Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 4.5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WALTHER PPK
Siz verin bir ustaya gravürü kazısın üstüne parlak krom çeksin. Mis gibi kullanın. Smile

Alıntı

Herkese merhaba,

Ben iki ay once ilk silahimi aldim; Walter PPK/S 0.22LR.
Bu silahi tercih etmemin nedeni gorunusunu cok sevmem ve butcemi cok zorlamamasi.
Bu kalibreyi tercih etmemin nedeni ise cok ucuz olmasi. 1 adet 9mm mermi atmak ile 3 adet 0.22LR atmak neredeyse ayni fiyat. Bunun da poligonda daha cok vakit gecirip becerimi artirmaya yardimci olacagini dusundum.

PPK/S 0.22 ile ilgili yorumlarda mermi secen bir silah oldugunu okumustum ama su ana kadar 350 atis yaptim, CCI (1200fps) kullandim ve hic bir sikinti yasamadim. Yari otomatik 0.22'nin guvenilirligi konusunda yazilmis bu kadar cok yazi varken kendini savunma konusunda bu silaha guvenmek yanlis olabilir ama poligonda kullanmasi cok keyifli bir tabanca.
Walther`dan sonra hayalimdeki CZ PO-7 modelini alirim diye dusunuyordum ama PPK/S'i tasimasi cok kolay. Her ne kadar PO-7 polimer bir silah ve nispeten hafif olsa da bir kac haftadan sonra kasadan arada sirada cikacak olan bir silah haline gelecegine eminim. Iki silahi yan yana koyup degerlendirince double stack bir CZ'nin benim icin uygun olmadigina karar verdim ve param cebimde kaldi Smile

Poligona gittigimde hep 9mm yari otomatik kiralardim. Simdi 0.22 kullanmaya baslayinca atista isabet konusunda arada daglar kadar fark oldugunu goruyorum. 0.22'de geri tepme neredeyse olmadigi icin kullanmasi cok rahat ve isabet orani daha yuksek. (tabi bunu aticiklikta cok yeni olan ve attigi her rimfire merminin ates aldigi biri olarak soyluyorum)

Saygilarimla.

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
wubıh, Red Kit, Sabri, Murata, demirci57
Sayın atizen,
İsabetliliğin nedeninin mühimmat cinsinden kaynaklı değil de, 22lr?nin 9mm?ye göre sizi daha az ürkütmesi ve patlama korkusu yaşamamanızdan ötürü nişan hattını doğru oluşturmanıza neden olduğu kanısındayım. Güle güle kazasız belasız kullanmanız dileğiyle. Hayırlı olsun. Saygılar

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
karabasan, atizen

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi