Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mossberg 500 ve Winchester SXP
Sn SSSalih

Tüfek ile gelen askı kayışını denemek istedim.
Ancak öndeki bağlantı noktasına kayışın adaptörünü bağlayınca ve sağa sola hareket ettirince namlu sabitleme vidasını gevşetiyor, çünkü bağlantı vidasını buraya sabit.
Küçük vidayı bir tur gevşek bırakıp tam sıkmadığım zaman sorun olmuyor hareket ediyor ancak bu da ne kadar güvenli bilmiyorum.
Bu bağlantı noktasının namlu sabitleme vidasından bağımsız olarak sağa sola hareket etmesi gerekmez mi?
Sonuçta kayış bir şekilde hareket edecek kullanırken.
Siz de askı kayışı kullanıyorsunuz, bağlantı noktasında bir işlem yaptınız mı?

Teşekkürler, saygılar.

Alıntı

Sn Conquest
Siz  tüfeğe hakimiyet sağlamak adına kayışı dirsek altından dolandırıp asılacaksanız, dolayısı ile bağlantıya açı vererek tansiyon yükleyecekseniz o bağlantının elbet dönmesini beklerim. Ki pompalı bir tüfekte sol kolu kilitleyen bu manevra zaten anlamsız. Gevşiyor mu? Loctite 243 bir çözüm. Veya linkteki adaptör başka bir çözüm:
GrovTec Push Button Base to Stud Adaptor, Black Oxide https://www.amazon.com/dp/B01D65DDEU/ref...4HJQ9N7YBM
Bir ara TR gönderimi vardı.
Üstadım o kayış tüfeği bırakmaz, "swivel" kelimesi sizi şartlamasın.
Saygılarımla

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Conquest
(22-03-2022, 01:44 PM)SSSalih demiş ki: Sn Conquest
Siz  tüfeğe hakimiyet sağlamak adına kayışı dirsek altından dolandırıp asılacaksanız, dolayısı ile bağlantıya açı vererek tansiyon yükleyecekseniz o bağlantının elbet dönmesini beklerim. Ki pompalı bir tüfekte sol kolu kilitleyen bu manevra zaten anlamsız. Gevşiyor mu? Loctite 243 bir çözüm. Veya linkteki adaptör başka bir çözüm:
GrovTec Push Button Base to Stud Adaptor, Black Oxide https://www.amazon.com/dp/B01D65DDEU/ref...4HJQ9N7YBM
Bir ara TR gönderimi vardı.
Üstadım o kayış tüfeği bırakmaz, "swivel" kelimesi sizi şartlamasın.
Saygılarımla

Sn SSSalih

Dediğim gibi askı kayışının takıldığı küçük vidayı sıktığımda sabit kalıyor ama kayışı bir tarafa doğru çektiğimde küçük vida sabit olduğu için bu seferde namlu sabitleme vidası gevşiyor.

Ben bu namlu sabitleme vidası üzerindeki vidanın alt kısmının sabit tepe bölgesinin ise 360 derece dönebilen şekilde olduğunu sanıyordum hep, öylede olmalıydı bence.
Ali express te satılan yan sanayi vidaların fotoda göreceğiniz üzere alt kısmında bir somun daha var bununla sıkılıyor namlu sabitleme vidasına. Orijinali ise sadece vida şeklinde.
Desteğiniz için çok teşekkür ederim, aynı tüfeği kullandığımız için hep size sordum aklıma takılanları sağolun.

Saygılarımla.

[Resim: Screenshot-20220323-230709-Chrome.jpg]

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
SSSalih

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi