Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 4.5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lüfelver İmza Föyü
Ağam üstadın 357 o deliğin daha küçüğünü ama daha az elipsoidini açar bence!!

Paşa kulunuz ruhsat türüne karar verirse SW Model 19 da karar kılmıştır, vatana, millete ve akıl sağlığıma hayırlı olsun, hehehhe!!!

Alıntı

melihaga demiş ki:
lupus demiş ki:
melihaga demiş ki:
NorthWolf demiş ki:Sn.Melihağam, Sn.Lupus ustamın 357sinin namlu çıkış ağızı altında bulunan CNC izlerinin sizin 44lükte olmadığını göstermek içinmi bu namlu önü fotoğrafını yayımladınız?

Big Grin

Sn Lupus saklamak için resimleri soluk çekmiş ama dikkatli bir çift göz nasıl farketti hemen...Big Grin ondaki sanki parmak izi gibi, parmak izide olabilir...

Hayır Ağa'm izler CNC / takım izi. Ama tırnağa ya da parmağa takılmıyor.
Sn.Northwolf, döküm malzemeden, elektrokimyasal teknikle işlenmiş namluda ne takım izi olacak ki, polimer Ağa'nın el topu, laylon, fason o fason, Big Grin .

üstad bak sizi kayırıyoruz ama siz işi savaşa döktünüz, fason mason, laylon maylon iz var mı yok abi o halde kalite budur, yok eski teknikmişte heryeri demirmiş tetiği horozu, "o demirler ninemin sandığına kilit olur ancak" Cool hatta daha eski olaydı çakmaktaşından falan, üstad farkındamısınız sene 2009 hemde milattan sonra buna teknoloji derler ha ecnebiler technology diyorlar ama aynı şey, bir ara getirinde o külüstürü ona şöyle adam gibi birertane döküm tetik ve horoz alalım bide siyah meneviş yaparız...Big Grin Big Grin Big Grin

Ağa'm bu yaklaşım sonu laylonculuktur, haberiniz olsun, Big Grin .

Alıntı

Alıntı: Paşa kulunuz ruhsat türüne karar verirse SW Model 19 da karar kılmıştır
Nuri Paşa'm, 2.5 '' bir Model 19'un adı taşıma ruhsatından başka bir evraka sığmaz. Big Grin

Alıntı

lupus demiş ki:Ağa'm bu yaklaşım sonu laylonculuktur, haberiniz olsun, Big Grin .

şakası bile kötü, aman aman...Big Grin

demir olsunda işlemesi ne şekilde olursa olsun dedim CNC bilmem ne çok önemli değil, ama sizin dediğiniz eski tarzı bizim burda eski sandıklara kilit menteşe yapıyorlardı...Big Grin

yoksa benim telefon bile demir laylon telefon bile kullanmam...

Alıntı

Haklısınız üstadım, sizin yeni lüfonun doğum tarihini bağışladınız da ben mi denk gelemedim acaba?

Atma hakkımı kullanarak 1994 diyebilir miyim?

Alıntı

İyiki bir CNC izi dedim.Big Grin Lütfen Ağam, üstadımız işini bilir. Sizinde biz nayloncular gibi olmayacağınızı biliriz. Çelik ve Ahşap ancak yanyana gelebilir diyen nadide ağalarımızdansınız.

konu dağalmasın ama...
Bu arada Sn.Dr.Akdal'ında kulakları çınlasın.. Az çektirmedik o CNC izlerinden kendisine. Smile

Alıntı

Paşa'm 686 ilk olarak 1980' de zuhur etmiş.
1986' da 686-1
1987' de 686-2
1988' de 686-3
1994' de 686-4 modelleri zuhur etmiş.
Bendeki silah sanırım MKEK' nin ilk ithal modellerden ve 1991-1993 arasında bir tarihte üretilmiş.

Alıntı

Bayağı yaklaşmışım..Benim ilk gördüğüm 686 da bu seriden 1994 yılında Mke den alınmış idi, müteahhit bir amcamız tarafından, tabi 93 üretimi de olabilir daha eski de..Fakat o ya 2.5 ya da 3 inç idi..İlk bilinçli lüfelver atışım da bununladır, ne kadar bilinçliyse işte..9.2 mm Mke mermisi ile atmıştık ,357 magnum yoktu galiba..(Oğlu ile birlikte çalarak atmıştık tabi, gerisini anlatmıyorum)

Duruyor o silah hala, satışa çıkarsa pususundayım ama epeydir görmedim aklıma gelmişken sorayım , inşallah 3 inçtir..

Alıntı

lupus demiş ki:Paşa'm 686 ilk olarak 1980' de zuhur etmiş.
1986' da 686-1
1987' de 686-2
1988' de 686-3
1994' de 686-4 modelleri zuhur etmiş.
Bendeki silah sanırım MKEK' nin ilk ithal modellerden ve 1991-1993 arasında bir tarihte üretilmiş.

Teşekkürler Sn.Lupus eğer bir 686'ya denk gelirsem ne olduğunu az çok tahmin edebilirim artık.

Alıntı

Arkadaşlar bendeki 686 ' nın kesin üretim tarihini öğrendim;

Şubat-Mart 1991. Cool

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi