Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Alternatif Durbun Montaji (Resimli)
Barış bey teşekkür ederim,
Kafama takılırdı bu durum hep. Locktite 242 yi bende kullanıyorum lakin acaba fazla mı sıktım gevşek mi kaldı diye kafam meşgul olurdu. Türkiye'de bu anahtarlardan satan var mı acaba? Yoksa yine mi yurt dışından getirtecez.
Saygılar...

Alıntı

Ben yurtdışından almıştım, Ankara Ulus'tan da otomobil için büyük olanlarından aldım, ama onların ağızları ve gövdeleri çok büyük ve minimum torkları 20 Nm. Fiyat olarak ta memlekette neredeyse iki katı diyebilirim.

Küçük modellerden sizin için aradım, şu bağlantıdan görebilirsiniz:
http://www.sanalisveris.com/urunler.asp?...6942&dil=1
Listeden genelleme yaparsak,
15 inch pound: 1.69 Nm
65 inch pound: 7.34 Nm
TORK ANAHTARLARI 3/8"" (2.5-11 Nm) işinizi görecektir.
Saygılarımla,

Alıntı

Çok teşekkür ederim...

Alıntı

Baris bey ben de tesekkur ederim. Sayenizde ben de ogreniyorum zira bu durbunumu daha monte edecek takimlarimda yok zamanimda... Diger tactical durbunlerimi de bilege kuvvet takmistim. Simdilik bir catlama patlama yok sifiri da tutuyor allaha sukur... Hahaha...

Alıntı

Baris Bey ve değerli forum sakinleri, Loctite 242 ürünü, araştırdığım kadarı ile farklı markaların (würth, henkel vs) çıkardığı ortak bir ürün. Yani hepsinde Loctite 242 ürünü var doğrumudur acaba?

Pratikte bunların kullanımı ve sonuçları aynımıdır, uygulamayı ne şekilde yapıyorsunuz ve sökmek istediğinizde hangi yola başvuruyorsunuz?

İyi günler.

Alıntı

Büyük markaların üretimlerini, tarihine bakarak alabilirsiniz. Ciddi yerlerde zaten bu yapıştırıcılar, raf ömrünün uzaması için buzdolabında tutulurlar, ben de evde kullandıktan sonra öyle yapıyorum. 242 rakamı zaten sökülebileceği tork rakamını gösteriyor. Sökmek için soğuksa, bazen çok az hava tabancası ile ısıtıp, tam uyacak bir anahtar ile elle tık diye açılıyor, ama vibrasyondan gevşemiyor.

En başta uygular iken de, sadece vidanın ağzına bir damlayı, 360 derece çevirerek sürmek, ve torkuna göre sıktıktan sonra dokunmamak yeterli:
[Resim: loctite.jpg]

Saygılarımla..

Alıntı

Teşekkür ederim Barış Bey, Uyarılarınızı dikkate alacağım. İyi günler.

Alıntı

[Resim: UJYlN6.png]

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi