Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SW 686-3 vs 686-6
Sn Redkit ve Sn Lupus,
cevaplar için teşekkür ederim.

Değerli Arkadaşlar,
Arpacığı seyyar ve siyah renkli sıfır veya yorgun olmayan S&W 686-4 '
için yardım ve tekliflere açığım.
Saygılarımla

Alıntı

Sayın Lupus üstadım;
Öncelikle 2 yıl gibi bir süredir beğeniyle takip ettiğim bu değerli foruma katılmanın mutluluğunu yaşadığımı belirtmek isterim.Bir silahsever olarak (ama birazcık züğürt :s ) genel tercih olarak toplu ya da klasik silahlara meraklıyım.Uzun zamandır çok arzu ettiğim bir S&W 686-3 4" i satın aldım nihayet.Buna karar vermemde ise sizin yorum ve tecrübe birikiminizin muazzam faydası oldu benim için.Bu konuda size teşekkür etmeyi bir borç bilirim, Saygılarımla...

Alıntı

(25-02-2011, 08:36 PM)6patlar demiş ki: Sayın Lupus üstadım;
Öncelikle 2 yıl gibi bir süredir beğeniyle takip ettiğim bu değerli foruma katılmanın mutluluğunu yaşadığımı belirtmek isterim.Bir silahsever olarak (ama birazcık züğürt :s ) genel tercih olarak toplu ya da klasik silahlara meraklıyım.Uzun zamandır çok arzu ettiğim bir S&W 686-3 4" i satın aldım nihayet.Buna karar vermemde ise sizin yorum ve tecrübe birikiminizin muazzam faydası oldu benim için.Bu konuda size teşekkür etmeyi bir borç bilirim, Saygılarımla...

Silahınız hayırlı, uğurlu olsun.Ülkemizde pek kadri kıymeti bilinmese de 4'' namlulu bir 686 emin olun her derde deva bir tabancadır. Herşeyden önce hiç bir ek kağıt ve bürokrasiye gerek kalmadan iki ayrı kalibrede, ithal ve yerli fişek kullanabilen, hedef ve puan atıcılığından, ev ve kişisel savunmaya kadar geniş bir yelpazede kullanılabilen, gerçekten çok amaçlı ve kullanışlı bir tabancadır. Umarım silahınızı sorunsuz bir şekilde, keyifle kullanmak nasip olur, bizler de size karşı mahçup olmayız...

Saygılar.

Alıntı

Lüfelver föyünde imzanızı görmeden inanmayız Sn. 6patlar. Shy

Alıntı

(26-02-2011, 02:12 AM)syılmaz demiş ki: Lüfelver föyünde imzanızı görmeden inanmayız Sn. 6patlar. Shy

Efendim en kısa zamanda emin olun, saygılarımla...

Alıntı

(03-03-2009, 04:42 AM)lupus demiş ki: [Resim: resim008r.jpg]

[Resim: resim007krr.jpg]

Gövdede dikkat çeken diğer bir fark, 686-6'da top çerçevesinin arka alt tabanında arttırılmış olan destek ve et kalınlığıdır. 686-3 de bu bölgede hem top kenarı, hem de kovan tablası için iki ayrı yol varken, 686-6'da sadece kovan tablası için yol vardır. -6 da o bölgedeki direnç bir miktar arttırılırken, hassas işçilik de bir miktar daha azatılmıştır.

Buradaki et kalınlığı belli bir soruna çözüm olarak mı arttırılmıştır?

4. jenerasyonun belli bir kısmında arpacığı namlu ile yekpare olabilir mi?

Alıntı

(22-06-2011, 12:22 AM)ombra demiş ki: Buradaki et kalınlığı belli bir soruna çözüm olarak mı arttırılmıştır?

Buradaki tadilat tamamen maliyet ve işçiliği kısmak adına yapılmıştır. Eski jenerasyonlarda bu parça ayrı olarak, gövdeye punto çakma olarak monte edilirdi. Yeni jenerasyonlarda ise gövde ile yekpare işlenerek az da olsa işçilik, malzeme, dolayısı ile maliyetten kazanç sağlanmaktadır. Tabi gövde ile yekpare olan parçanın uzun vadeli dayanımı da doğal olarak daha iyi olacaktır.

Alıntı

(22-06-2011, 12:22 AM)ombra demiş ki: 4. jenerasyonun belli bir kısmında arpacığı namlu ile yekpare olabilir mi?

686-4 ' lerin ilk örneklerinin arpacıkları da aynı 686-3 ve öncesi gibi namlu ile yekparedir. Ancak kısa bir süre sonra arpacıklar namlu bloğundan ayrı bir şekilde pim ile sabitlenmeye başlamıştır.

Alıntı

Merhaba,
öncelikle güzel bir çalışma olmuş sn. Lupus'a teşekkürler.Ellerine sağlık.
Şahsıma ait bir adet 686-6 2.5'' SW var.Sıklıkla fişek patlatmama olayı yaşıyorum.Her defasında ya atışı sayıyorum yada çıkardığım kovanları kontrol ediyorum.Bu bilgiyi vererek çorbada benimde tuzum olsun istedim.
Saygılar

Alıntı

(22-06-2011, 01:16 AM)lupus demiş ki:
(22-06-2011, 12:22 AM)ombra demiş ki: 4. jenerasyonun belli bir kısmında arpacığı namlu ile yekpare olabilir mi?

686-4 ' lerin ilk örneklerinin arpacıkları da aynı 686-3 ve öncesi gibi namlu ile yekparedir. Ancak kısa bir süre sonra arpacıklar namlu bloğundan ayrı bir şekilde pim ile sabitlenmeye başlamıştır.

Acaba işlemden geçirerek arpacığı değiştirmek ne derece sağlıklı olur. Tavsiye eder misiniz?

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi