Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 4.5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WALTHER PPK
Walther PPK nın komple sökümünü fotoğraflarla anlatan forum sayfasını Waltherseverler için ekliyorum:

http://www.waltherforums.com/forum/faq-p...steps.html

Alıntı

bende temiz walther ppk arıyorum.satacak olan olursa fiyatta da anlaşırsak alabilirim.

Alıntı

Her zamanki tabirle "son ve gerçek ppk ve s ler" üzerinde interarms logosu bulunanlar mıdır? Bunları mı almak gerekir? Ya da bol mühimmat kullanımında en iyi veri hangi üretimdedir?

Saygılar.

Alıntı

Sayın F.T.

Son ve gerçek PPK lari 1970 başlarında artık tarihin tozlu sayfalarında yerini aldı. Bu tarihten itibaren Almanya Ulm deki üretim tesisi kapatılarak Amerika PPK distribütörü olan Interarms tarafından lisans ile başka bir fabrikada fason üretime geçildi, daha sonrasında, Interarms'ın batmasıyla bir süre üretimi yapılmadı ve en nihayetinde 2002 den itibaren Smith&Wesson'un tarafından lisansın alınması ile tekrar üretime başlandı ve halen devam etmekte.

Saygılar

Alıntı

Sn Bekcihursit, Walther'in internet sayfasındakiler de sizin dediğiniz gibi sağ ve solunda Smith Wesson Houlton ME ve Carl Walther Waffenfabrik Ulm-Do Modell PPK vs.....Kurz 380 ACP yazıyor..

Alıntı

Sn.Bekcihursit benim kastettiğim şey yılda 1-2 bin mke mermisini kaldırabilecek ve bu sürede güvenilirlik sorunu yaşamayacak olan bir ppk ydı aslında. Yoksa elbette bırakın son olmayı zaten ppk nın kendisi bahsettiğiniz silahlar. Ancak kim bilir bu yaşa gelene kadar kaç bin atım gördü ve bundan sonra daha kaç bin görecek. Bu duruma bir de mke mühimmatı dahil edilirse acaba namlu bu durumu nasıl karşılar?

Aslında bu durumları tolere edecek nispeten bahsettiğiniz aslına yakın güncel ppk hangi üretimdir?

Saygılar.

Alıntı

İnterams'mı S&W'mi bilmiyorum ama birleşik devletlerde üretim iznini alırkanken muhtemelen interarms yürürlükte olan yasaları geçememişler.Silah biraz küçük ya da hafif bulunmuş.Sürgüde vs biraz oynarak ve mermi kapasitesini 1 atırarak geçebilmişler.Buna da PPKs demişler 51 gr daha ağır.

http://en.wikipedia.org/wiki/Walther_PP

Alıntı

Sayın F.T,
Yanlış hatırlamıyorsam 2002-2004 arası SW üretimlerinde geri çağırma gerektiren bir hata mevcut idi. Interarms üretimleri ise Amerika'da genel itibariyle uzun bir süre takdir ve beğeni toplamışlardır. Ülkemizde MKEK gelen en son parti de Interarms üretimiydi, dolayısıyla SW üretimi bir PPK yurdumuza ancak permi marifetiyle gelmiş olmalı. Yani demek istediğim, SW üretimine rastlamanız pek mümkün değil. Benim kendi gözlemlerimden edindiğim tecrübe ise, hem Zella Mehlis, hem Ulm ve hatta Manurhin üretimleri bile daha sıkı toleranslara sahip. Dolayısıyla öyle bahsettiğiniz gibi kolay kolay yorulacak silahlar değiller. Tabi namlu kontrolü mutlak suretle yapılmalı ve yiv set'in durumu kontrol edilmeli, bu kontrol silahın genel durumu hakkında bir fikir verecektir. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Hatalı bir bilgi vermiş isem düzeltilmesini saygıdeğer üstadlarımdan rica ederim.

Saygılar

Alıntı

Interarms yazana bir ornek.

[Resim: photo-10.jpg]
[Resim: photo-14.jpg]

Alıntı

Bu da atislari. Parmak kanatmasini saymazsak (Bkz ilk resim basparmak uzeri kirmizi cizgi), boyuna gore gayet isabetli ve iyi bir silah. Big Grin

[Resim: photo-107.jpg]

[Resim: photo-66.jpg]

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi