Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
YAVUZ16 COMPACT MC
Bu aircraft alloy tabirinin daha çok airsoft parçalarında kullanıldığını bir duysalar ya Smile

Alıntı

ucak gövdesi aliminyumu olması kaptırmasyon olayından ibaret oldunu sanıyorum
ama
aynı cümleyi savaş uçaklarının gövdesinden yapılan metalle üretildiğini sadece
smith wesson 5906 almak için sorduğumda satıcı söylemişti bilen arkadaşlar varsa
5906 için bizi aydınlatırlarsa sevinirim gerçi o cümleyi duyunca almadım tabi içime şüphe düşürdü satıcı

Alıntı

Ukalalık olarak algılanmaz umarım, 'aircraft alloy aluminium' daha yüksek dayanımlı bir alüminyum alaşımı elde etmek için alaşıma çinko ve bakır katılmış türüdür. Uçak gövdesinde kullanıldığıda doğrudur.

Alıntı

syılmaz demiş ki:Ukalalık olarak algılanmaz umarım, 'aircraft alloy aluminium' daha yüksek dayanımlı bir alüminyum alaşımı elde etmek için alaşıma çinko ve bakır katılmış türüdür. Uçak gövdesinde kullanıldığıda doğrudur.
Sn. syılmaz,

Eğer http://en.wikipedia.org/wiki/Aluminium_alloy adresine bir göz gezdirirseniz, uçaklarda da kullanılan yüzlerce çeşit aluminyum alaşımın bulunduğunu görebilirsiniz. Her birinin sertliği, aşınım direnci, kırılganlığı, işlenebilirliği, sıcaklığa göre termal genişleme katsayısı gibi özellikleri farklıdır, bir kalemde tek tabirle hepsini birarada kullanmak biraz abestir.

"uçak alaşımı kullanıyoruz" demek, "bize para verin, size araba vereceğiz" cümlesi kadar muallakta bırakan bir cümledir, sonuçta "şahin" de araba, "mercedes" te...

Saygılarımla..

Alıntı

Sn. Barış,
Haklısınız, kaynak için teşekkürler benim bildiğim 'aircraft aluminium alloy' alloy 7075 olarak bilinen alaşımdı meğer uçaklarda kullanılan başka alüminyum alaşımlarda varmış, bu durumda silah üreticisi bu bilgiyi veriyorsa alaşımında kodunu vermesi lazımki hangisi olduğunu bilebilelim.

Alıntı

Herkese merhabalar..Bir türlü tam olarak içime sinmeyen tabancamla heralde bi 600 atıma ulaşmışımdır.Aslında fotoğraflamak istedim ama bir türlü beceremedim.İlerleyen zamanlarda tekrar deneyeceğim.Bu arada şimdiye kadar herhangi bir sorun yaşamadım(tutukluk yada parça kırımı gibi)Fakat boya konusunda aynı şeyi söyleyemeyeceğim.sürgüde aşınmalar var, beyaz kromun altından çeliğin kendi rengi gözükmeye başladı.Forumdan öğrenerek bir silah gresi aldım ve artık onunla yağlıyorum.Bu arada silahta ses isteyen arkadaşlara söylüyorum yavuz 16 compact mc nin sesi beretta 92 fs ninkinden daha gür çıkıyor.Aynı anda iki silah bir düğünde ateşlendi ve tecrübe etmiş olduk.Artık bu namlunun biraz daha kısa olmasına mı yoksa yavuzda kullanılan malzemenin içnin ne kadar boş olmasına mı bağlı bilmiyorumBig Grin Bu konuyu ehline havale ediyorum.Selamlar.saygılar...

Alıntı

Bu arada yavuz 16 yı tam hatırlayamayacağım ama ya gunbroker ya da gunsamerica sitesinde gördüm acayip sevindim hatta bu sevincimi fiyatlarının 400 dalırsın altında oluşları bile etkilemedi.

Alıntı

(13-09-2010, 09:25 PM)cengiz63 demiş ki: Bu arada yavuz 16 yı tam hatırlayamayacağım ama ya gunbroker ya da gunsamerica sitesinde gördüm acayip sevindim hatta bu sevincimi fiyatlarının 400 dalırsın altında oluşları bile etkilemedi.

......

(sükut, verilecek en iyi cevap.) Wink

Alıntı

Geçenlerde forumda beretta 92 fs nin parça dayanım adedleriyle ilgili bir konu paylaşılmış.Bende bir dünya markası olan yavuz 16 compact mc silahımın fabrikasını aradım.Telefondaki yetkili parça ömrü hakkında herhangi bir atım adedi vermedi.Şöyle olursa böyle olursa parça değiştirmek gerekir gibilerinden bazı teknik bilgiler verdi ve ekledi:5000 atımdan başka bir test yapılmadı bu tabancayla.Şimdi acizane benim değerlendirmem:Firmanın belli bir kalite standardı hala oluşamadığından bazı yavuz 16 marka tabancalar bu atım adedine sorunsuz ulaşabilir,bazılarıysa belki.İkincisi:Bu yurdum malı tabancayı test edip geri bildirim vermek bizim gibi silahtan anlamayan bir gaflette bulunup bu ürünü alan vatan evlatlarına düşüyor.

Alıntı

Polis teşkilatı bu tabancayı nasıl kullanıyor merak ediyorum:S

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi