Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SW 686-3 vs 686-6
Sn.Ustam, Allah sizin elinize incelemeye tabanca düşürmesin...Smile SW anatomisi üzerinde makale ötesi, tez sayılabilecek bir çalışma için teşekkürlerimi sunarım.

Alıntı

Sn.Killigil, arada sırada ABD'de de fiyat geyikleri yapılıyor. Ancak kafamda net bir 686 fiyatı kalmamış. Ancak elimde 1992 yılına ait bir makale nüshasında Ruger P85'nin MSRP oalrak fiyatı 390 USD, Taurus PT 92'ninki 473 SD, Beretta 92 veya SW 5904 600 USD, P 226 700 USD civarında verilmiş. Piyasada ise bu fiyatlarda yerine ve silahına göre 100-150 USD ye kadar düşüş olabiliyor. 80'lere ait bir fiyat görebilirsem, onu da eklerim.

Saygılar.

Alıntı

Net rakamdan ziyade genel bir düşüş var mı, bu kadar boşa kürekten sonra emellerine nail olabilmişler mi diye merak ettim aslında..

Evvelden de belirtiğim gibi piyasacı mantık tüm ürün gruplarını hızlı tüketim grupmanına dahil ediyor ve bu tip spesifik ürün gamlarının ne tür motivasyonlarla satın alındığını atlıyor bence..

Evet ben de Abd de yaşasam ekonomik ve sağlam bir Japon otomobili tercih ederim, satın alma dahil yılda ortalama 5000 dalırs kar etse bir aile ki daha çoktur, gayet yönlendirici bir motivasyon etmeni..Veya günlük tüketime dair misalen ofisimde daha ekonomik malzeme tercih ederim, yıl sonu bilançoma yansır en azından..

Fakat silah gibi spesifik ve esasen gayet de uzun ömürlü ürünlerde rekabet -toplu ihaleler dışında- gönüllere seslenmekten geçer, kimse bana aksini anlatamaz, gelsin burada halimizi görsünler, mütevazi bir silah 4000 dolarlara mal olurken, ortalama geliri 7-8 binlik şişirilme rakamlarda seyreden bir ülke vatandaşı silah alabilmek için ne çileler çekiyor görsün , ibret alsınlar..

Dünyanın öbür ucundaki redneck cennetinde bile 300 dolar ucuzdur diye içine ısınmayan bir silahı satın alacak bir grupman olduğunu düşünmek istemiyorum bile..

saygılar..

Alıntı

Alıntı: Allah sizin elinize incelemeye tabanca düşürmesin
Teessüf ederim Sn.Northwolf, elimize şöyle Korth, Korriphilia falan düşse de bir ifadesini alsak fena mı olur. Buraya kaptırılmak üzere gelmiş çok özel bir parça var, kaptırmatörü kafalayabilirsem, çok özel bir başka silahın da ayrıntılarını sizlerle paylaşacağım, ama silahın uzun süre kalacağını sanmıyorum, çünkü sanırım potansiyel alıcıya afaki bir fiyat çekmişler.

İlerleyen zamanlarda asıl ayrıntılı 6'' vs 4'' kullanım ve atış raporlarının çok daha zevkli olacağını düşünüyorum. Ancak önümüzdeki aylarda iş yoğunluğum fazla olacak, ama gönlümden geçen ilk fırsatta, özellikle mesafelerin zorlandığı atış raporları hazırlamak, bakalım nasip.

Saygılar.

Alıntı

Üstat yine döktürmüşsünüz.Bu çalışmayı dün gece ve uykusuz kalmak pahasına yaptığınızı tahmin ediyorum.Elinize sağlık,harika bir karşılaştırma olmuş.

Alıntı

Elinize sağlık Lupus usta

Alıntı

gercekten cok güzel bir karsilastirma.bu bilgileri bize ve yurdum insanina sundugunuz icin cok tesekkürler..

Alıntı

Elinize ve emeğinize sağlık sn Lupus.Sizden öğreneceğimiz daha çooook şey var.saygılar.

Alıntı

Arkadaşlar, aşağıda bir PC modelini görüyorsunuz. Silah yeni üretim modellerden. Horoz ve tetik yine MIM, iğne gövdede ve kilit sisyemi mevcut. Silah sahibi kilit sistemini sökme işlemi esnasında silahın içini görüntülemiş. Horoza dikkatinizi çekerim, horoz yayı mafsalı ve çift hareket tulumbası, olması gerektiği gibi ayrı birer pimle horoza sabitlenmiş. Ancak SW bunu artık sadece daha çok para ödeyen müşterilerine, PC paketleri ile sunuyor.

[Resim: 48740577.jpg]

Alıntı

Aşağıdaki linkte S&W revolverlerinin, diğerleri ile kıyaslaması yapılırken, S&W revolverleri konusundaki görüşlerine oldukça saygı duyduğum bir katılımcı ki, imzasında yer alan Combat Magnum yorumu da bu konudaki tecrübesi hakkında küçük de olsa bir ipucu vermektedir, yeni ve eski nesil S&W revolverleri hakkında oldukça çarpıcı bir yorum yapmış;

http://www.thefiringline.com/forums/show...p?t=348995

Alıntı: It isn't anymore.
The current company calling itself Smith & Wesson is simply pedaling junk, under a famous name and trademark.The older S&W's were fitted, and assembled by skilled labor. They were better, and still are.
Regards 18DAI.

'' S&W revolverleri neden daha iyi ? '' sorusuna cevaben, bunun artık öyle olmadığını, halihazırda adına S&W denen şirketin, ünlü ve kendini ispatlamış bir markanın adı altında hurda yığınları üreten bir firma olduğunu yazmış. Eski S&W revolverlerinin tecrübeli ve hünerli ellerde daha iyi ayarlanarak monte edildiğini, bu nedenle eskiden daha iyi olduklarını, bu eski modelelrin ise hala daha iyi olmaya devam ettiğini söylemiş.

Gerisini sizin yorumlarınıza bırakıyorum. Cool

Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi