Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Square / Round Butt ve J / K / L / N Gövdeler
SW revolverlerinin kabza tabanları ikli farklı geometride üretilmektedir. Bunlardan bir tanesi köşeli tabanlı, klasik kabza geometrisidir. Diğeri de aşağıya doğru daha kıvrımlı ve küçük, değişken kabza alternatifleri ile, daha küçük elli atıcılara da uyum sağlamak ve gerektiğinde gizlemeyi kolaylaştırıcı kabza kapağı modifikasyonlarına daha açık olan yuvarlak kabza geometrisidir. Atıcı bunlardan hangisi zevk ve amacına hitap ediyorsa, istediğini seçebilir. Ancak son zamanlarda SW N gövdeli iri revolverlerin de bile yuvarlak tabanlı kabza geometrisini kullanmaya başlamıştır.

SQUARE BUTT;

[Resim: resim026zj1.jpg]

ROUND BUTT;

[Resim: resim024et0.jpg]

Alıntı

Aşağıda da iki ayrı kabzalı Model 10 görüyorsunuz,
Üstte köşeli bir kabza tabanı,
Altta yuvarlak bir kabza sırtı ve tabanı.

[Resim: couple3s01dn8.jpg]

Alıntı

Teşekkürler üstat.Bir sorum olacak.Her iki kabze tipine geçişi sağlayan adaptör gibi bir alet var mı acaba?

Alıntı

Sn.CeyCey, round butt kabzeyi, uygun bir kabze ile square butt yapabiliyorsunuz.
Örneğin aşağıdaki Uncle Mike's kabze SW K / L gövdeli ve round butt kabzeli silahlarını, square kabza şekline dönüştürüyor. Piyasada bu tür pek çok aftermarket kabza var. Ancak square butt kabze, bu tür basit uygulamalarla round butt şekline dönüştürülemiyor.

http://www.smith-wesson.com/webapp/wcs/s...3&training=

[Resim: 226620000large.th.jpg]

Alıntı

[Resim: swframesizes.jpg]

Alıntı

Sn üstat lupus kabze kısmını anladımda bu gövde harfleri k j n ne olaki yani birbirine göre avantaj yada dezavntajı nedir karşılaştırmalı olarak anlatabilirmisiniz selam ve saygılar

Alıntı

yagız kagan demiş ki:Sn üstat lupus kabze kısmını anladımda bu gövde harfleri k j n ne olaki yani birbirine göre avantaj yada dezavntajı nedir karşılaştırmalı olarak anlatabilirmisiniz selam ve saygılar

Benim anladığım; silah seri numaralarında olduğu gibi, harf ilerledikçe silah gövdesinin büyüdüğü ve dayanım gücünün arttığıdır. Resimlere bakınca da bunu kolaylıkla tahmin edeceksinizdir. Saygılar.

Alıntı

Aslında birde X gövde (extra large) var, model S&W 500 ve model 460 bu tip gövdeden. Bu modeller S&W'nin sitesinde av amaçlı olarak belirtilmiş ve Model 500'ü 'The most powerful production revolver in the world' diye de tanıtmış.

Alıntı

S&W gövde tiplerini (frame sizes) araştırırken, günümüzde üretilmeyen başka gövde tipleri olduğunuda gördüm.

M Gövde
1902-1921 yılları arasında üretilmiş ilk ladysmith versiyonu, .22 kalibre ve 7 fişek kapasiteli.

C Gövde
Model 73'te kullanılmış, J&K arası bir gövde modeli, bu modelde .38 kalibre ve 6 fişek kapasiteli.

I Gövde
Günümüzde üretilmeyen gövde tipleri içerisinde en antika olanı, 1896 yılında tanıtılan 32 Hand Ejector Model'de kullanılmış.

Resimde ki M gövdeli modelin namlusu biraz uzun, böyle ladysmith mi olur demeyin ben okuduğumu yazdım sadece, çeviri olduğu için varsa bir yanlışım düzeltebilirim.

[Resim: 11framesizes.jpg]

Alıntı

Bullseye gurupman yapmak hayaliyle çalışırken teknik, tetik, DA/SA, kavrama derken insanın aklı revolvere kayıyor.
Kabze boylarına bakarken aşağıdaki videoyu buldum.
Konuyla alakalı olarak paylaşıyorum, umarım sizlere de faydası olur.
Benim kafamda konunun daha net anlaşılmasına yardımcı oldu.

Saygılarımla

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi