AKDAL MİNİLER
Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AKDAL MİNİLER
Sn. Akdal insana koyan ne biliyomusunuz;
Silah ruhsatı için ortalama 900 ytl masraf yapıp, silahı çok daha ucuza temin edebilmek.
Ruhsat harçları makul bir düzeyde olsa koleksiyon amaçlı olarak tüm silahlarınızdan birer tane almak isterdim.
Silah üreticileri olarak bir araya gelip, güçlü bir lobi kurma şansınız nedir?

Alıntı

Sn Dr Akdal, size tavsiyem zamak değilde polimer ve üstü çelik 7.65 ve 9x17 mini silahlardır,

.22 kalibre ise yurtiçi için şimdilik hiç düşünmeyin derim...

Ükemiz pazarını güz önüne alınca aytıca size gösterişli mikro uzi vs tipinde yada steyr spp tarzı bir silah üretmeniz, tabi bu bir silahsever görüşü olarak değil ülkemiz ve 3. dünya ülkeleri için sadece ticari bir tespit ve öneridir....

gelelim asıl konumuza bence gerekirse model sayınızı dahada düşürün ama yaptığınız silahlar adam gibi silahlar olsun, malzeme ve metalurji olsun işleme kalitesi olsun boya vs olsun dört dörtlük olmalı,

ve silahı alıp bakınca anlamayanlar vayy demesin ama işi bilenler güzel desinler...

amacınız türkiye pazarında iki ileri bir geri gitmekse şaşaalı modellere yönelin ama eğer dünya pazarında at oynatmak isterseniz öncelikle kalite....

Alıntı

Sn.durango!
Üreticilerin lobi kurma şansı ve niyetleri de yok galiba.Eğer satış tekeli kalkarsa serbest pazar rekabeti müşteriye yarar.Kanunda bu olsa bile tekel konusunda bürokratik yaklaşımlar katı.Malum vatandaş potansiyel ?

Alıntı

Sevgili Melihağa!
Polimer öneriniz bir ironi değildir inş?Sizin laylon konusunda kanaatiniz malumSmile
*Ama polimer gerçekten daha rahat ve güvenli olur.Eğer polimer gövde ve çelik sürgü olursa 9x17 çok güvenli olur ve ghost tan farkı olmaz.Üretimi zamaktan rahat olur.Küçük parçalar için ,içine şase uygulaması yaparak güvenliğini ve üretilebilirliğini artırabiliriz.

*Kalite ve çeşit konusunda tavsiyelerinizde haklısınız.Benim bahsettiğim modeller şu anda 3.dünya ülkelerine sattığımız işçilik ve boya konusunda oldukça beğenilen ürünler.Zamak üretimi ve kaplamaları konusunda hatırı sayılır bir birikimimiz var.Çeliklerde kaplama uygulamaları ile ilgili ideali arayışımız devam ediyor(alkaliçinko-nikel fosfat veya çinko-%10-16 Nikel kaplama vb)

*Toplu ve .22 ile ilgili her zaman kararsızım.Çünkü mermi sınırlaması bu konuda ciddi engel.Ama kalibre olarak tepmesi en düşük ve atım ömürleri yüksek sportif amaçlı bir ürün olması yer yer iştahımı kabartıyor.

*Dikkat ederseniz çeşit olarak sadece miniler üzerinde duruyorum.Çünkü imalat ve satış sonrası problemleri en az olan ürün diyebilirim.ZAmak bir mini 03 tabancada çok rahat 15-20 bin adetleri bulabilirsiniz.Çünkü zaten düşük olan basınç ayrıca tampon ve güçlü yay sistemleri ile neredeyse sürgü ve gövdeye zor etmeyecek bir seviyeye kadar kompanse ediliyor.

***GELELİM GENEL FİRMA STRATEJİSİNE:

*Bu konuda da aynı fikirdeyim zaten uluslararası rekabette tecrübelerimizi kullancağımız sıradaki ürün polimer gövde,şaseli,sig tarzı bir tabanca.Ghost lardan edindiğimiz tecrübeyi bu üründe doğru kullanırsak horozlu ve emniyet mandalı olan yeni bir model ortaya çıkacak.
Türkiyedeki alt yapı kaynaklı kalite problemlerimizi aşarsak ciddi bir ürün olacağına inanıyorum.
*Hedefimiz hiç bir zaman iç pazar ve kaptırmasyon değil.Dış pazarda başarılı olursak iç pazar kendinden gelecektir zaten.
Emeğiniz için teşekkürler.
saygılar....

Alıntı

dr.akdal demiş ki:Arkadaşlar !
İçpazar için 7.65 mini 06 ve 9.17 mini 06 çalışmalarımız ArGe anlamında bitmek üzere.Atış testlerinden sonra yurt içi satışları ne olur acaba?
Başka sorularım da olacak ilgilenenlere şimdiden çok teşekkürler?
1-%100 zamak 6.35 mini 03 veya 06 MKE satış fiyatı 200 TL civarında satışa sunsak 5000 atış garantisi ile pazarı ne olur?
2-%100 zamak 7.65 mini 06 MKE satış fiyatı 350 TL civarında gene 5000 atım garantisi.
3-%100 zamak .22 9 yataklı toplu tabanca(antreman amaçlı)kısa ve uzun namlulu MKE satış fiyatı 350 TL civarı 10.000 atım garantisi.
4-Sürgü çelik gövde zamak 9x17 mini 06 MKE satış fiyatı 550 TL civarında.
Bu tabancaları piyasa verirsek şu anda satışta olan çelik sürgülü 6.35 mini03 ve 06 ların fiyatı yeniden ayarlanır.Çelik sürgülü modeller daha yüksek fiyatla satılır.
Bulundurma ve caydırıcı amaçlı alımlar için ucuz ihtiyaca cevap verir tabancalar.Bu tarz bir pazar stratejisi sizce doğru olur mu?
Eğer uygun görülürde moderatörlerimiz bunu anket yapabilirlerse minnettar olurum.
Saygılar....

Sayın dr. akdal, ortalama tüketici algısında olduğum öznel tahminimle naçizane fikirlerimi belirtek isterim müsadelerinizle..

Mini sınıfın yurdumuzda 6.35 mühimmat ile özdeşleştiği bunun ithal ve pek sıkıntısının da çekilmiyor oluşu malum..
En azından ruhsat harcı ödemeyen kesimler arasında ve duyuldukça populerleşeceğini düşünüyorum 03 ve 04 ün..(gerçi aralarındaki farkı çözemedim henüz)

22 toplu ise bence ticari açıdan çok gereksiz olur, spesifik ve dar bir müşteri kitlesine , henüz giriş yaptığınız piyasada ulaşma şansınız yok gibi..

7.65 ve 9.17 konusunda ise görüşlerim biraz farklı..Piyasada bu kalibrelerin küçük fakat ''mini'' olmayan formlarla ve yine küçük boyutun ağırlığı tolere ettiği komple çelik malzeme ile karşılık bulabileceğine inanıyorum. Emin olun küçük ve kibar çeliklere karşı hala büyük bir ilgi var memlekette..
Daha Türkçesi iri versiyonlarıyla tercih ettiğiniz Beretta tasarımını , düğmeli Beretta-tek sıra şarjör geleneğinden yana kullanırsanız, 1000 Tl civarı ederle dahi satabileceğinizi düşünüyorum, maksimum kalite anlayışınızla beraber..

Saygılar..

Alıntı

Sn.nurikilligil!
Mini 03 ve 06 arasında kabza tasarımı ve en-boy 4mm ebat farkı var.Mini 03 6.35 dışında kalibrelere uygun değil ama mini 06 9.17 ve .22 arasındaki her kalibreye uygun bir tasarım.
%100 çelik olarak hiç düşünmedik ama mümkün.Çünkü boyut küçük ve çok girift işçilikler gerektirmeyebilir.
1-Alaminyum gövde çelik kızak
2-Paslanmazdan hassas döküm gövde çelik kızak
3-Polimer gövde ve çelik kızak
4-Zamak gövde ve çelik kızak
5-Zamak gövde ve zamak kızak
En önemlisi pazarın talebi.Katkılarınız için çok teşekkürler.
7.65 ve 9.17 çelik ağırlık kazanacak gibi.
saygılar.....

Alıntı

Esas vurgum ve sorum, 7.65 ve 9.17 çaplarında mini yerine ''küçük'' bir model düşünüp düşünmediğinizdi..Fatih 13 ten daha kibar-ince ve çelik bir modelin bir boşluk kapatabileceğini düşünüyorum.. İlla mini olduktan sonra ithal mühimmatlı 6.35mm şahsen tercihim olurdu.

Hatta Cz Rami gibi 9X19 bir kompact da olabilir..

Her iki seçenek de 7.65 F92 den daha ehven olur kanaatindeyim..

saygılar..

Alıntı

Sn.nurikilligil !
Waltherin P22 modeli her zaman masamın üzerindedir benim çok sevdiğim bir model.Beretta F92 .22 çok küçük ince bir numunesini görmüştüm.Eğer ince bir tabanca olursa bizim tasarıma uygun olan P22 tarzı olur.
saygılar....

Alıntı

Sn. dr.akdal, p22 stili ergonomisi ile tercih sebebi olabilir..

Açıkçası tüketicide klasik minik 6.35 ( kalibre 380 dahi olsa bu tip, 6.35 dir vatandaşımızın gözünde) tercihi seyrekliğini gözlemliyorum son yıllarda, ama daha ele gelen ve ''bilindik'' orta-küçük boy tabanca tipleri için ruhsat harcı vermek cazip gelebilir .
Hoş Ghostlar da epey hafif ama yine de 7.65-380 düşünülüyorsa, Ghosttan daha az hacimli fakat minilerden büyük bir model gamı, F-92 fiyat gamında uygun olabilir diye düşünüyorum özetle..

Alıntı

Sn.nurikilligil!
Forumda arkadaşlar hep aşık olduğu tabancalardan bahsediyorlar.Gerek ergonomisi gerekse estetiği itibariyle bende P22 aşkımı buradan ilan ediyorum.P22 boyutlarında 9x17,7.65 neden olmasın?
Saygılar.....

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi