Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 3 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
S&W Revolverlerinde Güvenlik ?
Sn. alpago silah bulsak usta yok, usta bulsak üstad yok, Hepsini bulsak mühimmat getirmez mke. Malum fıkra gibi oldu.
Saygılar.

Alıntı

Forumdan S&W 629 Light Hunter alan arkadaşımız tetikte istinat boşluğunun olmadığından bahsetmiş, bu beni biraz düşündürdü açıkçası. Silahı çekerken veya doğrultırken el tetiğe giderse bi kaza gerçekleşebilir diye düşünüyorum.

Alıntı

Sn.actionman, silahı kılıfından çekerken, tetik, horoz ve iç mekanikler çift hareketli pozisyondadır. Yani horoz aşağıda, tetik ileridedir. Bu pozisyonda oldukça uzun ve ağır çekişle tetik hareket eder ve horozu kurar, bu nedenle de herhangi bir kaza olması mümkün değildir.

Light Hunter konusunda bahsi geçen istinatsız tetik, SW revolverlerinin tek hareketli pozisyondaki, yani horozun kurulu olduğu pozisyondaki tetikleri için geçerli bir durumdur. Tek hareketli tetik çekişinde istinat boşluğu yoktur. Ancak siz özellikle horozu kurmazsanız, silah hiç bir zaman kendiliğinden bu pozisyonda durmaz. Klasik çift / tek hareketli SW revolverinin doğal istirahat pozisyonu, çift hareketli tetik / horoz pozisyonudur.

Bu arada lütfen ;

http://www.tabancatufek.com/forum2/forum...php?fid=22

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=2806

[Resim: imzammgs7db6yw7.gif]

Alıntı

actionman demiş ki:forumdan sw 629 light hunter alan arkadaşımız tetikte istinat boşluğunun olmadığından bahsetmiş, bu beni biraz düşündürdü açıkçası silahı çekerken veya doğrultırken el tetiğe giderse bi kaza gerçekleşebilir diye düşünüyorum.

Sayin Actionman,

Sanirim bahsettiginiz arkadas benim. Size tam cevap yazacakken Sayin Lupus benden hizli davrandi. Sayin Lupus'un bahsettigi uzere horoz kuruluyken tetikte istinat boslugu bulunmamakta. Tetik bu konumdayken yumusak bir dokunus silahin ateslenmesi icin yeterli. Ancak horozun kurulu olmadigi pozisyonda gene Sayin Lupus'un da belirttigi gibi tetigin uzun ve OLDUKCA agir bir cekisi var. Tetik mekanizmasinin boyle oldugu bir tabancada istemsiz ve kazara bir ateslemenin olacagini dusunmuyorum.

Ama sunu da belirtmeliyim ki sonucta ne kadar guvenli olursa olsun mekanik ve oldurucu bir alet tasiyorsunuz, dolayisiyla her zaman dikkatli ve daha dikkatli olmak durumundayiz.

Saygilar,

Alıntı

Uyarı ve bilgilendirme için teşekkürler.

Alıntı

Efendim;
Lupus Usta gibi hocalarımın bulunduğu bir Forumda haddimi aşmak istemem ama bir tarihte genç ve/veya acemi silah severler için tercüme ettiğim bir dökümanı tekrar onların hizmetlerine sunmak isterim.
Saygılarımla.
Osman

.doc   ATEŞLİ SİLAHLARIN EMNİYETİ.doc (Boyut: 54 KB / İndirilme: 142)

Alıntı

ORTAÇ demiş ki:Efendim;
Lupus Usta gibi hocalarımın bulunduğu bir Forumda haddimi aşmak istemem ama bir tarihte genç ve/veya acemi silah severler için tercüme ettiğim bir dökümanı tekrar onların hizmetlerine sunmak isterim.
Saygılarımla.
Osman

Sn. Ortaç, emeğiniz için teşekkür ederim.
Silahla yeni tanışmış 4 arkadaşım için çevirinizi print edip kendilerine ulaştırıyorum.

Saygılar...

Alıntı

Sn. lupus' un silahların mekanik yapıları hakkındaki açıklamalarını çok açıklayıcı ve anlaşılır buluyorum.
Toplu silahların güvenlik sorunu bu yönden değilde, emniyet tertibatının olmamasından dolayı her an atışa hazır ya hani, o konuda biraz güvenliksiz gibi algiıalnıyor heralde.
O sorunuda, bir sonraki fişek yatağını boş bırakmak gibi bilindik yöntemlerle aşacağız artık Smile

Alıntı

Sn.By_MuSTy,

O kadar açıklamayı okuduktan sonra hala fişek yatağını boş bırakmak gibi düşünceniz var ise bence en güvenlisi toplu silahlardan uzak durmak olur.

Saygılar.

Alıntı

Yanlış anlaşıldım heralde? neyse

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi