AKDAL MİNİLER
Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AKDAL MİNİLER
Sn. Dr. Akdal ve Forumun değerli üyeleri,

Biliyorum sorum çok fazla "ısmarlama" olacak ancak affınıza sığınarak,

Acaba;
-Boberg'den esinlenilmiş,
-Tek sıra şarjörlü
- 9x19 mm kalibreli mühimmat kullanan
- en az 7+1 kapasiteli
- Mümkünse döner manlu sistemli
- Boberg'de ki gibi uzun bir namlusu olmasada (fişek sürümününde tırnak hatalarının oluşmasını engellemek için)
en azından popligonal namlulu
- HS2000 gibi kabza emniyetli
- Sürügüsünde veya gövdesinde emniyeti bulunmayan
- DAO bir tabanca geliştirmek imkanı var mıdır?

Saygılarımla,

Alıntı

Arthur demiş ki:Sn. Dr. Akdal ve Forumun değerli üyeleri,

Biliyorum sorum çok fazla "ısmarlama" olacak ancak affınıza sığınarak,

Acaba;
-Boberg'den esinlenilmiş,
-Tek sıra şarjörlü
- 9x19 mm kalibreli mühimmat kullanan
- en az 7+1 kapasiteli
- Mümkünse döner manlu sistemli
- Boberg'de ki gibi uzun bir namlusu olmasada (fişek sürümününde tırnak hatalarının oluşmasını engellemek için)
en azından popligonal namlulu
- HS2000 gibi kabza emniyetli
- Sürügüsünde veya gövdesinde emniyeti bulunmayan
- DAO bir tabanca geliştirmek imkanı var mıdır?

Saygılarımla,

Sn Artur,
Vallahi böyle "baldan tatlı" bir imkan görsem, şahsen kendim geliştirir ondan sonra da keyifle akan paraları yerdim...Big Grin

Boberg ebadında
7+1 9mm
Kabza emniyet,
Döner namlu sistemi
Poligonal namlu...

Kırk bir kere maşallah, olurdu açıkçası......Big Grin

Ancak bu konuda aramızda en şanslı arkadaşımız Sn Courvoisier herhalde...İsteklerinizi "büyük oranda karşılayan" bir tabanca kendisinde mevcut.

Sevgiler

Alıntı

Çok yaşayın Sn. Ekeke Smile

Saygılar

Alıntı

Sn. Arthur,

Bakıyorum bu Boberg işi sizi fena sardı. Umarım sevdiğinize bir an önce kavuşursunuz. İşin latifesi bir yana gerçekten benimde şimdiye kadar incelediğim tabancalar içinde bu sınıfta Boberg çok başka duruyor. Kalibresi, etkisi şayet anlatıldığı gibiyse ve sorunsuz çalışıyorsa tam boy hizmet silahlarının ebat ve nişan alma kolaylığı olarak belki yerini tutmasa da, insanın yedek silahına da had safhada güven duymasını ısrarla telkin edecek bir yapı olmuş. Saygılar...

Alıntı

Sn.Arthur!
Önümüzde ki 2 yıllık planımız içerisinde 45 acp ;Sig benzeri özelliklere sahip 9x19 bir tabanca ve .22 toplu ve microuzi tarzı bir model tasarımı vardır.Önerdiğiniz tarz çok güzel olmakla beraber şu anda planlarımız içerisinde yok.Gunsmithing tarzı çalışmalar düşünmekteyim.Kanuni prosedürleri halledebilirsek bu çalışmayı yapacağınız üstatlar forumda mevcut.
Meraklıları için böyle bir atölye oluşturabiliriz.Tekliflere açığım.
Selam ve muhabbetle...

Alıntı

sn.dr.akdal
Bunların yanında, mevcut ghost serisinden biraz daha küçük, biraz daha hafif glock 19 tarzı 9x19 bir compack model harika olurdu bence, işte o zaman ghots'umu değiştirmeyi düşünüp 2. kez müşteriniz olabilirim Smile şaka bir yana ama gerçekten harika olurdu.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi