Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mauser marka tüfek için acil yardım
Evet Sn Melihağa sanırım yeni nesil bir mauser zira tahminim 30 yıl civarı.Nisangah üzerinde sizin verdiğiniz linkteki tüfeğiniz gibi dereceler yok yerinde sabit 100 yazan ve arkasındaki diğer yaprağı kaldırdığınızda 200 yazan yaprak gez mevcut.Ayrıca dürbün takma yerleri de var.Saygılar.

Alıntı

VICE demiş ki:Evet Sn Melihağa sanırım yeni nesil bir mauser zira tahminim 30 yıl civarı.Nisangah üzerinde sizin verdiğiniz linkteki tüfeğiniz gibi dereceler yok yerinde sabit 100 yazan ve arkasındaki diğer yaprağı kaldırdığınızda 200 yazan yaprak gez mevcut.Ayrıca dürbün takma yerleri de var.Saygılar.

o halde CZ lerdeki nişangahtan var üzerinde, eğer silah temiz ise alın derim,

bu arada çapını öğrenebildiniz mi, eğer yeni nesil tüfeklerdense çapı farklı olabilir ki o zamanda mermi sıkıntısı çekme ihtimaliniz var, o yüzden çapı çok önemli mutlaka öğrenmeye çalışın eğer üstadın da dediği gibi 7.9x57 veya 8.57 ise birkaç çeşit mermi mkek de var ve fiyatları da makul...

Alıntı

Hafta sonuna doğru tekrar görmeye gideceğim.Detaylı bilgileri ve çekebilirsem resmini de eklemeye çalışırım bu arada bu arkadaşta 4 adet çeşitli modellerde Sw ler mevcut.Onlarında fotoğraflarını eklemeye çalışacağım zira 1 tanesinde kabze emniyeti ve gizli horoz mevcuttu boyuda küçük sayılırdı.Saygılar.

Alıntı

yeni nesilse büyük ihtimal m 98 dir.

[Resim: 815dac8d7f.jpg]

Alıntı

sayın arkadaşlar
size bir şey danışmak istiyorum bir kişi silah alabilmesi için o insanın valilik makamından satın alma belgesi alması lazım bunu almadan nasıl boyle silah alış verişi yapılabilinirki
(Kamu görevli prosödürünü bilmiyorum)
Saygılar

Alıntı

Sn.hosbey, eğer silah MKEK'den alınacaksa, önce valilikten onaylı satın alma yetki belgesi gereklidir. Ancak şahıstan silah devr almak isterseniz, silahı görür, inceler, tartışır öyle karar verebilirsiniz. Müteakiben de ilgili mercilere devir işlemleri için dilekçe ile müracaat edersiniz. Eğer devir işleminde bir sakınca görülmezse, yine valilikten onaylı bir devir işlemi ile söz konusu silahı üzerinize alırsınız. Aradaki tek fark, birisinde valilik onayının, silahın satın alınmasından önce verilmesi, diğerinde ise daha sonra verilmesidir. Saygılar.

Alıntı

Evet Sn Altunhan m98 e benziyordu.Acaba 1500 dolar bu silah için uygun bir fiyat mı? Yurdışı sitelerde 750 dolarlardan satılıyor.Saygılar.

Alıntı

VICE demiş ki:Evet Sn Altunhan m98 e benziyordu.Acaba 1500 dolar bu silah için uygun bir fiyat mı? Yurdışı sitelerde 750 dolarlardan satılıyor.Saygılar.

silah temizse bu fiyatı eder çünkü bu silah mkeye gelse kesinlikle 3000 doların altında satılmaz, diyelimki bi yanlışlık yapıp 2500 dolar dediler yinede uygun...

Alıntı

ne 3000 dolari sy melihaga eger sauer 5-6 bin dolara satiliyorsa buda o rakamlarin üc asagi bes yukarisidir.m 98 almanyada cok tutulan bir tüfek.ustalar daha iyi bilir ama gercektende cok kaliteli bir tüfek.
daha öncede denildigi gibi namlu orjinal ,tetik tertibati problemsizse o fiyat bence uygundur.almanyada bu tüfegi(M98) 750 dolara alamazsiniz.eger sifirsa 1500 dolarada alamazsiniz.

Alıntı

Altunhan demiş ki:ne 3000 dolari sy melihaga eger sauer 5-6 bin dolara satiliyorsa buda o rakamlarin üc asagi bes yukarisidir.m 98 almanyada cok tutulan bir tüfek.ustalar daha iyi bilir ama gercektende cok kaliteli bir tüfek.
daha öncede denildigi gibi namlu orjinal ,tetik tertibati problemsizse o fiyat bence uygundur.almanyada bu tüfegi(M98) 750 dolara alamazsiniz.eger sifirsa 1500 dolarada alamazsiniz.

Sn Altunhan ben zaten son CZ partisindeki gibi çok düşük fiyat koyarlarsa ve en alt limit olarak söyledim, ayrıca mkektekiler kaliteye göre fiyat koymuyorlarki...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi