Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KORTH Resimleri
[Resim: 69326682.jpg]

Alıntı

Şahsen Paşa'mıza layık gördüğüm 3'' bir Korth modeli.
Her şeyi ile sınıf bir lüfelver, yani gerçek bir lüfelver.

[Resim: korthcombat011.jpg]

[Resim: korthcombat021.jpg]

[Resim: korthcombat031.jpg]

[Resim: korthcombat051.jpg]

[Resim: korthcombat081.jpg]

Alıntı

''Şahsen Paşa'mıza layık gördüğüm 3'' bir Korth modeli.''

Sağolasın üstadım fakat biz haddimizi biliriz, Korth size layıktır, en alttaki simit de bana..

Bu top açma manivelası aşağı indirince açıyor sanıyordum fakat yukarı harekette açıyor herhalde..

Üstadım manivelayı görünce aklıma geldi bu horozsuz-ibiksiz lüfelverler yerine yuvarlak ve küçük horozlar yapsalar, y. otomatik tarzında, başparmağın kolay da uzanabileceği bir yere koysalar, en azından tek hareketi tamamen kısıtlamamış olmazlar mı?

Alıntı

Sn.Killigil, kompakt bir horoz mahmuzu ile sağa sola takılmadan kılıftan çekmek, aynı zamanda da istenildiğinde tek hareket opsiyonu sağlayabilmek açsıından uygun olabilir, ancak yuvarlak bir horoz mahmuzunun, sert horoz yayı ile sürekli olarak parmaktan kaçırılma riski doğar mı bilemiyorum, denemek görmek lazım.

Alıntı

ekeke demiş ki:[Resim: 000_2081.jpg]

[Resim: 000_2084.jpg]

Sevgiler

Black is black!!

Alıntı

Korth ile ilgili tek sıkıntım üstteki modelleri Ruger-Manurhin, bu alttakini de paytona benzetmem,
belki paytona çok da benzemiyor ama benzettiğim bir lüfelver var tam çözemiyorum..

[Resim: korth11qc8.jpg]

[Resim: korth13uc1.jpg]

[Resim: korth10ay3.jpg]

[Resim: korth3eb2.jpg]

[Resim: korth15kl5.jpg]

NoT:Resimler sn. Lupus' un Korth başlığındandır..Tam alıntı yapamamışım..

Alıntı

nurikilligil demiş ki:
ekeke demiş ki:[Resim: 000_2081.jpg]

[Resim: 000_2084.jpg]

Sevgiler

Black is black!!

Paşa'm, namlunun gövdeyle birleşiminden, gövde kapak vidalarına, ön ejektör kilitleme pimi, yatağı ve sabitlenmesinden, top mili ve ejektör taşıyıcısına, gezine ve arpacığına kadar her şeyi ile sınıf bir tabanca. Yüzey tesviyesi ve menevişe ise hiç girmek istemiyorum. O kabza kapağının sağ yanını öyle çizen danayı da benim elime vermesinler sakın.

Alıntı

lupus demiş ki:O kabza kapağının sağ yanını öyle çizen danayı da benim elime vermesinler sakın.

Sayın üstadım bir an kabze kapağının üst kımındaki Korthların hemen hepsinde olan kesmeden bahsediyorsunuz sandım da korktum..Bence en net Korth detaylarından biridir..

Bahsettiğiniz çiziği de hesaba katarak, lüfonun boyalı olabileceğini düşünüyorum..

Alıntı

Üstadım can alıcı soruyu soruyorum peki müsaadenizle?

Korth mu , Manurhin mi? Model seçimi size ait, fakat seri üretim standart model seçeceksiniz tabi? Korth daha pahalıdır sanıyorum..

Alıntı

nurikilligil demiş ki:
lupus demiş ki:O kabza kapağının sağ yanını öyle çizen danayı da benim elime vermesinler sakın.

Sayın üstadım bir an kabze kapağının üst kımındaki Korthların hemen hepsinde olan kesmeden bahsediyorsunuz sandım da korktum..Bence en net Korth detaylarından biridir..

Bahsettiğiniz çiziği de hesaba katarak, lüfonun boyalı olabileceğini düşünüyorum..

Sn.Killigil, yazılar ve sanayi kodları mükemmel bir durumda. Metal yüzeyde herhangi bir şey yok.
Boya tonu da aynı Korth menevişi.
Eğer kaliteli bir boya revizyonu yapıldıysa hiç mahsuru yok, kabulümdür kendileri. Cool .

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi