Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kılıf Neden Gereklidir?

Kemer konusunda Sn.İlksurfer'ın tavsiyelerine ek olarak, kydex'le güçlendirilmiş (kydex reinforced) kemerler de bayağı talep görmekte. Arzu ederseniz, onları da düşünebilirsiniz. Üreticiler, diğer kalın deri kemerlere göre daha hafif olduklarını da belirtmekteler.

Saygılarımla.

Alıntı

(10-02-2009, 08:05 PM)Alptekin demiş ki: Merhabalar,
Kılıf veya başka bir şekilde vücut haricinde silah taşıma alternatiflerine 1-2 örnek vermek istedim.
Aşağıdaki çantalar Almanya'da özellikle polisler için tasarlanmış ve satılmakta olan çantalar.1. resimdeki çantadan ben getirttim.Çok fonksyonlu bir çanta.
[Resim: anta1.jpg]

İkinci resimde görüldüğü gibi acil durumlarda işaretli aparat çekilerek silaha ulaşılıyor, tabi sağlam tecrübe gerekir.
[Resim: anta2.jpg]

3.resimde ise diğer modeller var;

[Resim: anta3.jpg]

Saygılar,

Merhaba alptekin bey. Rica etsem arkadaşınız.sizin aldiginizdan banada getirebilirmi

Alıntı

Merhabalar.Bende K11 var.Ben tişört giyiyorum.Şimdi bazen belde bazen kemer dışında taşıyorum.Şimdi merak ettiğim bazı şeyler var.Belde kılıfla taşıdığım zaman,kılıfn ucu kapalı.Bu daha çok terlemeyi artırmaz mı ? Kılıfların ucu açık mı olmalı kapalı mı ?

2 tane resim atıyorum.Bnlar hakkında yada önerebileceğiniz kılıflar var mı benim kullanma şeklime uygun olarak.

[Resim: toma-ic-dis-imperteks-silah-kilifi-1307-1.jpg]

the mummy in order

[Resim: toma-siyah-dalgic-su-gecirmez-kumas-kapa...1310-1.jpg]

Alıntı

(06-01-2019, 09:52 AM)cheleby demiş ki: Merhabalar.Bende K11 var.Ben tişört giyiyorum.Şimdi bazen belde bazen kemer dışında taşıyorum.Şimdi merak ettiğim bazı şeyler var.Belde kılıfla taşıdığım zaman,kılıfn ucu kapalı.Bu daha çok terlemeyi artırmaz mı ? Kılıfların ucu açık mı olmalı kapalı mı ?

2 tane resim atıyorum.Bnlar hakkında yada önerebileceğiniz kılıflar var mı benim kullanma şeklime uygun olarak.

[Resim: toma-ic-dis-imperteks-silah-kilifi-1307-1.jpg]

the mummy in order

[Resim: toma-siyah-dalgic-su-gecirmez-kumas-kapa...1310-1.jpg]

Sn. cheleby

Teknik olarak kılıf konusunda pek bilgiye sahip değilim. Resimlerini paylaştığınız kılıfları pek tavsiye etmem. Birinci resimdeki kılıfı sadece bir gün kullandım, tabancayı kılıfa takarken ve çıkarırken zorlanıyorum(bu sadece benden kaynaklı olabilir). İkinci resimde olan kılıfta pek pratik görünmüyor. Şunu söylemek isterim ki, bu iki kılıfta da siz silahı taşımak anlamında düşünmüşsünüz, oysaki silah taşıyan biri önce silahı taşırken nasıl kullanırım diye düşünmeli. Benim tavsiyem (tecrübe ile sabit) polimer kılıfları salık veririm, taktik anlamda çok başarılılar. Deri kılıflarda düşünülebilir, ancak favorim polimer kılıflardır. İyi günler.

Alıntı

(06-01-2019, 09:52 AM)cheleby demiş ki: Merhabalar.Bende K11 var.Ben tişört giyiyorum. Şimdi bazen belde bazen kemer dışında taşıyorum. Şimdi merak ettiğim bazı şeyler var. Belde kılıfla taşıdığım zaman, kılıfın ucu kapalı. Bu daha çok terlemeyi artırmaz mı? Kılıfların ucu açık mı olmalı kapalı mı?

Kılıfın ucunun açık veya kapalı olmasının sizin terlemenizle ilgisi yoktur. 

Ucu açık kılıf sadece biraz daha küçüktür (kılıfın kendisi), başka bir avantajı yoktur. Buna karşın, iç kılıf ise, silahın açıkta kalan bölümlerini sizin vücudunuza temastan, terden koruyamaz. Silahı çekip yerleştirirken arpacık, giysi ve iç çamaşırlarınıza takılabilir, cildinize zarar verebilir.  Özetle, iç kılıfların ucunun açık olması son derece gereksiz ve uygunsuzdur. İç kılıflar mutlaka ucu kapalı olamalıdır.

Dış kılıfların ise ucu açık veya kapalı olabilir. Kapalı kılıflar silahınızın namlu ucu ve arpacığını çarpma ve dış etkilerden daha iyi korur.

Bir de ucu açık kılıfta, kılıfın yapısına ve arpacığınızın şekline baplı olarak, silah çekme sırasında arpacığın kılıfa takılma sıkıntısı olabilir.

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
tirendaz, sparus, ilksurfer, ducak, 1905sss
Kılıf neden gereklidir sorusuna cevap olarak gördüğüm bir olayı anlatayım. Silah (Beretta tabanca) kılıfsız olarak sadece 1 gün taşınmış ve ertesi gün vücuda değen her yeri paslanmıştı. Herhalde terdeki tuz oranına bağlı olarak Siyah çelik 1 günde kıpkırmızı pas rengine dönüşebiliyor.
Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
1905sss
Üstadın bir sözü var:

Ucu açık kılıf, yırtık prezervatife benzermiş!   Smile

Alıntı
7 üye teşekkür etti:
Hero17, kut4, Carbon12, ilksurfer, maho07, ducak, jfmrk
Sayın @cheleby ;

Adını hatırlayamadım bağışlasın, ama forumdaki üstadlardan birinin çok sevdiğim bir şöylemine göre fotoğrafını verdiğiniz kılıflar "tabanca taşımak" için değil, "tabanca gezdirmek" için üretilmiş ürünler.

Kendinize polimer ya da gerçekten kaliteli ve formunu koruyan bir deri kılıf edinmelisiniz.

Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi