Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
steyr m9a1
Sad 
selamlar,

size sayın lupus'unda merak ettiği steyr yarı otomatik tabanca ile yapmış olduğum 215 adetlik atışın videolarını göndereceğim.sayın lupus'la daha öncede silah hakkında görüşmüştük ve sanırım steyr a1 revizyonu ilede tırnak ekstraksiyon problemini tam elimine edememiş.yorumlarınızıda bekliyorum

saygılar

[Resim: th_1.jpg]
[Resim: th_2.jpg]
[Resim: th_3.jpg]
[Resim: th_4.jpg]
[Resim: th_5.jpg]
[Resim: th_6.jpg]
[Resim: th_7.jpg]
[Resim: th_8.jpg]

Alıntı

Bence silahın çalışanı önemli, her türlü mermiyle çalışmalı. Tutukluk yapmamalı. Bir video ile bir silahla genelleme yapmak doğru olmaz ama video gösterdiki yabancı silahlara da fazla güvenmemek lazım. Yerli bir çok tabanca hiç tutukluk yapmadan uzun atım ömürlerine kadar çıkabiliyor. demekki toptan " bütün yerliler "yada "bütün yabancılar" demek yerine , markalar , modeller arasında kıyaslama yapmak gerekir...

Alıntı

Sn. Fallout Selam,

Videolar sahane elinize saglik. Sorunuza eminim Lupus cevap verecektir. Ben linkler konusunda uyaracaktim.

IMG Code - Forums & Bulletin Boards

photobucket dan bu baslik altinda yazan linki foruma kopyalarsaniz resimli link koyuyor. Daha guzel gozukuyor. Eger isterseniz oyle de yapabilirsiniz.

Bir de yanlis anlamazsaniz sarjor degistirirken sol elinizi hic birakmadan sag elle degistirmeye kendinizi ayarlarsaniz sizin icin daha iyi olur. Hatta kavgadan dusmemek icin sol elin tutus pozisyonunu bile degistirmemeniz lazim. Kavgadan dusmemek derken bazen tam izah edemiyorum ingilizceden ceviriyorum yanlis anlasiliyor. Allah korusun bir olay oldugunda olaydan kopmamak icin diyelim solak oldugunuz icin, sol elin silahi kavramasi sabit kalacak sag el ile hizli sarjor degistirme ve silahi kurmayi yapacaksiniz. Siz hep el degistiriyordunuz da dikkatimi cekti, o konuda tavsiyede bulunayim dedim. Sadece arkadas tavsiyesi...

Saygilar,

Alıntı

sevgili ilksurfer,

maalesef solak olduğum için el değiştirmek zorunda kalıyorum ama tavsiyelerinizede uyacağım.

saygılar

Alıntı

Sayın Fallout,

Size önereceğim ilk şey, silahla atıcılığına güvendiğiniz bir başka arkadaşınıza da atış yaptırmanız. Bunu sadece '' Limb Wristing '' faktörünü ekarte etmek için öneriyorum. Çünkü atış aksı düşük ve kabze açısı daha geniş olan Glock, Steyr gibi tabancalarda bu çok daha yüksek oranlarda gözlenmektedir. Genellikle ikinci şarjörde, tutuşunuzu değiştirmeyi müteakiben silahın daha çok kovan sıkıştırması açıkçası aklıma bunu getirdi.
Bu atıcının yeteneklerinden ziyade el tutuşu ve yapısı ile ilgilidir.
Yurt dışı forumlarda bu konu ile mükerrer yazılar okudum.
Yan yana atış yapan iki arkadaştan birisinin elinde sürekli tutukluk yapan bir silah, diğerinin elinde problemsiz bir şekilde çalışabiliyor.

Steyr M9 serisinin iki kronik problemi vardır.
Birisi tırnak, diğeri de şarjör yaylarıdır.
Bu konularda işiniz resmen şansa kalmıştır.
Eğer şansınız yaver gitmezse bu silahı çalıştırmanız mümkün değil.
ABD'de de mükemnmel ergonomisine ve son derece makul fiyatına rağmen bir türlü istediği satış rakamlarını yakalayamamıştır. Çünkü sürekli bu kronik problemler, oldukça sık olarak gözlenmektedir.
Silahın bu konuda bu kadar hassas olmasının asıl nedeni ise gerek kızak namlu toleranslarının, gerekse de fişek yatağı toleranslarının çok çok sıkı olması. Hiç bir polimerde bu kadar sıkı tolerans değerleri yoktur.

MKEK'den Müslüm Bey'in numarasını alın.
Ankara'da bir yetkili servis merkezi açacaklarını söylemişti.
Silahı değerlendirecekleri zaman siz de gidin, çünkü yurdum ustalarına göre her şey fabrika çıkışı öyledir. Yurt dışında tırnak ve yayı, şarjör yayları revizyonundan sonra problemleri giderilebilen M9'lar var.

Ama tüm bu konular aydınlanana kadar HK'nıza devam edin.

Alıntı

Bende solağım.Sol ele uygun tabanca varmı?
Yada ünlü markalar sol el içinde modelleri varmı?
Örnek olarak Glockta sol el için üretim yapıyor mu.?

Alıntı

Sayın Ege,

Bence en mükemmeli HK P7'dir .
Herşeyi simetriktir.
Her fonksiyonu, sadece bir kurma kolu ile rahatlıkla idare edilebilmektedir.
Yakında bu silahın videolarını göndereceğim. O zaman daha rahat görme imkanınız olur.

HK P2000 tamamen simetrik bir tabanca olup, horoz indirme manevelası silahın kızak arkasındadır. Şarjör mandalı ve kızak yakalama/salma manevelası tam simetrik ve çift taraflıdır.

Yeni piyasaya çıkan SIG P250'nin de tüm kontrolleri tamamen simetriktir.

Solaklara kesinlikle tavsiye edeceğim tabancalar HK P2000 ve SIG P250'dir.
Eğer hoşunuza giderse P7 de olabilir.

Alıntı

Mükemmelsiniz sayın Lupus. Yorumlarınız ve yardımınız için teşekkürler.
Bu arada videoyuda izledim. Tutukluk abidesi gibi Big Grin

Alıntı

Sayın Lupus,

Değerli görüşleriniz için teşekkür ederim.Sig P250 nin MKE'ye gelme ihtimali var mı?Eğer gelirse fiyatı ne olur?Solak olduğum için kullanımda sıkıntılar yaşıyorum ama sig p250 oldukça hoşuma gitti diyebilirim.Sayın Egecaddesi bende ardarda bu kadar atışı silahın dezavantajlarını görmek için yaptım yoksa o kadarda yabana atılacak bir silah değil.Sayın Lupus'un belirttiği gibi benim tutuşumdanda kaynaklanan problemler olabilir çünkü daha sonra yaptığım çift atışlarda hiç tutukluk yaptığına rastlamadım.Zaten Steyr marka traktör alana ben yanında silahımı promosyon olarak hibe edeceğim. Smile

saygılar[/font]

Alıntı

P250 guzel ama bana cok kalin geldi.hem kabzasi hem de ust kapak mekanizmadan dolayi cok kalin... Ama sistem olarak da cok guzel valla...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi