Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stoeger Cougar 8045 acp
(02-08-2011, 09:21 PM)Blackcolt demiş ki: Yabancı siteden ve forumlardan toplanan fotoğraflar sn. Barrett_m82
45 acp ortalama 2 yıldır USA pazarında.

Namlu kısa olsada,döner namlunun tepmeyi tolare edişi ve namlunun sadece tek bir düzlem üzerinde aşşağıya yada yukarıya doğru salınımda bulunmadan sadece ileri ve geri gitmesi mermi dağılımına olumlu etki ederken,namlu dönüşünün tepmeyi sönümlemesi ve kabze açısıda atışı konforlu kılıyor,
Fmj,Jhp tipi farklı gramajlardaki ve markalardaki mermileride seçmeden atıtığını teyid eden kullanıcı raporları mevcut.
9 ve 40 modellerine göre daha kalın gövde ve kapak yapısı silahı iyice külçe gibi bir hale getirdiğinden bu kütlenin üzerine döner namlu sistemi ve ele uygun kabze açısıyla beraberde oldukça keyifli atış yapılabilinecek dengeli bir poligon silahı,Poligon silahı diyorum çünkü bu ebatlarla ve testere gibi picatinny rayıyla konforlu bir şekilde uzun süre taşımak zor.

Açıklama için teşekkür ederim.

Alıntı

Merhaba değerli ustalar. Ben ilk tabancamı seçmek üzere sizlerden akıl danışmak istiyorum. Stoeger Cougar 8045 acp hakkında birkaç sorum olacak.

<br><br>
1. Bu tabancayı birkaç senedir kullanan varmı ? 50 metre etkili mesafesi olduğu söyleniyor. 50 metreden uzak hedeflere etkisi nasıldır. Tamamen etkisiz olamaz sanırım ?

<br><br>
2. Bu tabanca ile yıllık 500 mermi atılıp güzelce bakımı yapıldığında , tabancayı kusursuz bir şekilde kaç yıl kullanabiliriz ?

<br><br>
3. Kaç mermi atımından sonra tabanca iş göremez hale gelir ? 25-30 bin mermilik namlu ömründen bahsediliyor. Bu süre içinde sadece tabancanın temizliğini yapmak yeterli midir ? Tabanca ile belirli sayıda mermi atımından sonra bakım yapılması gerekir mi ?

<br><br>
4. 45 acp merminin etkili mesafesi 50 metre deniliyor. 50 metreden sonra domuzun kafa tası gibi hayati organlarına mermi atıldığında etkili olur mu ?

<br><br>
5. Daha önce tarlamda domuz saldırısına uğradım. 45 acp kalibre mermi atan bu tabanca ile kaç metre mesafeden domuza etkili atış yapılabilir, hayati organlara atıldığında kaç mermi ile domuzu etkisiz hale getirebiliriz.

<br><br>
Kısacası iri bir yaban domuzuna karşı 45 acp nin etkisi metre ve mermi bazında nasıl olur ?
<br><br>
Ben gece gündüz tarlada, dağda vs. çok gezerim. Doğada yürüyüşler yapmayı severim. Yaz aylarında yıllık izne ayrılıp dağda bayırda kamp kurarım. Yaban domuzu ve ayı saldırısı olasılığına karşı 45 acp mühimmat atan tabanca düşünüyorum. Yoksa tabanca yerine pompalı tüfekle mi gezilmelidir ? 45 acp ile ayı ve yaban domuzunu kaç metre uzakta kaç mermi ile durdurabiliriz ?
telefondan yazdığım için <br> (enter) kodları ekledim. mesajda göründüğü için özür dilerim. mesajı tekrar düzenlemek istedim ama sanırım böyle bir seçenek yok ?

Alıntı

Sn. hamsi öncelikle hoş geldiniz.

1. Stoeger'i bir kaç senedir kullanan var. Ama 45 acp olanını kullananı hatırlamıyorum. 50 metre tabanca için uzak bir mesafedir.
2. Stoeger yerliler içerisinde kendini ıspatlamış ve forumca onay almış bir silahtır. Yılda 500 mermi atarsınız bir şey olmaz. Aynı gün 100 mermi atarsınız parça kırımı yaşarsınız. Bu durum sadece Stoeger için değil, diğer silahlar içinde geçerlidir.
3. Ülkemiz şartlarında 25-30 binlik mermi atım adetlerini yakalayabileceğinizi sanmıyorum. Her tabanca için bakım şarttır.
4. 45 acp'nin durdurucu gücü yüksektir. Deliciliği iyi değildir. Domuz enteresan bir hayvandır. 375 H&H ile düşmez yürümeye devam eder, 7,65mm ile tek mermide olduğu yere yığılabilir.
5. Domuza etkisi açısından 45 acp mühimmatı bende çok merak ediyorum.

Yabani hayvanlardan 45 acp gibi bir mühimmatla kendimi korumayı seçmezdim. Mümkünse bir yivli, yoksa bir pompalı ve 357 ya da 44'lük taşırdım.

Saygılar..

Alıntı

(08-03-2009, 04:17 PM)Sorter demiş ki: Arkadaşlar 8+1 kapasiteli 45 acp stoeger cougar sonunda çıktı
mkek in web sitesinde 2.350 ytl olarak görünüyor,yerli fiyatına güvenilir 45 lik düşünenler için çok iyi bir alternatif oldu,taşıma bakımından 1911 den daha avantajlı herkese şimdiden hayırlı olsun.

Gümüşsuyu MKE de 2050 lira dediler diye hatırlıyorum.
(18-01-2012, 09:05 PM)hamsi demiş ki: Merhaba değerli ustalar. Ben ilk tabancamı seçmek üzere sizlerden akıl danışmak istiyorum. Stoeger Cougar 8045 acp hakkında birkaç sorum olacak.

<br><br>
1. Bu tabancayı birkaç senedir kullanan varmı ? 50 metre etkili mesafesi olduğu söyleniyor. 50 metreden uzak hedeflere etkisi nasıldır. Tamamen etkisiz olamaz sanırım ?

<br><br>
2. Bu tabanca ile yıllık 500 mermi atılıp güzelce bakımı yapıldığında , tabancayı kusursuz bir şekilde kaç yıl kullanabiliriz ?

<br><br>
3. Kaç mermi atımından sonra tabanca iş göremez hale gelir ? 25-30 bin mermilik namlu ömründen bahsediliyor. Bu süre içinde sadece tabancanın temizliğini yapmak yeterli midir ? Tabanca ile belirli sayıda mermi atımından sonra bakım yapılması gerekir mi ?

<br><br>
4. 45 acp merminin etkili mesafesi 50 metre deniliyor. 50 metreden sonra domuzun kafa tası gibi hayati organlarına mermi atıldığında etkili olur mu ?
<br><br>
5. Daha önce tarlamda domuz saldırısına uğradım. 45 acp kalibre mermi atan bu tabanca ile kaç metre mesafeden domuza etkili atış yapılabilir, hayati organlara atıldığında kaç mermi ile domuzu etkisiz hale getirebiliriz.

<br><br>
Kısacası iri bir yaban domuzuna karşı 45 acp nin etkisi metre ve mermi bazında nasıl olur ?
<br><br>
Ben gece gündüz tarlada, dağda vs. çok gezerim. Doğada yürüyüşler yapmayı severim. Yaz aylarında yıllık izne ayrılıp dağda bayırda kamp kurarım. Yaban domuzu ve ayı saldırısı olasılığına karşı 45 acp mühimmat atan tabanca düşünüyorum. Yoksa tabanca yerine pompalı tüfekle mi gezilmelidir ? 45 acp ile ayı ve yaban domuzunu kaç metre uzakta kaç mermi ile durdurabiliriz ?
telefondan yazdığım için <br> (enter) kodları ekledim. mesajda göründüğü için özür dilerim. mesajı tekrar düzenlemek istedim ama sanırım böyle bir seçenek yok ?

50 metrede 45 acp çekirdek domuzn kafasına gelse sanırım kafasına balyoz ile vurulmuş gibi olup bayılır ya da ölür. Smile Smile

Alıntı

Arkadaslar icimizde 8045 sahibi olan varmi . Varsa fotograf ve tecrübelerini paylasabilirmi. Şimdiden teşekkürler
Saygılarımla Smile

Alıntı

Sn.hamsi,öncelikle hoş geldiniz. Anladığım kadarı ile başınızdan geçmiş olaylar neticesinde sahibi olmak istediğiniz tabancanın,etkili,durdurucu,mesafe açıldığında bile isabet halinde saf dışı bırakacak özelliklere sahip olmasını istiyorsunuz. Şahsi kanaatim,tercihinizi sn.gurgula'nın da belirttiği gibi 45 acp yerine 357 magnum atabilen tabancalardan yana kullanmanız daha mantıklı bir seçenek gibi görünüyor.

Saygılar...

Alıntı

(18-01-2012, 09:24 PM)gurgula demiş ki: Aynı gün 100 mermi atarsınız parça kırımı yaşarsınız. Bu durum sadece Stoeger için değil, diğer silahlar içinde geçerlidir.

Sn.gurgula, buraya bir muhalefet şerhi koymak zorundayım...Günde 100 fişek kendisini ispatlamış platformlar için sadece ısınma turu gibidir...Sıklıkla gittiğim özel poligonda güvenlik okullarının atışları esnasında yoğun günlerde bir tabanca ile günde 800 ila 1000 atım yapılabiliyor. '' Glock 21 peş peşe 1000 atımı sorunsuz yapabilecek mi? '' diye merak ederek, poligon görevlileri fişek basarken G21 ısıtan silahsever görmek de vakidir...Smile Şahsen şahit olmasam da, bir '' Düğün Course '' esnasında bir kaç saat içerisinde 1500' den fazla atım yapan bir G19 C olduğu, hatta sahibinin ertesi gün kulak çınlaması, baş dönmesi ve bulantı-kusma şikayeti ile iki gün hastanede yatmak zorunda kaldığı rivayetinin kulağıma gelmişliği vardır...Smile Kendi şahsi tabancalarımdan ise bir CZ 75'in bir kaç saat içerisinde 590 atım gördüğü vakidir...Smile

Alıntı

Üstadım inşallah bir gün, 1000 mermi ve daha fazlası ile tarafınızdan eğitime tabi tutulabilirim.

Saygılar..

Alıntı

7 aydır Stoeger 9mm kullanıyorum,çok nadiren yol belgesi aldığım için her poligona gittiğimde 100 ve üzeri atım yapıyorum,henüz olumsuz bir olayla karşılaşmadım.
Kuzey Amerikada ayı saldırısı için 45.acp duymadım ama .357 veya .44 magnum revolver taşınıyor genelde.
Şahsi kanaatim 50 metre mesafeden bana saldıran domuzu,kör nişancı faktörü hariç kafasından vuramayacağım yönünde.Cougar standart kısa namlu 9 mm tabanca ile bence çok zor,45.acp biraz daha fazla tepme yapacağından ilk silah sahibi biri için atış oldukça zor olacaktır.
Taşıma kolaylığı (Ruhsat konusu),vuruş etkisi düşünülürse kısa namlu,kaliteli bir otomatik slug namlu av tüfeği daha etkili olur diye düşünüyorum.
Saygılarımla.

Alıntı

(19-01-2012, 11:51 AM)lupus demiş ki:
(18-01-2012, 09:24 PM)gurgula demiş ki: Aynı gün 100 mermi atarsınız parça kırımı yaşarsınız. Bu durum sadece Stoeger için değil, diğer silahlar içinde geçerlidir.

Sn.gurgula, buraya bir muhalefet şerhi koymak zorundayım...Günde 100 fişek kendisini ispatlamış platformlar için sadece ısınma turu gibidir...

Sn alpyesilay'la en son yaptigimiz acik hava atislarimizda yaklasik 300 mermi atisla temizlenmemis (sadece harbi cekilmis) P226 yla son gun saatte 100 mermi sorunsuz tamamlamistik.

Sonrasinda yaptigi agir bakim ve temizlik icin Sn apyesilay'a tekrar tesekkurler.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi