Lüfelver İmza Föyü
Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 4.5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lüfelver İmza Föyü
Sn.Barıs

Öncelikle DW ile ilgili bilginderme için teşekkür ederim.
İzmir'de ne zaman isterseniz görme imkanınız olabilir,şayet müsait olmanız halinde bana yasinta3cje@hotmail ve 505 623 40 87 ulaşabilirsiniz Smile

Saygılarımla.

Alıntı

Yok artik! Smile

Bu da mi sizin? Smile

Saygilarimla...

Alıntı

Envanterin en ufak üyesi Smile
Smith Wesson Model 60-9 357 Magnum

[Resim: image.jpg]

[Resim: image.jpg]

resim upload

Alıntı

Ah ah.. Anılarım depreşti.. Mod 60 lar harikadır.

Saygılarımla

Alıntı

İnsanın revolveri olmayınca tabancası varmış gibi gelmiyor. En azından benim için öyle.

Saygılarımla

Alıntı

Efendim bir imza da ben atayım;

S&W Model 66-3 2,5 inch!

Atıştan sonraki kirli, buram buram barut kokan haliyle..

[Resim: 20141104_174147.jpg]

Bu da günlük taşıma haliyle..

[Resim: 20141104_180810.jpg]

Silahta yapılan değişiklikleri sıralarsam;

Namluya sabit olan arpacık uzun uğraşlar sonucu siyaha boyanıp orjinalindeki kırmızı plastik ucube de sökülerek doğru kontrast yaratması açısından beyaz plastik takıldı. Ayrıca hedefe daha hızlı daha doğru atışlar yapmak adına, gez kanalı biraz daha genişletilerek arpacık-gez arası boşluk ve dolayısıyle aradan sızan ışık hüzmesi arttırıldı ve yine gez kanalı, siyah fona beyaz nokta arpacığa uyum sağlamak ve de kontrast oluşturmak adına geze U kanal açılarak beyaza boyandı.

Bir diğer değişiklik, atış konforu ve gurupman kalitesi açısından tetik ağırlığını azaltmak adına horoz yayı ayar vidası gevşetildi bunu mütakiben kapsül çakma problemleri yaşandı ve uygulamadan vazgeçilerek tetik ağırlığını etkileyen bir diğer faktör olan tetiği tekrar geri kuran yaya müdahale edildi, maalesef daha düşük ağırlıkta orjinal tetik yayı bulamadığımızdan mevcut yaydan bir bucuk bakla keserek yayın sertliği düşürüldü ve uygulama sunucunda tetik ağırlığında kayda değer bir hafifleme ve konfor sağlanıp başarıya ulaşıldı. Ayrıca tetik horoz temas yüzeyleri eğe vurulmadan fazla kurcalamadan elde parlatıldı. Ayrıca tetik tekrar kurulurken tetiğin silindir kilit mekanizmasına temas eden yüzeyide yine eğe kullanılmadan hafif tesviye ve parlatılarak düşük güçteki tetik yayından dolayı tetiğin tekrar kurulamaması gibi herhangibir mekanik hatanın olmayacağından emin olundu.

Son olarak tetik ezildikten sonraki horozun düştüğü andan sonraki ölü boşluğun fazla olduğu, bunun da atış kalitesini olumsuz etkilediği anlaşılarak kendimce triger stop yapıldı. Burada izlenen yol tetiğin arkasına kocaman bir delik açarak alyan başlı vida koymak yerine tetik yayının içine ince bir pim koyarak belli bir noktadan sonra tetiğin geri hareketi engellenmiş oldu..

Bir de keyfe keder yazın terden dolayı vücuduma temas eden horozda krozyon belirtileri görününce horoz ve tetik siyaha boyanda bunu mütakiben horozuda kapatan koruyan uygun bir deri kılıf alındı..Ve en son olarak Sn.harun' dan aldığım küçük parmaklarıma uygun Pachmayr Compac Pro kabze kapakları takıldı. Kendisine buradan bir kez daha teşekkür ediyorum. Bu güdük ellerime uygun kabze bulmam imkansızdı..Bu arada yine dayanamayarak kabzenin de kendi logoları çıkarılarak, orijinal S&W logoları takıldı..Ve yukarıdaki mekanik tadilatların tamamı, boya işlemleri hariç tarafımca yapıldı..

Sonuç olarak yaklaşık 6 aydır kullandım revolverim tam istediğim hali aldı ve çok çok memnunum..Şimdiye kadar yaklaşık 550-600 mermi attım ve silaha ancak alıştım. Son değişikliklerle 20 mt' de 10-15 cm gurupmanlarım var. Tam alışmam için bir 500 mermi daha lazım. İlk başlarda çok zorlandım. 9mm' den 357' ye geçmek gerçekten de zor, tepmesi balastı sesine vs alışmak zaman alıyor..Ama şimdi düşünüyorum da, niye bunca zaman revolver almamışım diye hayıflanıyorum, gerçekten de revolver farklı bir dünya..Şu anda tek silahım bu revolver ve başka da şarjörlü yarı otamatik silah almayı düşünmüyorum, çünkü uzun seneler revolverimle mutlu huzurlu bir yol arkadaşlığı yapacağımızdan eminim...Hem ne demiş ecnebi; Tek bir silahı olan adamdan korkun, çünkü kullanmasını iyi biliyordur... Wink

Neyse biraz uzun yazdım, ama lütfedip okuyanlara teşekkürler..

Alıntı

Colt Detective Special;
Belki bir gün benimde bir tane olur, kim bilir?Shy

[Resim: PICT2259_zps3b7973f7.jpg]
Saygılar.

Alıntı

Sn. salims güzel imza atıyorsunuz .

Alıntı

(04-11-2014, 09:24 PM)salims demiş ki: ...Hem ne demiş ecnebi; Tek bir silahı olan adamdan korkun, çünkü kullanmasını iyi biliyordur... Wink
..

Kesinlikle... Hele onlardaki gibi silah almanın çok kolay olduüu memlekette..

Modlarınız gayet leziz, ben bir tek trigger stopunuza takıldım, .357lerin G kuvveti ile tetik yayının içine koyduğunuz kısa pimin oynayarak silahı sökmeden çalışamaz hale getirme ihtimali var, bence stopu tetiğin üzerinde düşünün yine...

Saygılarımla..

Alıntı

[Resim: IMG_4115_zps725cc4a9.jpg]

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi