Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stoeger Cougar 8045 acp
#1
Arkadaşlar 8+1 kapasiteli 45 acp stoeger cougar sonunda çıktı
mkek in web sitesinde 2.350 ytl olarak görünüyor,yerli fiyatına güvenilir 45 lik düşünenler için çok iyi bir alternatif oldu,taşıma bakımından 1911 den daha avantajlı herkese şimdiden hayırlı olsun.
 
Alıntı

#2
8+1 diye kimse ses etmedi sanıyorum,tabanca 9 mm ebatında ve taşımaya oldukça elverişli.
 
Alıntı

#3
8040 f muhimmatı ithal olduğundan 8045 f daha cazip fiyatıda mukul gibi duruyor...
 
Alıntı
1 üye teşekkür etti:
ckarabina
#4
yılda 200 mermi kullanan ve kanunen başka mermi edinme imkanının olmadığı bir ortamda,
sw40 mermi 0,55 dolar ve doların yüksek olduğu şu günlerde bile ,55x1,75=0,96 tl eder ve 115 kuruş dolaylarında olan yerli 45lik ve 9 paralardan ucuzdur. üstelik selior bellot ve remington ya da fiochi fişeklerinin performansı da buna eklendi mi bence sw40 daha doğru bir seçim olur.
 
Alıntı
1 üye teşekkür etti:
ckarabina
#5
45 acp selior beliot fişeklerde 0.55 dolardan mke stoklarındadır.
 
Alıntı

#6
haklısınız sayın sorter.
 
Alıntı

#7
Bu arada 200 merminin dışında 40 sw mühimat bulmak tahminime göre 9 ve 45 acp bulmaktan daha zor,sonuç olarak 9 kadar yaygın olmasada 45 lik uzun süredir iç piyasada olan bir kalibre.
 
Alıntı

#8
Ama 40 sw 'ye uygun tabanca üreten yerli de çoğalıyor. Girsan T40, zigana C40, Stoeger zaten uzun süredir üretiyor. Akdal'ın da çalışmaları var.
Ama dediğiniz gb küçük bir şehirde yaşayan sıradan bir kullanıcı bugün itibariyle 40 sw’ lik tabancasına MKEK a gitmediği sürece zor mermi bulur. MKEK dan izinli kanununa uygun tabanca mermisi satan av bayilerinden bir kaçı ile görüşmem de böyle bir kalibreden haberleri yoktu. Bildikleri 9,65 -7,65- kısa9- ve 9mm para
 
Alıntı

#9
Maalesef durum bu şekilde sn erdal,belki önümüz yıllarda piyasada yaygınlaşabilir,tabi birde 40 sw de üretilen yerli tabancaların dayanım sıhati var,bakalım bunu ne kadar zamanda başarıcaklar,meraklan bekliyoruz.
 
Alıntı

#10
Sorter demiş ki:Maalesef durum bu şekilde sn erdal,belki önümüz yıllarda piyasada yaygınlaşabilir,tabi birde 40 sw de üretilen yerli tabancaların dayanım sıhati var,bakalım bunu ne kadar zamanda başarıcaklar,meraklan bekliyoruz.

+1, evet bu silahlar piyasaya çıktı. Ancak gerçekten zorlanarak denenmeleri biraz vakit alacaktır. Mühimmat tedariki nedeni ile özel poligonlar bu silahlara rağbet etmezse, gerçek manada bir saha kullanım ve dayanım geri beslemesi almamız da hayal olur. Kişisel olarak bu düzeyde bir geri bildirim alamadığım marka ve modellerin .40 SW'lerini tercih etmem. İşçilik konusundaki, boyut ve ergonomi konularındaki bazı zaaflarını bir yana bırakırsak, halihazırda .40 SW kalibrede mekanik ve dayanım olarak en güvenilir alternatifin hala Stoeger Cougar olduğu kanaatindeyim. En azından şimdilik.

Saygılar.
 
Alıntı
2 üye teşekkür etti:
ckarabina, ERDAL
  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi