Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SW Detaylı Sökümü
İğneyi hafifçe ileri iterek, sabitleme pimini çekerek alın.
İğneyi de geriden çekerek yerinden çıkarın.
Altta iğne ve yayını görüyorsunuz.
Eski silahlarda bu iğne horozdadır.

[Resim: m10c35.jpg]

[Resim: m10c36.jpg]

Alıntı

İşimiz bittiğinde gövdeden elimizde kalan aşağıdakidir, Big Grin .
Saygılar.

[Resim: m10c37.jpg]

Alıntı

Sayın Lupus size gene birkaç sorum olacak.Bu 686-6 ya diğer 686 modellerinin horozu ve tetiği uyar mı?Horozunun uyacağını pek zannetmiyorum ama tetiği uyar gibi geliyor bana.Birde 686 Plus ların 7 li topu 6 lı lara takılır mı?Ben bunları biraz araştırmaya çalıştım ama pek fazla bilgi toplayamadım.

Alıntı

Alıntı: 686-6 ya diğer 686 modellerinin horozu ve tetiği uyar mı?
686-5' den itibaren, iğne gövdede, horoz MIM ' dir.
Bu nedenle 686-5 öncesi horozlar, 686-5 ve sonrası modellere uymaz.
Tetiği ise komple grup olarak takarsanız uyar.
Bu konuda daha ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=1571

Alıntı: 686 Plus ların 7 li topu 6 lı lara takılır mı?
Maalesef takamazsınız, en azından zamanlamaları kesinlikle uymaz.

Alıntı

Teşekkürle Sayın Üstat,demekki 7 lisinin MKE ye gelmesini bekleyeceğiz.7 lisinin asıl isteme nedenim moon clip kullanabilmesi,speed loderlar çok ta speed değil benim için.Tetikte ise sevindim şimdiden bir tetik grubu spariş edeyim ABD den.

Alıntı

Sayın Lupus; Sayenizde benim 686 yı da sökerek bir güzel inceledim, temizliğini yaptım ve de geri topladım Smile Tekrar teşekkür ederim. Emeğinize sağlık...

Alıntı

Sayın Lupus emeğinizesağlık sayenizde revolverlere ayit detaylı bir söküm görmüş oldum.
Açıkcası bukadar detaylı ve hassas mekanizmaları olduğunu bilmiyordum.
Okadar küçük bir alanabukadar cok yay ve parçayı hasas olarak sığdırmak epey bir zaman ve tecrübeyle ortaya çıkmış olmalı...

Saygılar...

Alıntı

Sn. Lupus,
Çok faideli bir çalışma yapmışsınız.
Saygılar...

Alıntı

Harika bir çalışma Sn.Lupus.Emeğiniz için teşekkürler.
Sizin açıklama ve fotoğrafları görünce,oturdum bilgisayarın başına ve konuya bakarak benim Mod.65'i söktüm.Güzelce yağlayıp temizledim ve tekrar taktım.
Benim modelde iğne horozda.Kilit te yok.Yani yeni modellerden çok daha çabuk sökülüyor.Yine de sökme,yağlayıp-temizleme ve takma işlemi 2 saate yakın sürdü.Bundan sonraki sökümlerde bu süre mutlaka kısalacaktır.Tetik yayını çıkartıp takarken zorlandım.Tekrar teşekkürler.

Alıntı

Üstat söylenmesi gereken herşey söylenmiş ama yine de insan tepkisiz kalamıyor forumumuzdaki önemli bir ihtiyacı karşılayan böyle bir çalışma karşısında... Teşekkür ederiz...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi