Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 3 Oy - 3.33 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ghost Geri Bildirimleri? Bekliyoruz...?
Sn.Radius,
Mailiniz önemsiz klasörüne düşmüş.
Allah'tan, salak e-postam bana sormadan indirdi videoyu Smile

[Resim: th_MOV00002.jpg]

Alıntı

Mermi bitince sürgüyü kilitlemedi mi, kilitledi de kullanan sürgüyü kilitten kurtardı, ben mi fark edemedim?

Alıntı

Evet kilitlemiyor diye dikkat ettim ben de, sanırım şarjör manevrası da gerdelin mandalı kaldırmamasından dolayı yapılıyor.

Alıntı

Silah son mermiden sonra sürgüyü kilitlemiyor.
Görebildiğim kadarı ile, atıcının parmağı da sürgü yakalama manevelasından uzakta.
Yani kullanıcı hatasına bağlı, kazara manevela teması sonucu kilitlenmeme söz konusu değil.
Atıştan sonra atıcı kasıtlı olarak da manevelaya hiç temas etmiyor.

Sanırım gerdel manevelaya yeteri kadar baskı uygulayamadığından sürgü kaçıyor.
Bunun nedeni bu alanda veya manevelada meydana gelen herhangi bir temas veya takılma olabileceği gibi,
Şarjör yayı ve ya şarjör içerisinde meydana gelen bir takılma veya,
Şarjör mandalının bu esnada şarjörü olması gereken ideal pozisyonda tutamaması olabilir.
Bir de bazı silahlarda icra yayı henüz çok sert iken bu tür hadiseler meydana gelebiliyor.

Saygılar.

Alıntı

RADİUS demiş ki:Sıra geldi atışla ilgili gözlemlerimize diyeceğim ama tam atış yapmaya başladık acil bir telefon yüzünden geri dönmek zorunda kaldık.2şarjör mermi atabildik.Silahın sürgüsü yerine öyle bir oturuyorki tam anlamıyla kendini yerine alıştırabilmesi için bayağı bir atış yapmak gerekecek herhaldeSmileSilahı elinize alıp salladığınızda ne bir ses var nede bir boşluk.içyüzeydeki aşınmaların nedenide bence bu sıkılık.Şarjörleri yarım doldurarak atışlara başladık.ilk şarjör bittiğinde sürgü geride takılmadı.diğer şarjörlerde bir daha bu sorunu yaşamadık,attıkça açılacak bu meret diye olayı yorumladıkSmilevideodada göreceksiniz zaten.kısa zaman zarfında ilk atışımızı kaydedebildim ondada aksilik bu olay denk geldi,ama şahlanma ve denge ile ilgili yorumlarınıza faydalı olabilecek bir çekim olduğunu düşünüyorum.Tetiğini ilk etapta beğendim,el alıştıkça ve silah çalıştıkça dahada iyi olacağına eminim.Nişangahlarını pek beğendiğimi söyliyemem bence bu silaha bugez ve arpacık yakışmamış.Daha kaliteli olabilirdi diye düşünüyorum.Belki benim gözüm yeşile alıştı ondandırSmiledağılımına gelincede daha doya doya sindire sindire atış yapamasakta gayet güzel atışlar yapacağımız izlenimine kapıldım.video yüklemeyi beceremiyorum,bir arkadaşa gönderiyim zahmet olmazsa o eklesin.Atış yapan silahın sahibi olan arkadaşım,o kocaman elli adam ben değilim yaniSmilearka plandan gelen konuşmalarada pek aldırmayın yanımızda bulunan otör bir şahsiyetin gereksiz konuşmalarıdırSmileaşağıdaki resimde 25m mesafeden attığım ilk 5 mermi.alt vurması tamamen benden kaynaklıymış,ikinci attığım beş mermide durumu düzelttim ama o hedef kağıdı için sn dr akdalla reklam anlaşması fln yapmamız gerekir herhaldeSmilesonuç olarak piyasadaki diğer ürünlerle karşılaştırınca fiyatınıda göz önünde bulundurarak makul bir seçim diyebilirim.ama maalesef tr01in kabzesi bana göre değil.çamur,kum ve bir sorun çıkarmazsa dr akdalın görüşünü almamız lazım sualtında atış testi içinde hazırlık yapmaktayız.şimdilik bu kadar kalın sağlıcakla...saygılar.[Resim: dsc04092o.jpg]

Alıntı

Zaten son atışlarda srügü hareketini daha bir geç tamamladı. zorlanarak fişek girdi içeri gibi... ama bu video kaynaklıda olabilir.

Bu arada arada sırada benim Bernard'da kapak geride tutmaz... ama arada sırada...Smile

Alıntı

RADİUS demiş ki:
RADİUS demiş ki:ilk şarjör bittiğinde sürgü geride takılmadı.diğer şarjörlerde bir daha bu sorunu yaşamadık,
attıkça açılacak bu meret diye olayı yorumladıkSmile

Teşekkürler Sn.RADIUS, bu ayrıntıyı atlamışız.
Saygılar.

Alıntı

Rica ederim.Ama şu mesajın içinden sadece bir cümleyi alıntı yapma olayını hala keşfedebilmiş değilim.O yüzden bütün bütün geliyor alıntılarım kusuruma bakmayın.saygılar...

Alıntı

RADİUS demiş ki:Rica ederim.Ama şu mesajın içinden sadece bir cümleyi alıntı yapma olayını hala keşfedebilmiş değilim.O yüzden bütün bütün geliyor alıntılarım kusuruma bakmayın.saygılar...

Sn Radius alıntı yapınca, istemediğiniz yerleri silin o zaman olur...

Alıntı

Arkadaşlar!
Sürgü düşürücü mandalın kalınlığı 0,5 mm artırıldığı için sürgünün kilitlendiği çentikde ki çok küçük oynamalar bazı tabancalarda bu arızayı vermiş olabilir.Tabii en iyi teşhis tabancayı fabrikada incelemekle konulabiliyor.
Ayrıca sevgili Ustamızın yorumları da yukarıda yazılı...
Hayırlı kullanımlar dileğiyle...
saygılar.....

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi