Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SW 686-3 vs 686-6
üstad şimdi sattıracaksınız bie silahları...Big Grin

Alıntı

melihaga demiş ki:üstad şimdi sattıracaksınız bie silahları...Big Grin

Sizinkiler eski serilerden zaten ağam, sakın kıymayın onlara... Özellikle 357'ye... Bence nadide bir parça.

Alıntı

Bir 686-4 sahibi olarak kendimi şanslı mı hissetmeliyim Smile Yazı mükemmel olmuş Sn.Lupus ayrıca teşekkürler..

Alıntı

ustam elinize, emeğinize sağlık... sizin bu paylaşımlarınızı bir kitap haline getirmek gibi bir düşünce oluştu kafamda... bilmem ne dersiniz?

sevgiler,

Alıntı

Sayın Lupus,
SW Revolverler hakkında yazdığınız karşılaştırma yazısı üyesi olduğum airgunturk forum ortamına da bir müddet önce taşınmıştı ve dikkatle okumuştum.Hemen ardından da sahibi olduğum Model 66-3 ü adeta haritasını çıkartarak incelemiş ve daha da çok sevmiştim.Bu gün yazınızı tekrar okudum,tespitlerinize katılıyorum.SW firması gövdelerde alüminyum kullanarak başlattığı bu ucuzluk furyasını sürdüreceğe benziyor.Ruslar naylon gövdeli revolver yaptılar,Rugerin naylon kısa namlulu revolveri şu anda satışta.Yakında SW dan naylon bir haber alısak şaşmayalım diyorum.
Profesyonelce hazırlanmış yazınıza teşekkür bu güne kısmetmiş.

Alıntı

merhabalar ben 686-4 6inc yada 4 inc istiyorum.satmayı düşünen varmı acaba???

Alıntı

volkan67 demiş ki:merhabalar ben 686-4 6inc yada 4 inc istiyorum.satmayı düşünen varmı acaba???

Sn.volkan67, lütfen tamamen teknik içerikli bilgi alışverişi için sabitlenmiş bir konuyu, hem de forum kurallarını ihlal ederek kirletmeyiniz.
Forumumuzda bu tür mesajların yer alacağı alanlar bellidir, lütfen bu tür mesajlarınızı bu alanlara, imla kurallarına uyararak yazınız.

Alıntı

lupus demiş ki:Arkadaşlar elimdeki resimleme tekniği yetersiz olduğu için görüntüleyemediğim bir konu da, namlu yiv setlerindeki farklılıklardı. 686-3' de set kenarları oldukça köşeli ve net iken, 686-6' da setler sanki daha silik ve set kenarları sanki daha bir yumuşak şekilde kırılmıştı. Sanırım bu fark halihazırda SW tedarikçilerinin kullanmakta olduğu elektrokimyasal yiv açma tekniğinden kaynaklanıyor. İlk fırsatta daha kaliteli ışık şartlarında her iki namluyu tekrar incelemeyi düşünüyorum. Ancak şunu da belirtmekte fayda, eski 686' nın ön ve arka namlu ağzı, çok daha güzel ve temiz bir şekilde işlenmişti.

Özetlemek gerekirse, 686-3 üretim tekniği ve işçilik açısından çok daha fazla emek istiyen bir silah. 686-6 ise, işin tembel ve aç gözlü adamdan, nasıl ucuza yapılacağı öğrenilerek üretilmiş bir model. Hele hele bu model tanımından sonra eklenmiş olan kilit sistemi de işin tuzu biberi olmuş. Kuşkusuz bu kolaycılık silahı güvensiz veya yetersiz performans sergileyen bir demir yığınına çevirmez, ancak kesinlikle klasik revolverseverlerin alışveriş sepetinin dışına iter.

686-4 de nişangahlar yukarıda gördüğünüz 686-6 daki yapılmaya başlanmıştır. 686-4'de hala parça çelik iç parçalar kullanılmış olup, iç mekaniği 686-3 ile aynıdır. Kişisel görüşüm 686-4' ün en rafine, aynı zamanda da son gerçek 686 olduğu yönündedir. 686-5' ten itibaren hassas döküm MIM tetik ve horoz, gövdeye sabitli iğne kullanılmaya başlanmıştır. 686-6 'da ise, SW severlerin kabusu olan, o meşhur kilit sistemi SW revolverlerinin bir gerçeği olarak karşımıza çıkmıştır.

Saygılarımla.

Sn Lupus,
Sizlerden alıntı yaptığım bu yazıdan bugüne kadar geçen sürede 686 4' için yazdığınız bu güzel yazı bügünde güncelmidir.Yakında MKEKe gidiyorum.
(Sn Lupusla değil tanışmak yazılarını okumanın dayanılmaz ağırlığı)
Saygılarımla

Alıntı

Sn.faruk,

MKE'den alacağınız S&W 686-4 değil 686-6 olacak. Sn.lupus'un yazısında belirttiği 4 ve 6 ise silahın namlu boyu değil kaçıncı jenerasyon olduğudur. Yani kısaca MKE listesinde yazılı olan S&W 686 4" aslında S&W 686-6 4"dir.

Saygılarımla..

Alıntı

Sn.faruk, 686-4 ' lerin ilk versiyonlarında da arpacık namlu ile tek parçadır. Tek dikkat edilmesi gereken şey, 686-4 ' lerin daha sonraki versiyonlarda yapılmış olan tadilatlarının tamamının silahın üzerinde mevcut olup olmadığıdır. Eğer arpacığı seyyar ve siyah renkli bir 686-4 ' e denk gelirseniz, silah yorgun ve yıpranmış değilse düşünmeden alın.
Red Kit demiş ki:Sn.faruk,

MKE'den alacağınız S&W 686-4 değil 686-6 olacak. Sn.lupus'un yazısında belirttiği 4 ve 6 ise silahın namlu boyu değil kaçıncı jenerasyon olduğudur. Yani kısaca MKE listesinde yazılı olan S&W 686 4" aslında S&W 686-6 4"dir.

Saygılarımla..
+ 1 .
MKEK ' deki 686'lar, iğnesi gövdede, horoz ve tetiği MIM, kilit sistemi eklenmiş 686-6 ' dır. Bu versiyon da kolay kolay sorun çıkaracak bir tabanca değildir. Bu versiyonun eskilere oranlara en çarpıcı avantajı ise, uzun vadede yedek parça tedariki açısından daha sorunsuz olacak olmasıdır.

Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi