Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LUGER (mAKARALI PARABELLUM) ÜRETİCİ LOGOLARI
Waffenfabrik ve Erfurt yapımı olanları şahsen tercih ederim. Ancak en doğru bilgiyi Sn. Lupus yazabilir.
Sevgiler...

Alıntı

xlcod3r demiş ki:Waffenfabrik ve Erfurt yapımı olanları şahsen tercih ederim. Ancak en doğru bilgiyi Sn. Lupus yazabilir.
Sevgiler...
Kişisel olarak eğer bir Luger P08 alacaksam, ilk ve orijinal üreticisi olan DWM ' tezgahlarından çıkmış, mümkünse orijinal yaprak yaylı ve kabza emniyetli bir silahı tercih ederim. Şimdiye kadar görme fırsatı bulabildiğim Luger'ler içerisinde genel işçilik olarak da en güzellerinin DWM üretimi olanlar olduğunu söyleyebilirim. Ancak bu konuda ben de açıkçası kendimden çok Sn.tokoğlu' nun görüşlerine itibar ederim.

Saygılar.

Alıntı

Sn. lupus tevazusundan ve nezaketinden teveccüh gösteriyor,en az benim kadar luger ler hakında bilgi sahibidir hatta fazlası. Çok silah sahibi olmak la bilgi sahibi olmak paralel olsa idi haklı olabilirdi...

Alıntı

Herkese selamlar, çok güzel bir paylaşım.
Benim bu silahlar hakkında kafam biraz karışık, bir yakınımda '' byf '' kodlu bir modelini gördüm, bu model diğerlerinden kalite yada orjinallik açısından eksi puana sahip midir ? Değeri hakkında bilgisi olan varsa yazabilir mi? Teşekkür ederim.

Alıntı

guda demiş ki:herkese selam çok güzel bir paylaşım benim bu silahlar hakkında kafam biraz karışık bir yakınımda byf kodlu bir modelini gördüm bu model diğerlerinden kalite yada orjinallik açısından bir eksi puana sahipmidir değeri hakkında bilgisi olan varsa yazabilirmi teşekkür ederim
'' byf '' harfleri Alman Savaş Bakanlığı' na teslim edilecek Mauser üretimi silahlarda kullanılan bir koddur. Eğer söz konusu silahın ayrıntılı fotoğraflarını bizlerle paylaşabilirseniz, Luger ' ler konusunda tecrübeli arkadaşlar size çok daha sağlıklı bilgi verebilirler.

Saygılar.

NOT : Forum olarak hassas olduğumuz konulardan birisi yazım kurallarıdır. Lütfen bu konuda daha özenli olunuz.

Alıntı

Herkese selamlar,
Bende dededen kalma 1912 model Erfurt logolu olandan var. Ruhsatlı ve hala çalışır durumda. Bu silahların değerleri nedir acaba? Bu konuda bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

Saygılar...

Alıntı

Birkaç detay.

[Resim: luger_crests.jpg]

[Resim: 200612161270_Ron20Wood20Luger20Frame20Types_Page_1.jpg]
[Resim: 2006121612715_Ron20Wood20Luger20Frame20Types_Page_2.jpg]
[Resim: 2006121612727_Ron20Wood20Luger20Frame20Types_Page_3.jpg]

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
S@riyerli
Ufak bir detay.
[Resim: 200699142240_swisssideplates.jpg]