Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Akdal 40 S&W
Sn. dr.akdal, Akdal 40 S&W versiyonu ile ilgili talep ve önerilerimiz ile bir silahın yapımı yol haritası için bu başlığı açıyorum. İnanıyorum ki bizim gibi silah severlere yapılacakları ,yapılanları, öneri ve talepleri paylaşırsınız.
Benim talep ve önerilerim:

1- Platform olarak 03 versiyonunun baz alınmasını dilerdim.
2- 40S&W gibi güçlü sayılabilecek bir mühimmat için, 9mm versiyonunun sürgü yapısının ve namlu şeklinin yeterli dayanım göstereceği kanaatindeyim.
3- yalnız kızakların uzunluklarını arttırılıp, çıkarıcının dayanımının artırılmasının iyi olacağı kanaatindeyim.

Saygılar.

Alıntı

PSI değerleri sabit olacağından belliki yay revizyonuna gidilecek. Ayrıca kovan fırlatıcı metalin uzun ömürlü olacağınıda inanıyorum. Keza okuduğum kadarı ile tınağın mimarisi nedeni ile yüksek basınçlara pek maruz kalmıyor.

Benim naçisane .40SW ve .45ACP mühimmat kullanan TR0X modellerinde sabit savunma tipi gez tavsiyemdir.

Tetik yayı ve yumuşaklığınında ayarlı olabileceği, poligon müşterilerine yönelik profesyonel gez ve arpacıklı TR0X Sport (kompansatör destekli ve kasa dışına uzayan daha uzun namlulu olan) modellerinde hemen her poligon ve atıcılık sporuna gönül verenler tarafından satın alınacağına şüphem yok.

Saygılar.

Alıntı

Alıntı: yalnız kızakların uzunluklarını arttırılıp
Sn.kovan35, bir aralar Glock da böyle bir tadilatı denemiş, ama işin ilginç yanı, özellikle arka taşıyıcı kızaklarda çok daha sık kırımlar gözlenmeye başlamıştı. Glock arka sürgü taşıyıcılarında daha sonra tekrar eski boyutlara geri döndü, ancak malzemede tadilat yaptı.

Mevcut sürgü taşıyıcı kızaklar, .40 SW ile oluşaçak hız ve yüklenmeye de dayanıklı ise yeterli olacaktır. Ancak bazen sadece dayanımı arttırmak amacı ile yapılan yanlış tadilatlar, umulduğunun tersine sonuç verebiliyor. Ancak Glock'un bünyesinin bu tür bir tadilatı reddetmesi, AKDAL Ghost'un da reddedeceği anlamına gelmez. Belki de tam tersi bir sonuç da alınabilir. Ancak bu konuda karar vermeden önce, çok ayrıntılı hesap ve test yapmak gerektiğini düşünüyorum, çünkü bazen gerçekten evdeki hesap çarşıya uymayabiliyor ve kağıt üzeirnde planlanan sonuçlarla, pratiktekiler birbirine uymayabiliyor.

Alıntı

Sn. Lupus gerçekten önemli bir konuSmile evdeki hesap çarşıya uymayabiliyor!

Benim nacizane bir fikrim daha olacak. Şu aksesuar raylarını çerçeve ile tümleşik yapmaktan ise onuda bir aksesuar olarak kabul edip, çerçeveye sonradan takılabilir bir halde yapsalar. Bu sayede sivil ve taktik kullanım için müşteriye daha çok opsiyon sunulmuş ve de müşteri zevkine seçme hakkı tanınmış olmazmıydı?

Alıntı

Arkadaşlar!
Bana göre bu başlık önemli onun için buradaki cevapları biraz daha özenle ve inceleyerek yazmam gerekiyor.
Öncelikle kovan 35 e çok teşekkürler konuyu başlattığı için ve isabetli teşhisleri için.
Platform + 1 ,dayanım + 1,kızağı uzatma + 1
uygulamada glock 17 ile G 34 farkı gibi bir uzatmamı kasdediyorsunuz ?Bu şekilde bir uygulamada problem görünmüyor.Tabii prototip oluşunca atış testlerinde daha iyi anlayabiliriz.
SABİT GEZ,KASADAN UZUN NAMLU VEYA KOMPANSATÖR opsiyonel olarak çok rahat yapabileceğimiz uygulamalar.
Alıntı: Şu aksesuar raylarını çerçeve ile tümleşik yapmaktan ise onuda bir aksesuar olarak kabul edip, çerçeveye sonradan takılabilir bir halde yapsalar. Bu sayede sivil ve taktik kullanım için müşteriye daha çok opsiyon sunulmuş ve de müşteri zevkine seçme hakkı tanınmış olmazmıydı?
Uygulama örneği ve link verebilirseniz memnun olurum tam algılıyamadım.
saygılar....

Alıntı

Sn.d.akdal, kızaklardan kast edilen şey, sürgü değil, gövdedeki sürgü taşıyıcı metal çakmalardır. Sizin silahlarınızda bunlar SIG Pro gibi arka kademe grubu ve ön kilit bloğunun bir parçası. Glock 'da ve HK USP ' de ise polimer içerisine eritilmiş bir şekilde sabitlenmiştir. Bu nedenle bu taşıyıcıların dayanım özellikleri Glock'lardan farklı olabilir.

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=1360

Alıntı

dr.akdal demiş ki:Uygulama örneği ve link verebilirseniz memnun olurum tam algılıyamadım.

Sn. dr.akdal benim aktarmak istediğim konu ile ilgili şu an kullanılmakta olan Picatinny adaptörler var. Ancak bunlarda gene silahın çercevesine açılmış raylara sabitleniyor. Benim öngördüğüm şekil şudur. Taktik uzun namlulu silahlarda değiştirebilir el kundakları ile silah picatinny tarzı bağlantı isteyen aksesuarlara uyumlu hale getirilebiliyor. Bunu istemiyorsanız orjinal el kundağını kullanıyorsunuz. Tabancalarda el kundağı değişimi gibi çerçeve değiştiremeyeciğimize göre iki yol mevcut. İki ayrı versiyon yapmak raylı yada raysız yada benim öngördüğüm gibi tamamen raysız ancak vidalanacak yada başka bir tarzda takılabilecek adaptörle raylı hale gelebilecek bir çerçeve. Örneğin tetik korkuluğuna sabitlenebilecek bir picatinny sistemi gibi. İnternette malesef benim söylediğim tarzda sarece ray şeklinde olanını bulamadım. Umarım sn. Lupus usta ne anlatmaya çalıştığımı anlamıştır ve bize yardımcı olur. Kısmen fikir vermesi için bir link Smile

http://www.nightvisionsales.com/product_...a78f755085

http://www.nightvisionsales.com/product_...a78f755085

Not: Bunu silahta ray kazıntısı görmek istemeyen müşteri ile taktik amaçlı aksesuar olmazsa olmaz diyen müşterileri tek bir platformda birleştirmek amacı ile öneriyorum.

Alıntı

Sn. lupus,
Ben daha önceki bir topikte 40 S&W için polygonal namlu önermiştim. Bu silahta ve bu çapta bu tip bir namlunun daha sofistike olacağını düşünüyorum. Siz bu çapta bir silah için polygonal namlu önerirmisiniz?
Yanlış biliyor olabilirim ama polygonal namluda hızın dahada artacağını, sürtünme katsayısının azalması sonucu çekirdek enerjisinin fazla düşmeyeceğini haliylede çekirdek vuruş gücü ve penetrasyon oranında belli oranda artma olabileceğini düşünüyorum.

İkinci olarak nişangah sisteminin çakma değil raylı kırlangıç geçme olması tercih sebebidir.

Bu düşüncem hakkında artı yada eksilerimi bilmek isterim. Şimdiden teşekkürler.
Saygılar...

Alıntı

Sevgili Lupus usta !
Walther P 7 nin 100 atışta çok ısınmasının nedeni poligonal namlumudur ?Poligonal namlu sürtünmeyi artırmazmı ? Ayrıca jericho poligonal namlu ağırlıklı üretim yapıyor galiba ?

Alıntı

sevgili Kovan35!
Verdiğiniz linkteki picatinny uygulamasını bizim üzümlülü hemşeriler yaptı galiba Smile Şaka bir yana bana eski bir uygulama gibi geldi.Fuarlarda gördüğümüz kadarı ile picatinny artık standart uygulama oldu.Ayrıca bu şekilde daha zor ve kaba bir uygulama görünüyor.
saygılar....

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi