Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tabanca Atıcılığında Tetik Kontrolü
Ya ben anlatamadım , ya siz anlamadınız. Tetik çekmek önemlidir , değildir demiyorum lakin ilk önce düzgün bir silah edinmemiz gerekir.. Benim tetim çekişim iyidir fakat isabetsiz bir taanca ile ne ifade edecek ? Bir ara polgonda 25 metre cz 75 ile 15 atış atış yaptım koca hedef kağıdında 1 tane isabet yoktu ! Aynı mesafede 3'' revolver ile atış yaptım 12 de 12 isabet kayd ettim ,sözün özü paramızı heba olmasın atışlarımızda hedefi bulsun istiyorsak ilk olarak düzgün bir silah edinmeliyiz ! Kaliteli tetik taancanın ya da tüfegin sadece bir parçasıdir ,silahlarımızda sadece tetikden teşekkül değildir , bir silah 4 / 4 lük olmalıdır , daha sonra iş bize düşüyor .

Alıntı

Sn.dogo, Shadow konusunda size katılıyorum. Yumuşak ve istenilen düzeyde bir tetik, kabze kavrama konforu, yanına bir de vuruş hassasiyeti eklenince, atıcıya mükemmel bir tetik kontrolü sağlayabiliyor.

Saygılar...

Alıntı

Edındıgınız sılah dort dortluk olmalıdır kısmında haklısınız. Ancak dort dortluk sılah kavramı noktasında en az 10 marka vardır. Forumumuzda da az cok kabul goren modeller bellıdır. Duzgun bır dogal nısan noktası, duzgun bır durus, duzgun bır tetık cekısı ve tetık cekısı ıle uyumlu bır nısangah duzenı. Bendenız de bugun agır tetıge sahıp bır G19 la yaptıgım atıslar ıle P220 ıle yaptıgın atıslar arasındakı farkı anlamam ıcın 85 adet fısek yaktım. G19 da yapılabılecek tetık modıfıkasyonu ıle daha az fısek ıle daha fazla performans elde edılılebılır mevcut 200 lıtre yıllık akaryakıtla. Nasıl bırgun Ferrarı alsanız bıle sadece yıllık 200 lıtre yakıt alabılıyorsanız ve Ferrarınızı tanıyamıyorsanız bız sılahverlerın durumu da bu ulkemızde. Tetık kontrolu, gaz kontrolu gıbıdır. Ister Hacı Murat sahıp olunuz, ıster Ferrarıye. Yakıtınız bol ıse hepsıne hakım olursunuz ve tetık agırlıgının tek,serı ya da double atıslar yaparak onemınının farkına ancak varırsınız. Yakıtınız bol, yolunuz acık olsun.

Alıntı

(19-05-2012, 10:04 PM)dogo demiş ki: Edındıgınız sılah dort dortluk olmalıdır kısmında haklısınız. Ancak dort dortluk sılah kavramı noktasında en az 10 marka vardır. Forumumuzda da az cok kabul goren modeller bellıdır. Duzgun bır dogal nısan noktası, duzgun bır durus, duzgun bır tetık cekısı ve tetık cekısı ıle uyumlu bır nısangah duzenı. Bendenız de bugun agır tetıge sahıp bır G19 la yaptıgım atıslar ıle P220 ıle yaptıgın atıslar arasındakı farkı anlamam ıcın 85 adet fısek yaktım. G19 da yapılabılecek tetık modıfıkasyonu ıle daha az fısek ıle daha fazla performans elde edılılebılır mevcut 200 lıtre yıllık akaryakıtla. Nasıl bırgun Ferrarı alsanız bıle sadece yıllık 200 lıtre yakıt alabılıyorsanız ve Ferrarınızı tanıyamıyorsanız bız sılahverlerın durumu da bu ulkemızde. Tetık kontrolu, gaz kontrolu gıbıdır. Ister Hacı Murat sahıp olunuz, ıster Ferrarıye. Yakıtınız bol ıse hepsıne hakım olursunuz ve tetık agırlıgının tek,serı ya da double atıslar yaparak onemınının farkına ancak varırsınız. Yakıtınız bol, yolunuz acık olsun.

+1
Tamamen haklısınız Sn.dogo. Saygılar..

Alıntı

(19-05-2012, 09:25 PM)kartalcin demiş ki: ...ilk önce düzgün bir silah edinmemiz gerekir.. Benim tetim çekişim iyidir fakat isabetsiz bir tabanca ile ne ifade edecek ? Bir ara polgonda 25 metre cz 75 ile 15 atış atış yaptım koca hedef kağıdında 1 tane isabet yoktu !
Aynı mesafede 3'' revolver ile atış yaptım 12 de 12 isabet kayd ettim...

Cz 75 düzgün ve isabetli, ortadireğin Mercedes'i sayılan bir silahtır. Fakat size uyumsuz olduğu gözüküyor Sn. Kartalcin.

Alıntı

CZ 75 in nasıl bir tabanca olduğunu biliyorum , poligondaki tabancada bir kusur vardı sanırım , söküp inceleseydik belki anlardık , sadece ben değil arkadaşımda aynı tabanca ile sıfır çekmişdi . Şimdi ben bu tabancayı satın alsaydım ne olacakdı ?

Alıntı

Namlu kilitlerini, bunun sürgüdeki çentiklerini, Namlu fem ağzını, ve nişangahları kontrol edin. 25 metrede 0 isabet imkansız gibi birşey... O silahta kesin birşeyler var...

Alıntı

http://www.youtube.com/watch?v=Azb3q8wOr...e=youtu.be

#!

Alıntı

(31-10-2012, 11:28 PM)kararsız demiş ki: http://www.youtube.com/watch?v=Azb3q8wOr...e=youtu.be

1:30' da Travis Haley gibi bir atıcının eğitmen ve atış amirine nasıl itaat ettiğine, atım yatağını nasıl birlikte kontrol ettiklerine dikkat ediniz!..

Bu videodan ilk öğrenilmesi ve her türlü etkinlikte hiç taviz verilmeden uygulanması gereken en önemli ameliye budur...

Gerçek profesyonellik de budur!...

(31-10-2012, 11:28 PM)kararsız demiş ki: #!

Atıcılıkta öğrenilmesi en zor olan şey, hiç bir şey yapmayıp, olaya herhangi bir müdahalede bulunmamaktır...

Öğrenilmesi en zor olan ikinci şey ise, sadece bir tek şeyin hareket ettirilebileceğidir( Tetik parmağı )...

Vücut ve zihin ritmi sever...

Silahla güreşmeyeceksin...

Gerçekten harika videolar Sn.kararsız...Eğitici...Keyifli...Çok teşekkür ederim...

Saygılar.

Alıntı

Sn Kartalçın CZ 75 in hedef tutturamıyacak bir silah olduğunu sanmıyorum , CZ nin ayarlarında bir sıkıntı olsa gerek ..

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi