lerdesin yani şimdi insan göz yaşlarını tutamıyorSmile geçenlerde bir arkadaşla buluşmuştum tisaş ziganat yi çıkardı bi şarjör attı sesi benimkini bastırdı hani bu konuyada merak edenler açısından yazayım sesi bastırabilir ama benimki kadar seri saydıramadı işte çift şarjör bir parmak bastım ortalık yerinden oynadı yalanmı ağam??? ben ağır abi silahı diyorum taşıyanlara saygı duyuyorum ne diim yoksa gidip ün mak kobramı alsam ya daha iyi ses çıkarıyormuş heheheheheheSmile
Alıntı Yaparak Cevapla
14-04-2009, 04:50 PM (Bu Mesaj 14-04-2009 05:09 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : ilksurfer.)
ertug_tamur Yazdı:abi benimki 2,500 atımı gördü bir kere bile takılamdı sen 4,000 lerdesin yani şimdi insan göz yaşlarını tutamıyorSmile geçenlerde bir arkadaşla buluşmuştum tisaş ziganat yi çıkardı bi şarjör attı sesi benimkini bastırdı hani bu konuyada merak edenler açısından yazayım sesi bastırabilir ama benimki kadar seri saydıramadı işte çift şarjör bir parmak bastım ortalık yerinden oynadı yalanmı ağam??? ben ağır abi silahı diyorum taşıyanlara saygı duyuyorum ne diim yoksa gidip ün mak kobramı alsam ya daha iyi ses çıkarıyormuş heheheheheheSmile
guzel bir paylasima, etkileyici bir yorum...

Lutfen forum kurallarini okuyunuz, uymayanlar uzaklastirilacaktir:
http://www.tabancatufek.com/forum2/showthread.php?tid=2118

Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
14-04-2009, 05:22 PM
ilksurfer Yazdı:
ertug_tamur Yazdı:abi benimki 2,500 atımı gördü bir kere bile takılamdı sen 4,000 lerdesin yani şimdi insan göz yaşlarını tutamıyorSmile geçenlerde bir arkadaşla buluşmuştum tisaş ziganat yi çıkardı bi şarjör attı sesi benimkini bastırdı hani bu konuyada merak edenler açısından yazayım sesi bastırabilir ama benimki kadar seri saydıramadı işte çift şarjör bir parmak bastım ortalık yerinden oynadı yalanmı ağam??? ben ağır abi silahı diyorum taşıyanlara saygı duyuyorum ne diim yoksa gidip ün mak kobramı alsam ya daha iyi ses çıkarıyormuş heheheheheheSmile
guzel bir paylasima, etkileyici bir yorum...

Gerçekten beni de çok etkiledi Sn İlksurfer...
Big Grin Big Grin Big Grin
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
13-06-2009, 06:37 PM
Yeni aldıgım silahımla inşallah bende bu atımları yakalarım .inşallah ALLAH kaza bela vermez.
Alıntı Yaparak Cevapla
29-01-2010, 10:28 AM
syn melihaga
başka paylaşmak istediğniz bir şey yokmu acaba 4.000 adetten sonra yazacaklarınız bukadarmı dır
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
29-01-2010, 10:56 AM (Bu Mesaj 29-01-2010 11:44 AM değiştirilmiştir. Değiştiren : KUBİLAY.)
S&W 5906 bende kullandım.Bir akrabama ait ,çok hoş bir silah.Ancak küçük elli dahada doğrusu minyon tipli zayıf birisi olduğumdan bana hantal geldi.Silahla çok atım yaptım,ama o silahın tetiği bakımsızlıktan mı yoksa orjinalinden mi? bilemedik kaç kez tamire yolladıysak yumuşatamadık.Tabiri caizse tetik sanki bir arabanın depriyajı ayarsız olurda çok geriden kavrarya ,tetiğe de sonuna kadar basmayınca ateşlemiyordu.Birde melihagam silah kromçelik modelden olup terden sürgü kapagı benek benekti.Kesinlikle orjinal bir parça MKE den ilk alım bir silah olup el değiştirmemiştir.Şu da bir gerçek mekanikten anlamam ama bu tabanca 5000 atımı da çoktan geçti ama tetiğini hala düzeltemedik.Doğrusu iyi bir uzman silahcıya raslamadık.Acaba BHP deki tetik yumuşatma çalışmalarını bu silaha uygulayabilir miyiz? Eğer mekanik yıpranma varsa silahta, orjinal parça bulma imkanımız ne kadar bu silaha.Sayğılarımla.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
29-01-2010, 01:37 PM
bmts Yazdı:syn melihaga
başka paylaşmak istediğniz bir şey yokmu acaba 4.000 adetten sonra yazacaklarınız bukadarmı dır

Ne gibi Sn bmts....
Alıntı Yaparak Cevapla
29-01-2010, 02:04 PM
KUBİLAY Yazdı:Silahla çok atım yaptım,ama o silahın tetiği bakımsızlıktan mı yoksa orjinalinden mi? bilemedik kaç kez tamire yolladıysak yumuşatamadık.Tabiri caizse tetik sanki bir arabanın depriyajı ayarsız olurda çok geriden kavrarya ,tetiğe de sonuna kadar basmayınca ateşlemiyordu.
Sn.KUBİLAY, bu durum S&W üçüncü nesil yarı otomatiklerinde tamamen normaldir. Bu silahların tetik yollarının standard özelliğidir. İstinat mesafesi uzun, mekanik temas sonrası ise çekiş mesafesi kısadır. Bu nedenle de siz silahın tetiğinin yolun en sonunda horozu saldığını hissediyorsunuz ki, bu doğrudur, ancak yukarıda da belirttiğim gibi tamamen normaldir.

Bu geometrinin S&W yarı otomatiklerine sağladığı asıl avantaj ise, inanılmaz derecede kısa olan kurulma mesafesidir. Yani silahın sürgüsü atış sonrası siklusunu tamamlayıp, tekrar kilitlendiğinde, tetiğin tekrar atış pozisyonuna dönmesi çok daha kısa mesafede gerçekleşmektedir.

S&W yarı otomatiklerinin tetiklerinde yaşanan tek sorun, tetik kolu üzerindeki pirinç parçada meydana gelen gevşeme, çatlak ve kırımlardır. Buna bağlı olarak da tetik özellikle çift hareketli pozisyonda iken mekanik boşluklar meydana gelmektedir. Bu pirinç parça yekpare olup,tetik koluna da punto kaynakla sabitlenmiştir ve hasar gördüğünde maalesef tetik kolunun komple değişmesi gerekmektedir. Ülkemizde biraz eski olan, hatırı sayılır sayıda düğün ve parmak vurma operasyonu görmüş S&W yarı otomatiklerinin pek çoğunda bu parça hasarlıdır, ancak ciddi mekanik sorun çıkarmadığından kimse farkında değildir. Ne zaman bu parça tamamen elden çıkıp, tetik horoz tulumbasını kaçırmaya başlarsa, ancak o zaman farkına varılmaktadır...

Saygılar.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
 Tebrikler: Aynali
« Önceki | Sonraki »

Forum Atla:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

İletişim | TabancaTufek.com | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafifleştirilmiş Sürüm | RSS